• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kamenkr66 - помощник
Здравейте,
вкъщи имам инсталация само с фаза и нула. Правим основен ремонт. Исках да сложа ДТЗ, но електричаря каза, че инсталацията е ок и не ми трябва да я сменям. Сега разбрах, че има двуполюсни ДТЗ. Мога ли да си сложа такава? Има ли недостатъци?
Благодаря
hidrazin - майстор
Може да сложиш.
Недостатъка е че ще изключи след като те тресне тока...
На тоя "електричар" му строши главата.
:partyman:
kamenkr66 - помощник
нед апр 17, 2022 12:21 amhidrazin написа:
Може да сложиш.
Недостатъка е че ще изключи след като те тресне тока...
На тоя "електричар" му строши главата.
:partyman:
Ами, или се правиш на интересен или явно не разбираш много. Защо пише че реагират мигновено тогава?


https://bg.elmarkstore.eu/new-%D0%BA%D0 ... oduct32378
krasi92 - майстор
Даа. Слагай я тази дтз. Чел си какво пише ноо разбра ли какво е написано и наясно ли си с принципа на работа на тази мантракуга. А примера дето си дал като марка чудесен. От тая марка по надолу като изпълнение едва ли има. Но евтините боклуци привличат много хора.
addicted - специалист
Тази марка е едно ниво под дъното. Не си струва цената на монтажа.
Аз никога за дъъъъъългия си 15 годишен стаж не съм монтирал нещо различно от "двуполюсна" ДТЗ, всички искат подвързване само на L и N. Но това не означава че PEN проводника е излишен, той е основен елемент за правилна работа на защитата въпреки че не се присъединява никъде към нея.
krasi92 - майстор
Даа.Без трети проводник ще изключи когато е споменал хидразин.Нищо не пречи да се монтира а дали ще си изпълнява функциите не е важно.
kamenkr66 - помощник
Примера беше само за да покаже, че пише, че изключва мигновено. Цялата инсталация е с най висок клас елементи. Като се стигне до там и ДТЗ ще е така. Въпросът ми е - ще стане ли на Фаза и Нула инсталация и ще е надеждно ли? Надявам се без сарказъм, защото не разбирам отговорите напълно.
kamenkr66 - помощник
нед апр 17, 2022 9:13 amaddicted написа:
Тази марка е едно ниво под дъното. Не си струва цената на монтажа.
Аз никога за дъъъъъългия си 15 годишен стаж не съм монтирал нещо различно от "двуполюсна" ДТЗ, всички искат подвързване само на L и N. Но това не означава че PEN проводника е излишен, той е основен елемент за правилна работа на защитата въпреки че не се присъединява никъде към нея.
Тоест, взимам най-добрата марка ДТЗ и я слагам и би трябвало да работи, така ли?
hidrazin - майстор
нед апр 17, 2022 12:37 amkamenkr66 написа:
Ами, или се правиш на интересен или явно не разбираш много.
Ами в случая кой се прави на интересен и кой нищо не разбира е пределно ясно.
И пак - на оня тъп "електричар" му строши главата.

Прикачен файл:
ДТЗ.jpg

нед апр 17, 2022 10:19 amkamenkr66 написа:
Тоест, взимам най-добрата марка ДТЗ и я слагам и би трябвало да работи, така ли?
Не.
Разбира се и за твоя случай има някакво решение.
Това са контакти с вградено ДТЗ. Могат да се свържат към двупроводна инсталация и да работят все
Слагаш например такива - FI-SCHUKOMAT, SCHUKO
Марката е от най-добрите но не се продават у нас. Заради цената - около 200 ЕВРО за бройка...
:partyman:
sts - специалист
kamenkr66 има цяла тема за ДТЗ която да прочетете.
Изяснете си как работи на ДТЗ и какви изисквания
има за да работи правилно /вид инсталация/.
Като сте готов сам ще си решите проблема.
Колегите Ви отговориха точно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "ДТЗ с два полюса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: