• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
milev5 - специалист
Имам желание и аз да си изградя алармена система.
Само, че имам няколко питанки :)
Мога ли на тази аларма да закача 2 или повече датчика, както и още една сирена?
Как да съм сигурен че дистанционните, които продават с нея не са с едвакви кодировки, като другите дистанциони,които продават за този модел?
В смисъл дали мога сам да си ги кодирам или всяко дистанционно е с автономмно кодиране?
Искам такава с дистанционно, защото в къщи има много помнещи :-D

В смисъл искам да скрия само датчиците пласмасариите не ми трябват.

Това ми е кочинката :-D
Изображение
Ronin - специалист
На коя аларма,на кои дистанционни и като кои дистанционни,
И аз искам да си купя една такава кола,ама да не е като другите......!
milev5 - специалист
Ronin написа:
На коя аларма,на кои дистанционни и като кои дистанционни,
И аз искам да си купя една такава кола,ама да не е като другите......!
Тази аларма и дистанционни
Ronin - специалист
На тая "алармена" система няма какво да и изграждаш !
Точно на тая "алармена" система НЕ можеш да закачиш нищо друго ,без преправяне !
За сирената няма да стане,понеже и тя самата"Алармена система " няма такава, а има зумер !
Дистанционните едва ли са с еднаква кодировка,но не пречи да се прочетат....!

Преди няколко години отивам на адрес за монтаж на сот при клиент със собствена техника,оказа се че клиента я е закупил от бриколаж,таванен пир с всичко вградено вътре ,залепена със двойно лепещо тиксо за тавана,зумер,батерия,и като капак на всичко от него виси въженце за включване и изключване.....Още помня адреса,голям стрес преживях ,докъто обяснявам защо немога да му сложа предавател с тая "аларма".
Горе долу и при теб въпроса е с подобен характер !Ако много държиш да е с дистанционно,всички модели на DSC може да им се добави дистанциоони,и да бачкат само с тях,при парадокс също.Особенното е че DSC могат да работят както със фабричните дистанционни така и с обикновенните модули друго производство ,които са по-евтини.Ако наистина искаш евтина аларма с дистанционни,то виж BSM ,моделите HOME 3 ,те поне са изпитани и работят,LESI също имат подобна серия също работят доста години.Обаче преди да избереш подобен тип алармена система,е необходимо да си отговориш на няколко въпроса за които едва ли си се замислял,това е като автоаларма,само че колата ти е отвън на паркинга и я виждаш,а в къщи е друго !Представи си колата ти да стои в коридора ,да мяка при всяко отворено/затворено,а ти да пускаш и спираш отвън зад входната врата !


п.п Имай предвид че някои от моделите на BSM нямат изход статус за сот !
milev5 - специалист
СОТ не ме интересува, а вдигна на крак всички съседи за отрицателно време.
С всички съседи сме на "ти" и се пазим взаимно, проблемът е там, че последно време зеха да тършуват из нашето село и искам да се подсигуря малко.
Та и за тва са ми няколко сирени.
Една вътре и три отвън, поне така съм го замислил :-D
А измежду другото някой има ли схема на тази аларма :?:
Че ще преработвам,ще преработвам, то е ясно.
Питам защото имам много изгодна оферта за 125db пиезосирени.


Поразгледах алармите и се спрях на :
СОТ система с дистанционно управление [К3 К-т]
Valcor RESIDENT II
Home-3

Най много ми допада Valcor RESIDENT II, поне на мене ми изглежда по изпипана от останалите.
Като добавя и 6 обемни датчика и още една сирена ще ги закръгля на 250лв
Оповестяване по мобилен не ме вълнува особенно, важното е друто да бачка.
Ronin - специалист
Конкретно в този случай ,бих те посъветвал да избереш Българското,и леси и бсм ще ти свършат работа,и двете които си посочил имат изход аларма,на него можеш да си вържеш стандартна сотаджийска сирена,било то автономна за външен монтаж или вътрешна.Монтирал съм такива на разни трафопостове и ВиК сонди,бачкат си,на леси се натъкнах на такава работеща от 15 години.Нищо не се преправя ,имат си две зони закъснителна и моментална ,на леси даже и повече ,ако имаш повече пирове ,всичко се връзва последователно на моменталната зона ,мука отделно на закъснителната за да имаш звънче ,после даваш входно време 1 сек. и си цъкаш с дистанционните .... успех !
Прикачен файл:
1.JPG
Прикачен файл:
2.JPG
Прикачен файл:
2etaj.jpg
Прикачен файл:
1etaj.jpg
Извинявам се че използвам темата но и при мен е назрял въпроса с монтаж на алармена система. От известно време не мога да се отърва от набези на вилата и се налага поне да вдига джангър на първо време. Та имам няколко питания по въпроса. От един ликвидиран офис ми подариха оборудване за аларма но то ще стигне може би само за първия етаж на къщата. Разбрах че най добре е да тегля кабел до всеки датчик от централата както и до клавиатура, сирена, магнитен датчик. Ще може ли някой запознат с тези работи да ми нарисува къде е най добре да се поставят датчиците. Колко още датчици трябва да се купят и какви и какъв кабел ще е необходим. Благодаря предварително на отзовалите сел
Ronin - специалист
9 пира за всички помещения вкл. и коридорите на двата етажа,мук на входната врата и всички прозорци на долния етаж,както и мук на вратите на терасата на етаж 2 !Това ви е оптималния вариянт,ще ви отиде доста кабел ако теглите за всеки датчик кабел,което разбира се е идеалния вариянт,най-добре се консултирайте с някой техник на място относно окабеляването !Ако ползвате спалня на етаж 2,предвидете втора клавиатура примерно в коридора на ет.2 с цел когато спите горе,да активирате алармата долу и така да не ви изненадат по гащи !Относно къде да ги поставите,мога да ви посъветвам да ги сложите на прозорците в долния вътрешен профил,и ако прозорците ви падат от горната страна,така можете да проветрявате и същевременно прозореца да е под охрана !
В кухнята можете да си предвидите таванен 360 градуса пир,както и пожарен датчик термичен !


п.п Тия пирове са отвратителни !Имат обаче едно предимство което при теб няма как да ползваш !Тази централа няма да ти свърши работа ,ако се спрете на вариянта който съм ви препоръчал !Акумулатора ако има живот в него,спада към читавите !
Здравейте! От прочетеното по форумите ми се върти една идея но не твърдя че е удачна. Муковете да се свържат последователно съответно на първи и втори етаж и да се вържат на примерно на 1 и 2 зони. Отделен кабел ще има до всеки пир и пак да се разделят на зони на първи и втори етаж съответно 3 и 4. Така мисля вечер ще могат да се включват само зоните с муковете и ще спестя една клавиатура. Или не съм прав? :-k Тези пирове които ги имам какво им е? Все пак са работили с тази аларма. И какви други да взема. Аз ги смятах пировете да са на първи етаж 1 коридор, 1 кухня и 1 или 2 хол втори етаж по един в спалните и 1 в коридора т.е. 8 бр. Ако може някой да ми нарисува на схемите на етажите къде ще е най удачно да поставя пировете ще е добре. Централата мисля да я поставя в килера. Клавиатурата до главната врата, вътрешната сирена в стълбищното пространство а външната сирена от вън на втория етаж. Може да се добави един GSM модул. Кабела мисля да е 6 жилен не екраниран ролка от 100 м. май ще стигне.
Ronin - специалист
Девет пира съм писъл като имам предвид че вероятно имаш стълбищна площадка с прозорец.Относно идеята която ти се върти е в отговора който съм ти написъл,там също пише че тази алармена система+моята(твоята) идея няма да стане.А ти ако си решил на една зона да навържеш 8 пира на втора зона 10-12 мука си е твоя работа !Като искаш да излезеш на терасата горе,преди това ако не забравиш,ще търчиш до входната врата долу ли ? Ами после преди да си легнеш пак ли ?Ми да е само това !
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "монтиране на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: