• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 161
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Еклектик - специалист
Ами сложи един контактор, примерно Сименс 8 кВ , имаш нула имаш и фаза във вилата, откача се нулата поради форсмажорни обстоятелства, и във вилата ти не влизат нито фаза ни нула до остраняване на аварията . Естествено и нищо не излиза.
1115 - специалист
Еклектик написа:
Ами сложи един контактор, примерно Сименс 8 кВ , имаш нула имаш и фаза във вилата, откача се нулата поради форсмажорни обстоятелства, и във вилата ти не влизат нито фаза ни нула до остраняване на аварията . Естествено и нищо не излиза.
E контактора няма да отпадне при това положение, защото твоето земно ще се яви нула.
Еклектик - специалист
Имах предвид, че този тип контактор има много входове и при прекъсване на нулата се изключва не само фазата, но и заземлението на вилата, което меже да "обслужи" махалата.
В. Петров - специалист
Еклектик написа:
Имах предвид, че този тип контактор има много входове и при прекъсване на нулата се изключва не само фазата, но и заземлението на вилата, което меже да "обслужи" махалата.
Единственото решение в случая, когато доставчика не може да гарантира заземяването е заземяване по система TT
alsted - майстор
Някой ще отрече ли смисъла на така монтирана на самия уред ДТЗ? Моля да се обосновете.

Прикачен файл

Вградена ДТЗ.jpg
Вградена ДТЗ.jpg (18.5 KиБ) Видяна 6075 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Икономически не изгодно. Ако на всеки уред монтираш по ДТЗ /50-60лв./, къде ще му се види края?
alsted - майстор
Питам технически, а икономически-при цена на една печка ~500лв, не ми изглежда чак толкова много.
Милен - майстор
Технически няма пречка да се изпълни по картинката ако контакта в който е включен щепсела е занулен. Ако говорим за готварска печка при техните солидни мощности щепселчето ще е слабичко. Евентуално друго решение е защитата да се монтира в малка кутия в която да бъде вързан директно кабела на печката. Така ще се избегнат ненадеждните контакти на шукото. Недостатък и при двата метода е че по трудно се тества ежемесечно защитата от бутончето предвидено за целта, но ако я монтираш вътре в печката това става практически сложно. Трябва да се мести печката да се разглобява само за едната проба и т.н. все дейности които биха отказали всеки. Затова си мисля че ако толкова дъжиш на нея, варианта в кутия отвън е доста по добър.
alsted - майстор
Точно това очаквах да "чуя". Всъщност идеята ми е: ДТЗ-в кутийка до контакта/т.е. пред него/ и така той ще бъде подсигурен...при двупроводна система :idea:
Милен - майстор
alsted написа:
Точно това очаквах да "чуя". Всъщност идеята ми е: ДТЗ-в кутийка до контакта/т.е. пред него/ и така той ще бъде подсигурен...при двупроводна система :idea:
Двупроводна обаче преди защитата, след нея задължително три жила.

Направо го махай тоя контакт той е най слабото място и вържи кабела на печката диретно в кутията. Ти така и не каза каква ти е печката колко киловата е, че така те е изплашила :lol:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 161

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: