Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
men79 написа:
Искам да попитам как да свържа полилей...... от полилея (само с една лампа е) излизат две жици( синя и кафява - нула , фаза).От ел. инсталацията излизат три жици обаче.... как да направя свързването правилно ?????

Ключа е сериен, като в самата стая има два отделни полилея с по една крушка (единия е само с два кабела от полилей и ел. инсталация и ще ми е лесно да го свържа).
men79 написа:
Пробвах с фазомера има само една фаза при включване на ключа (от полилея има два кабела от тавана излизат три). Как да ги свържа ????????
men79 - специалист
Какво трябва да направя... неразбрах много ясно.... напишете нещо за потвърждение и малко съмнение като има е лошо - за ток става въпрос :xplode:
hidrazin - майстор
С такава оскъдна информация за да ти каже някой какво да направиш ще трябва да фърля боб.
То и ние нищо не разбрахме от твоите обяснения.
- Имаш два излаза - един с три жици и един с две жици
- Имаш сериен ключ. Като включиш едната му половина къде се появява фаза? Същото и за другата му половина.
- Използва ли поне пробна лампа?
- Какъв е новия полилей? Ако е с някакви ламби дето се завиват има значение къде ще се свърже фазата на фасунгата.
- Ако е метален трябва да му се занули корпуса. Обикновено на полилеите си има предвидена клема за това.
- Що не се обадиш на приятел или комшия?
:partyman:
П. Петков - специалист
На масата има две чаши с ракия. Като се протегна и хвана едната, жената така ме удря по ръката, все едно ме удря ток. Като посегна към другата - същото. Като се пресегна и с двете кунки, га че ли фащам линейното. К,во да направя, че да не ме блъска токът? Дали да офазя жената или да я зануля? (За "заземяване" е рано!) :drinkers: :drinkers:
P.S.
Ако се приема за спам - трийте го!
hidrazin - майстор
Ами вече имаш двете фази. Сега вземи че офази жената. Така вече ще имаш три фази.
Кеф ти звезда, кеф ти триъгълник, кеф ти трифазно късо. :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
Ако се приема за спам - трийте го!
Не трийте........шегата си я бива, като виц е :lol: Хумор никога не е излишен :lol:
П. Петков - специалист
hidrazin написа:
Ами вече имаш двете фази. Сега вземи че офази жената. Така вече ще имаш три фази.
Кеф ти звезда, кеф ти триъгълник, кеф ти трифазно късо. :-D
:partyman:
А-а-а... вече не я "офазявам"! :lol: Друг да го прави!
При все, че:
"В жизни всему уделяется место,
Рядом с добром уживается зло.
Если к другому уходит невеста,
То неизвестно, кому повезло."

:-D :-D :-D
http://a-pesni.org/drugije/rulate.htm
P.S.
Добре че жената не го чете този форум!
Защото: "Характер у нее не золотой!" и "голову отрубить!" :axe:

Тема "Помощ за свързване на полилей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: