Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ал_ - специалист
Привет. Предварително уточнявам, че токът не ме грабна навремето, та не съм задълбавал изобщо. Така че въпросът е лаишки, но предпочитам да съм наясно с възможностите преди да нося да ми правят нещо.
Накратко: този таймер управлява два вентилатора:
Прикачен файл:
Digital-LED-Automation-Delay-Timer-Control-Switch-Relay-Module-Display-12V-New-Wholesale-Drop-Ship.jpg_Q90.jpg
Digital-LED-Automation-Delay-Timer-Control-Switch-Relay-Module-Display-12V-New-Wholesale-Drop-Ship.jpg_Q90.jpg (113.77 KиБ) Видяна 901 пъти
Може ли да се направи така, че при подаване на ток към таймера да се включва и този актуатор(отваря клапа), а при спиране на тока съответно да се изключва(затваря клапа), и ако да - какво ми е нужно, за да мога като отида при електротехника да имам всичко необходимо?
Прикачен файл:
6ze74g.jpg
6ze74g.jpg (69.67 KиБ) Видяна 901 пъти
Разликата със схемата на актуатора е, че в случая няма механичен ключ. Грубо казано - ток към таймера се подава с включване на щепсел в контакта, съответно изключването е с дърпане на щепсела
preslav - майстор
Трябва ти постоянно захранване за актуатора т.е. с един щепсел и вкл/изкл на щепсела няма да стане.
Защо не попиташ майстора си какво още му трябва и да му го осигуриш?
petromaniq66 - специалист
Този таймер за какво е? Колко волта са вентилаторите и за какво ще ползват?
Ал_ - специалист
пет ное 04, 2022 6:41 ampreslav написа:
Защо не попиташ майстора си какво още му трябва и да му го осигуриш?
Защото му е писнало от мен и като ме види ме посреща с думите "не знам какво искаш, но най-вероятно няма да стане". Затова предпочитам да имам всичко готово за сглобяване.
petromaniq66, таймерът включва единият вентилатор за минута, веднага след спирането му включва другия за минута. Вентилаторите са 12 волтови, ще се ползват в самоделна система за рекуперация на кокошарник :-D
preslav - майстор
Прилича ми на идея за вентилация на баня. На колко волта са вентилаторите е без особено значение, а защо са 2 не мога да отгатна. Важното е, че актуаторът се нуждае от постоянно захранване, с вкл/изкл от щепсела няма как да стане.
petromaniq66 - специалист
Клапата как ще се отваря и за какво ти е, когато един от вентилаторите постоянно ще работи.
Ал_ - специалист
Няма да работи постоянно системата - ще се включва на всеки два часа за 6-8 минути, или при влажност на въздуха над 70% до понижаване на влажността.
Мислех си отварянето на клапата да става при подаването на ток към таймера,а затварянето и - при спиране на тока, но явно без постоянно захранване на актуатора няма как да стане, както казва Преслав.
petromaniq66 - специалист
Тези работи дето писа досега всичките, трябваше да опишеш още в първия си пост, не да си чатим в темата. Ето затова те отпраща електричаря. :-D
Ал_ - специалист
Честно казано не виждам каква е разликата, и преди, и сега въпросът е един - може ли при подаване на ток към таймера актуаторът да отваря клапата, и при спиране на тока да я затваря. Всичко друго е готово и няма отношение по темата, затова не го споменавам
Lutchezar - майстор
А теб ти е готово и подредено в главата, дори и алгоритъма ти е готов там, а ние трябва да гадаем на боб и да откриваме топлата вода.
"Правилно зададеният въпрос съдържа в себе си отговора" - това не съм го измислил аз, но пълното описание на задачата позволява комплексно мислене по проблема.

Тема "Актуатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: