Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todortv - майстор
Как 6А, една прахосмукачка не можеш да пуснеш, да си изчистиш колата.
Според мен ги викни, мисля че ще го сменят.
ikonoma - напреднал
Включих електрожена в контакта и врътнах палетния ключ, след което падна предпазителя. Ако не се лъжа минималната мощност, което се предлага е 6 kW? Това са 27.7 A, това ще рече да ми сложат 32 A, който съм предвидил.
toolegittoquit - майстор
Ми как няма да падне, като то 6A са 1300W. И една прахосмукачка да включиш - ще падне. Поне 25А да бяха сложили. Намери си твой човек да го смени или говори с енергото. От вторите не очаквай разбиране, приятелю. Ако предпазителите са на общ гребен и на обща Шина не е проблем да се смени . Развива се винта с инструмент, който е разчетен за работа под напрежение. Вади се старият предпазител от гребена и от шината. Слага се новият и се завива. Обаче в никакъв случай не бих ти препоръчал да го правиш сам. Не отговарям за опечени вследствие на съветите ми мужики.
hidrazin - майстор
Това ще рече да ти сложат 25А предпазител АКО партидата ти е 6kW.
Провери си колко ти е партидата и квадрата ти е кабела до гаража.
Всичко останало е чесане на клавиатури.
:partyman:
ikonoma - напреднал
Аз съм с електроспециалност и съм на ти с токовете. Но шината е така монтирана, че прикрива горните болтчета на предпазителя, просто не може да се бръкне с отвертка. Кабелите са 4 кв.мм. до гаража на пръв поглед.
ky-kyy - майстор
ikonoma написа:
Аз съм с електроспециалност и съм на ти с токовете. Но шината е така монтирана, че прикрива горните болтчета на предпазителя, просто не може да се бръкне с отвертка. Кабелите са 4 кв.мм. до гаража на пръв поглед.
Още от началото, всички разбрахме, че "си на ти, с токовете". Но, аз пак да обясня. Таблата са изпълнени така, че потребителите, да нямаме достъп до предпазителите, преди електромера, а достъпа, до тези след електромера, е доколкото да можем да свалим или да вдигнем предпазителя. Не че не няма начини, да си осигуриш достъп, но не мисля, че са законни.
Друг е въпроса, дали инсталацията позволява, поставянето на предпазител с по-висок ампераж, а още по-друг, дали можеш да го направиш.
dyaneff - майстор
ikonoma написа:
Аз съм с електроспециалност и съм на ти с токовете. Но шината е така монтирана, че прикрива горните болтчета на предпазителя, просто не може да се бръкне с отвертка. Кабелите са 4 кв.мм. до гаража на пръв поглед.
А след като си електроспециалист, защо включи електрожен след предпазител 6 Ампера ?
Щом не можеш да смениш сам предпазителя, но партидата ти 6 Киловата, се оплачи в ЕРП. Преди електромера е отговорност и работа на ЕРП.
ikonoma - напреднал
Аз от къде да знам какво има в таблото :)
Нов съм там. Разбрах след това.
toolegittoquit - майстор
ky-kyy написа:
Друг е въпроса, дали инсталацията позволява, поставянето на предпазител с по-висок ампераж, а още по-друг, дали можеш да го направиш.
Стига де, приятелю. 4 квадрата жица - 6А предпазител. Къде си виждал такова презапасяване? 4квадрата жица може спокойно да е на 25. Дори и на 32.
ky-kyy - майстор
toolegittoquit написа:

Стига де, приятелю. 4 квадрата жица - 6А предпазител. Къде си виждал такова презапасяване? 4квадрата жица може спокойно да е на 25. Дори и на 32.
Тези 4 квадрата, ти видя ли ги? Тоз предпазител 6А, също не си го видял. Не зная, защо си мисля, че автора гледа предпазителя за часовника на електромера. Може да се лъжа, естествено, но е доста често явление, с което съм се сблъсквал и преди ;)
По принцип, не приемам за чиста монета, подобни обяснения.
А дори и да е така, както казва автора, просто не е негова работа, да пипа преди електромера. Да не говорим, че е наказуемо. Просто с това би трябвало да се изчерпи темата, а не да носим от 100 кладенеца вода.

Тема "Смяна на централен предпазител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: