• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hakama - специалист
Интересно ми е този Привилег - колко по-икономичен е от старо Мразче, понеже се чудя дали да го карам в квартирата, успях да снимам данните:

http://prikachi.com/images.php?images/510/8188510K.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/512/8188512u.jpg

В квартирата е Мраз от не знам коя година (няма магнити на вратата а е с резе някакво) от малките с камерка.
Довечера ще засека за 2 дни колко е изхарчил. Проблема е че съм го намалил докрая и пак прави -4 до 0 градуса. Хазяина не му пука особено.

Колко би харчил Привилега, почти нов е и е на 2/3 обема на Мраз-а?
dyaneff - майстор
Привилега би трябвало да е компресорен, следователно по-икономичен.
hakama - специалист
Компресорен е. Той е по, но с колко?
За 60ч е изял 7кWh
Което са 84кВтч х 0.18лв = 15лв/мес :shock:
Хич не ми се прекарва новия, ама...
Ако бачкаше на 7-8градуса сигурно по-малко щеше да харчи.
dyaneff - майстор
Тези данни за кой от двата се отнасят.
moimoimoi - майстор
7 киловата са 7000вата
разделено на 60 часа прави средно 116 вата,ама той не работи постоянно така че може да се приеме че е 150-160вата
на първата снимка на привилега пише че е 56 вата........т.е. 3 пъти по икономичен

ето една груба сметка,да кажем че привилега работи 24 часа нон стоп без да спира,което е невъзможно освен ако не му оставиш отворена вратата.
56x24x31=41664 вата което са 41 киловата ако работи постоянно,а реално ще е поне наполовина около 20 киловата на месец,в пари прави около 4 лева
marian1 - майстор
Не знам колко би харчил единия или другия - всичко е индивидуално - колко продукти имаш (колко вадиш/слагаш), колко често го отваряш, колко е толеранса на температурата и още сигурно куп други, които сега не се сещам.
Ще ти кажа, че аз съм засичал обикновен стар 10годишен компресорен хладилник в къщи ( зануси 270-80 литра с фризер) - средно зареден с продукти в топла кухня, през летен сезон. Харчи точно 1 киловат на ден - Сметката е направена по следният начин: Устройство Олимпия, засичането е правено 2 месеца, показанията разделих на дните засечени с устройство - по спомен сметката беше около 1 киловат на денонощие. Според доставчика сам можеш да си сметнеш колко е това в стотинки.
krasi92 - майстор
Привилега печели пред Мраза по икономичност.
fikata - майстор
7 киловата са 7000вата
разделено на 60 часа прави средно 116 вата
Харчи точно 1 киловат на ден - Сметката е направена по следният начин: Устройство Олимпия, засичането е правено 2 месеца, показанията разделих на дните засечени с устройство - по спомен сметката беше около 1 киловат на денонощие. Според доставчика сам можеш да си сметнеш колко е това в стотинки.

Мощността се измерва във ватове, киловати /W, kW / на бълг. Вт, кВт
Консумираната електроенергия все още се измерва, според показанията на електромерите в
киловатчаса kWh кВтч
1 кВтч = мощност 1000 W /т.е 1 kW/ включени непрекъснато 1 час
или мощност 500 W включени непрекъснато 2 часа
" " 2000 W " " 0,5 часа
Ако разделиш например консумирана енергия от 24 кВтч за едно денонощие ще получиш,че всеки час е имало включени консуматори с обща мощност 1 кВт.Но това е средночасова включена мощност, която отговаря на реалната мощност от 1 кВт включена непрекъснато 24 часа
:-D
hakama - специалист
1кВтч...а Мраза е 2,8кВтч на денонощие... И то без да се отваря е засичан [с електр. електромер].
Поне 3 пъти по-ергоемък ще да е. Дори да се поправи температурата [с нов термостат, което рдва ли ще стане...], пак ще е повече. Няма смисъл от разправии... Само където го качвахме и чистих.
Явно ще се носи Привилега и пак ще го засека.
dyaneff - майстор
Мраз е с нагревател 80 Вата. Ако е с дефектен термостат или по друга причина, нагревателя работи непрекъснато, би трябвало за денонощие да консумира 1.92 киловатчаса.
  • 1
  • 2

Тема "Мраз или Привилег е по-икономичния хладилник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: