• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
модела/марката на домофоната система е amplyvox 2052
проблема е че има брум/шум в слушалките и в разговорното табло на входната врата

някакви предположения за подобряване?
четох че е добре да се заземи!?ама кое по точно не разбрах,от трафа излиза 12 волта променливо,той е отделен ,централата е в таблото на входната врата в него влиза 12 волта променливо напрежение
Последна промяна от moimoimoi на вт авг 16, 2011 11:47 pm, променено общо 1 път.
c5pro - специалист
за този модел домофонната инсталация се изпълнява с дебелина на проводника:
0.3 мм2-до 20метра
1.0 мм2-над 50метра
ако сте я изпълнили с UTP или FTP-брума си остава.
другото което може да опитате е да намалите чувствителността на микрофона на входа.ще се чува по слабо,но няма да се усеща брума.
moimoimoi - майстор
най-отдалечената слушалка не е на повече от 15метра
изпълнено е с UTP по настояване на инвеститора .........да е евтино
по същата причина е избрана и домофоната система
досега съм слагал домофони системи на фирмата бетамарк и проблеми съм нямал

ако се смени домофоната централа ефект ще има ли?
c5pro - специалист
замери първо напрежението на изхода на централата при натискане на бутона за бравата.ако пада по 10 волта ,според мен има шансове да се оправи след смяна на централата.ако обаче напрежението е 11,8-12 волта,няма шансове.преди да предприемеш горните стъпки,прозвъни наново цялата домофонна система. за ударени кабели,или грешна връзка.пробвай да намалиш малко микрофона на входа,да не би да се е увеличен и да се получава микрофония.оттам да вкарва брум в домофонната уредба.трудно ми е така дистанционно да ти дам точен съвет.
moimoimoi - майстор
инсталацията е проверена,всичко е свързано правилно
като се намали потенциометъра за усилването шума намаля и спира при минилно положение на потенциометъра......ама тогава не работи
c5pro - специалист
moimoimoi написа:
от трафа излиза 12 волта променливо,той е отделен ,централата е в таблото на входната врата в него влиза 12 волта променливо напрежение

От централата захранването трябва да е DC а не AC.Имаш "+" и "–".Слушалките работят с общ "+" или общ "–".Ако централата ти е AC смени я с DC 12V.
Може да има брум, ако в близост има кабели с високо напрежение.

И за "Да е евтино" най- добре Нипон. http://www.bittel-bg.com/content.php?ln=bg&pid=93 Според мен са евтини, безотказни с много добро качество.
moimoimoi - майстор
няма в близост кабели с 220 волта
julian1960 - напреднал
то те запасите с идиоти не са малко но брумът идва от друто място ако е само при него е добре но ако е в цялата инсталация не е добре
julian1960 - напреднал
то и не знаем точно какъв е шума
  • 1
  • 2

Тема "шум от домофон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: