Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
ЕЛЕКТРОННИТЕ ЕЛЕКТРОМЕРИ

http://clients3.tea.bg/tll/www/statii.aspx?id=1446
zz_stefanov - майстор
След разправиите по медиите, че на много места напрежението не отговаря на нормата, започна да битува мнението, че високите сметки на потребителите се дължат на ниското напрежение.
Предния месец се опитвах да обясня на един, че не е така и проблемите породени от ниското напрежение са други.
Предполагам, че въпроса на автора е породен от подобни внушения. :)
Draganov - специалист
hidrazin написа:
Draganov написа:
Питам,защото някъде прочетох,че е възможно отчитането да става само с измерване на тока и умножение с константа 230 за напрежението.
И къде е това някъде??? Или е в стил ЕЖК (една жена казала - руса, на пазара). :-D
Като толкова те вълнува вземи си купи БДС EN 50470 и чети на воля...
:partyman:
Пост номер 29 е "жената",но и там са само питания и коментари,нищо като твърдения или прочие....

http://hardwarebg.com/forum/showthread. ... 1%80/page2
hidrazin - майстор
Draganov написа:
Пост номер 29 е "жената",но и там са само питания и коментари,нищо като твърдения или прочие...
Пич, тва е драскано преди почти десетилетие... :-D
И въпросната "жена" има само повърхностни познания по електротехника. Защо?
Ами той дори не знае че дори и тогава стандарта вее е променен (и то от няколко години) на 230V.
Дори не може да си представи как фотоволтаици и ветрогенератори ще връщат енергия в мрежата... :lol:
Я обясни накратко как със слънчеви панели, "вятърни мелници",UPS -и ще връщаш електроенергия.
Така че "жената" в случая си е наистина жена, руса и с големи опулени очи... :shock:
:partyman:
P.S. Въпрос:
Тогава какво се случва ако напрежението е по-високо от зададената константа на напрежението?
По твоята логика ЕРП-тата в случая губят... :-D
Просто го забрави тоя филм. Няма електромер дето да измерва само тока...
kolcho - специалист
Draganov написа:

Пост номер 29 е "жената",но и там са само питания и коментари,нищо като твърдения или прочие....
Бях сигурен, че "източникът", станал повод за разтревоженото питане е от сорта "Цецо сънувал, че Пешо си помислил как баджанакът му май...."...
:lol:
mironcho - специалист
Draganov написа:
Пост номер 29 е "жената",но и там са само питания и коментари,нищо като твърдения или прочие....
:lol: :lol: :lol: прочетох и малко по-надолу и си спомних за случайно чута дискусия пред пощата на чакащи да отворят гишето с пенсиите. Моите уважения към възрастта им, ама да говориш убедено за нещо, за което очевидно не си в час, а си чул на друга опашка си е смехория. И типично - един пише истината, но не му обръщат внимание, защото няма клюка/сензация. Не съм поглеждал дали си имат тема с бисери :partyman:
Draganov - специалист
Draganov написа:
Попаднах на една интересна статия в руски сайт,където подробно е обяснено как работи електронният електромер.
http://electrik.info/device/970-kak-ust ... ergii.html
Изображение

Дали и електромерите на Дейзи ,които масово се поставят,работят на същия принцип?
Хора,четете хубаво какво съм написал.Дал съм ви и схема как работи електронния електромер,просто попитех дали някой е отварял "Дейзи" електромер и дали работи на същия принцип.Достатъчно съм образован и технически грамотен,за да ме изкарвате "човек от опашката за пенсии..."
hidrazin - майстор
Draganov написа:
Хора,четете хубаво какво съм написал.Дал съм ви и схема как работи електронния електромер,просто попитех дали някой е отварял "Дейзи" електромер и дали работи на същия принцип...."
Абе то ние хубаво четем и отговаряме ама май ти не четеш какво ти отговаряме...
Не е нужно някой да е отварял електромер "Дейзи" за да ти каже - да, на този принцип работи.
Не е задължително да е с напреженов траф (като на руската драсканица) но измерва и напрежението.
Освен това не си уточнил за КОЙ модел на Daisy става дума, щото имат поне 3-4 модела монофазни...
Ама иначе е все тая. ВСИЧКИ електромери измерват и напрежението.
Специално за Daisy - класът им на точност (1.0 или 2.0) не се променя в интервал на мрежовото напрежение от 184 до 264 волта (-20% ÷ +15%) .
Това достатъчно ясно ли е?
:partyman:
mironcho - специалист
Draganov, коментара ми беше за дискусията за която имаше линк два-три поста по-напред. Сори ако си се засегнал!
Хидразин вече е писал преди мен.
Моето мнение е същото - просто няма шанс да не се мери напрежението и да се гарантира отчност от 1 или 2% при +15% толеранс на напрежението. За измерването на напрежението варианта май е само един, а как се мери тока има няколко варианта и кой точно е - не е съществено.

На въпроса от първия пост - има голяма вероятност блок схемите на устройства от различни производители да се различават и вероятността електромера на дейзи да е по точно тази е минимална?
hidrazin - майстор
Най-опулени са тези които до преди смяната на електромерите им с читави, са имали недоотчитане на цялата консумирана електроенергия.
Или тези дето са си консумирали FREE електроенергия, заради електромерите монтирани в самата къща/жилище.
Що? Мога да обясня ама на някои хора нема да има ареса...
Сега започват да плащат това, което реално изразходват и .... започва един реввввввв..... :-D
Ноооооо... споко, скоро цените на електроенергията ще се изравнят с европейските.
Е те тогава ще е рев... Тоя път заслужено истински.
:partyman:

Тема "Какво отчитат новите електронни електромери?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: