Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tundrata93 - специалист
Какво трябва да се направи когато хладилникът му се включи компресора,приемника на вивакома се рестартира.В различни контакта са обаче ся в един токов кръг,а в стаичката имам само 2 контакта.Нещо с кондензатор или диоди.Дали било помогнало.
Andri01 - майстор
Евентуален спад на напрежението в този кръг. Лоша връзка,тънки проводници....
ben84 - специалист
нед яну 21, 2024 2:29 pmtundrata93 написа:
Какво трябва да се направи когато хладилникът му се включи компресора,приемника на вивакома се рестартира.В различни контакта са обаче ся в един токов кръг,а в стаичката имам само 2 контакта.Нещо с кондензатор или диоди.Дали било помогнало.
Опитай с качествен HDMI кабел, има го тоя вариянт.
Иначе проба с кондензатори или друг токов кръг...
chapara - майстор
Един много уважаван от мен колега от този форум преди време ми помогна за идентичен проблем, фризер и телевизор.
Малко съм далеч от нещата и не бих успял да обясня как. Мога да ти подскажа на Л.С.
kozl - майстор
нед яну 21, 2024 2:29 pmtundrata93 написа:
Какво трябва да се направи когато хладилникът му се включи компресора,приемника на вивакома се рестартира.В различни контакта са обаче ся в един токов кръг,а в стаичката имам само 2 контакта.Нещо с кондензатор или диоди.Дали било помогнало.
Приемника с отделно захранване ли е или кабелът към 220V влиза директно в кутията на приемника?
tundrata93 - специалист
пон яну 22, 2024 7:48 amkozl написа:
нед яну 21, 2024 2:29 pmtundrata93 написа:
Какво трябва да се направи когато хладилникът му се включи компресора,приемника на вивакома се рестартира.В различни контакта са обаче ся в един токов кръг,а в стаичката имам само 2 контакта.Нещо с кондензатор или диоди.Дали било помогнало.
Приемника с отделно захранване ли е или кабелът към 220V влиза директно в кутията на приемника?
Кабела си влиза директно в кутията.
kozl - майстор
1. Възможно е да намялял капацитета на филтърния кондензатор в приемника.

То като това е приемник на Виваком е ли възможно да се потърси тяхното съдействие и да се пробва с нов приемник?

Ако съдя по М-Тел, сега А1 - мъка за подмяна.
Аз имах проблеми с техните приемници. Примерно блокира за няколко минути в някакво състояние и не приема никакви команди. И не пожелаха да ги подменят та с години ги търпях.

2. Допускам и че може да се рестартира не поради спад на напрежение, а от възприемане на импулс за изключване, вследствие на смущение при включване на комплесора. Бих проверил как се държи приемника при превключване на хладилника без да е свързан към телевизора. Това за да разсея някакви предположения, че приемника се гаси по импулс идващ от телевизора.

И все пак аз клоня към 1.
ivanovbg - майстор
Само не разбрах защо питащия не е направил поне едно измерване или експеримент. Елементарно е да се сложи един удължител до друг токов кръг и пак да се тества. Може да включва последователно хладилника, приемника или телевизора в удължителя. Може да се пробва и с включването на друг по голям консуматор ( например духалка ) в същия кръг.
То как е разбрал, че проблема е от хладилника? Моя хладилник даже не разбирам кога включва.
ESPACE - майстор
вт яну 23, 2024 8:05 amivanovbg написа:
Само не разбрах защо питащия не е направил поне едно измерване или експеримент. Елементарно е да се сложи един удължител до друг токов кръг и пак да се тества. Може да включва последователно хладилника, приемника или телевизора в удължителя. Може да се пробва и с включването на друг по голям консуматор ( например духалка ) в същия кръг.
То как е разбрал, че проблема е от хладилника? Моя хладилник даже не разбирам кога включва.
Защото е по лесно да се пише отколкото да се мисли и действа.
tundrata93 - специалист
вт яну 23, 2024 8:11 amESPACE написа:
вт яну 23, 2024 8:05 amivanovbg написа:
Само не разбрах защо питащия не е направил поне едно измерване или експеримент. Елементарно е да се сложи един удължител до друг токов кръг и пак да се тества. Може да включва последователно хладилника, приемника или телевизора в удължителя. Може да се пробва и с включването на друг по голям консуматор ( например духалка ) в същия кръг.
То как е разбрал, че проблема е от хладилника? Моя хладилник даже не разбирам кога включва.
НАЛИ ЗАТОВА СТЕ МАЙСТОРИТЕ,ПЪК НИКОЙ НЕ ТЕ КАРЯ ТЕБ ДА СИ АБИШ КОПЧЕТАТА

Защото е по лесно да се пише отколкото да се мисли и действа.

Тема "Хладилник и телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: