• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 161
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
А това що за марка е :?
Прикачен файл:
ДТЗ DELIXI_1.jpg
ДТЗ DELIXI_1.jpg (31.21 KиБ) Видяна 2879 пъти
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Delixi Electric - Китай. Какво друго да е?
:partyman:
Да Такава е. Delixi electric има нещо общо с Шнайдер електрик. Китайската марка на Шнайдер е мисля.
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

Мисля, да сложа ДЗТ на Фурната и котлоните (индукционни). Излишно ли е ? Ще пада ли ДЗТ-то ?
Хладилника и пералнята трябва ли да са на линия, която не е с ДЗТ ?
MIRO_073 - майстор
vgeorgiev написа:
Здравейте,

Мисля, да сложа ДЗТ на Фурната и котлоните (индукционни). Излишно ли е ? Ще пада ли ДЗТ-то ?
Хладилника и пералнята трябва ли да са на линия, която не е с ДЗТ ?
Да. А за какво ти е на индукционните котлони ДТЗ? Каква е идеята?
drastar - специалист
vgeorgiev написа:
Здравейте,

Мисля, да сложа ДЗТ на Фурната и котлоните (индукционни). Излишно ли е ? Ще пада ли ДЗТ-то ?
Хладилника и пералнята трябва ли да са на линия, която не е с ДЗТ ?
Какво ДТЗ, 10мА, 30мА, 100мА, 300мА и .........Имаш ли монтирана някаква ? На колко кръга са изброените уреди и много други въпроси. Не знам да ли хидрата има още от шареният боб :?
vgeorgiev - специалист
В кухнята ще има: хладилник, пералня, фурна, котлони, абсорбатор и свободни контакти. Също така един контакт на терасата на кухнята.
ДТЗ-тата са 30mA за защита на хора.

След като хладилника и пералнята не са на твърда връзка трябва ли да минат през ДТЗ ?
Все още никакви уреди не са монтирани.
Мога да пусна три ТК до кухнята, единия от които ще е за фурната. Как да разпределя останалите два?
drastar - специалист
Три кръга са малко, поне 4, а най добре 5 :-D
Ако са 5
ДТЗ 40А 30мА
1 хладилник и абсорбатор АП 16А
2 свободни контакти + терасата АП 20А
3 фурна АП 20А
ДТЗ 40А 30мА
4 котлони, тук кабелът е минимум 4мм² АП 25А или 6мм² АП 32А
5 пералня АП 20А

Ако са 4
ДТЗ 40А 30мА
1 хладилник, абсорбатор и свободни контакти + терасата АП 20А
2 пералня АП 20А
ДТЗ 40А 30мА
3 фурна АП 20А
4 котлони, кабелът е минимум 4мм² АП 25А или 6мм² АП 32А

Предполагам знаеш, кабелите с по три проводника. Межеш да праснеш :-D и едно ДТЗ 63А 30мА за всички кръгове без да се притесняваш, няма да се обеснявам, правил съм го много пъти нямал съм проблеми.
nikolov333 - майстор
Drastar, мисля че пералнята е правилно да е с 16А АП, понеже не е с твърда връзка а с щепсел и е на отделен кръг т.е. ще е включена в отделен контакт 16А, а фурната и котлоните задължително с твърда връзка, директно на предпазителя ако може. Ако са с твърда връзка може и без ДТЗ за котлоните и фурната, но не е проблем и да има.
Наистина с три кръга трудно ще стане, но зависи какво позволява ситуацията с окабеляването и предпазителите в таблото и каква е мощноста на фурната и котлоните.
Ако няма достатъчно място в таблото най-добре е да се направи отделно табло за кухнята понеже 4-5 кръга с 1-2 ДТЗ са си от 6 до 9 места за АП и си става едно малко табло за минимум 8 или за 12 предпазителя. Ако има 3 кабела до кухнята от главното табло,както предпологам, може да се обединят в главното табло на един общ предпазител в зависимост от сечението на кабелите 40-50А, за да се захрани таблото за кухнята :partyman:
Последна промяна от nikolov333 на вт юни 16, 2015 12:46 am, променено общо 1 път.
vgeorgiev - специалист
Мислих си го и този вариант с две табла. Проблема е, че стените в коридора и на кухнята са един ред тухли единички. Трудно бих вкарал табло в такава стена.
Таблото в апартамента е 2х12 и едва ще събера всичко. Ще мисля да отделя табло за кухнята.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 161

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: