• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 161
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Junak - майстор
Натиска се бутона "TEST"
jekasus - майстор
Junak написа:
Натиска се бутона "TEST"
Колко ли хора го правят....
MIRO_073 - майстор
jekasus написа:
Junak написа:
Натиска се бутона "TEST"
Колко ли хора го правят....
Аз. Един път в годината, като се сетя :-D
MIRO_073 - майстор
Fori141 написа:
А би трябвало всеки месец...
Да би трябвало.
П. Петков - специалист
MIRO_073 написа:
Fori141 написа:
А би трябвало всеки месец...
Да би трябвало.
"Наредба №4 за техническа експлоатация на енергообзавеждането"
в сила от 10.03.2005г.
чл. 371: Проверките и изпитванията на "РЗА и Т" са съгласно приложение №12.

Приложение №12:

Периодичност, обхват и норми за изпитване на апарати, вторични вериги и електрически инсталации за напрежение до 1000V:
Според периодичността и обхвата си, изпитванията в експлоатацията се разделят на три типа, които се означават, както следва:
О - изпитвания при основен ремонт;
Т - изпитвания при текущ ремонт;
П - изпитвания при планово-профилактичен преглед (междуремонтни изпитвания).

Периодичност на изпитванията:
О - Най-малко 1 път на 3 години.
Т,П - по графици, утвърдени от главния енергетик/енергетика, съобразно местните условия.

Обхват и норми на изпитванията

№ / Тип на изпитването //Наименование на изпитването /...../Норми.................../
№3 /......./ "О" /........../Проверка на действието.............../Работата на автоматите с
.................................на автоматичните прекъсвачи/......вградени защити трябва да съответсва
.............................................................................на заводските данни/


Или казано накратко, май че е веднъж на три години и то при основен ремонт.
hidrazin - майстор
Ако производителят е указал други, по-къси срокове трябва да се спазват тези на производителя.
http://www.moeller.bg/Pages/96/3/BG/
Ей тука също:
PFL4 .....
И при другите е подобно. За някои е една година:
ДТЗ Блок Ex9LE
:partyman:
П. Петков - специалист
hidrazin написа:
Ако производителят е указал други, по-къси срокове трябва да се спазват тези на производителя.
http://www.moeller.bg/Pages/96/3/BG/
Ей тука също:
PFL4 .....
И при другите е подобно. За някои е една година:
ДТЗ Блок Ex9LE
:partyman:
Щом тъй са казали, само можем да подвиваме опашки и да прискимтяваме! :)
Как беше граматическото правило? - "Безгласните букви са съгласни!" :-D
mendi - напреднал
Здравейте,

В момента съм предприел доста сериозен ремонт, включващ и подмяна на всички инсталции.
Твърдо съм решил да сложа ДТЗ в новото табло - 4 кръга за контакти, един за баня и тоалетна + готварска печка + бойлер. С други думи 7 кръга с ДТЗ. За климатиците и осветлението в сухите помещения ще слагам обикновенни АП.
Та на въпроса - вчера проверих цените на комбинираните защити ДТЗ + АП, но ми обявиха цени около 80 - 90 лева на предпазител на Шнайдер (в зависимост от параметрите). Като алтернатива ми предложиха да взема отделни ДТЗ и АП и да ги поставя последователно, както била масовата практика. При това положение цената би излязла около 50 - 55 лева на кръг с ДТЗ.
Та за "бюджетния" вариант с две отделни устройства - има ли значителни недостатъци освен че взема повече място в таблото или да се прежалвам за по-скъпите комбинирани защити (и защо)?

Благодаря предварително
MIRO_073 - майстор
mendi написа:
Здравейте,

В момента съм предприел доста сериозен ремонт, включващ и подмяна на всички инсталции.
Твърдо съм решил да сложа ДТЗ в новото табло - 4 кръга за контакти, един за баня и тоалетна + готварска печка + бойлер. С други думи 7 кръга с ДТЗ. За климатиците и осветлението в сухите помещения ще слагам обикновенни АП.
Та на въпроса - вчера проверих цените на комбинираните защити ДТЗ + АП, но ми обявиха цени около 80 - 90 лева на предпазител на Шнайдер (в зависимост от параметрите). Като алтернатива ми предложиха да взема отделни ДТЗ и АП и да ги поставя последователно, както била масовата практика. При това положение цената би излязла около 50 - 55 лева на кръг с ДТЗ.
Та за "бюджетния" вариант с две отделни устройства - има ли значителни недостатъци освен че взема повече място в таблото или да се прежалвам за по-скъпите комбинирани защити (и защо)?

Благодаря предварително
Не няма. Ама с бюджетния вариант отиваш на табло най-малко 24 модула.,
80-90лв :?
http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... /34fdc42/1
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 161

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: