• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bulhomes2 - майстор
Обиколих магазините ни, но никъде не знаеха какво е това (и нямаха съответно). Ако някой знае как се казва това или къде да намеря такова - ще съм благодарен. Пурата я пробвах на друга лампа - работи. Тук освен нея и кабела са само тия джиджавки - явно ще е някоя от тях. Ако пък и някой знае как да измеря дали са наред - още по-добре.
Прикачен файл:
100_0028.JPG
Прикачен файл:
100_0029.JPG
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4wCXoUvShHc[/youtube]
mladkal - майстор
Веско, тъй като гледам сякаш е електронно запалзване на ламБата...не е дросел ми се струва.
ArturDent - Почти Безобиден
Електронно е и китайско, от най-скапаните.
Имал съм проблеми с такива и не си струва да купуваш ново.
Цената му е съизмерима с цената на нова лампа.
Поне беше така преди години - устройството към 16 лв, а цяла лампа с корпус и пура вътре - 18 лв.

Откровено казано, отдавна не съм срещал лампи с истински дросел.
Не че ги няма, но цените им са най-малко 3 пъти по-високи.
bulhomes2 - майстор
Като се замисля, действително не работИ кой знае колко тая лампа...
Junak - майстор
Добре де, ама защо са две?
kolev_k - специалист
На това му се вика електронен баласт.А че са 2,явно са вързани по някаква интересна схема да осигурят необходимите ватове.Пурата 120см. ли е?Какво пише на баластите?Има ли нарисувана схема в-у тях?Можеш ли да свалиш схемата на това нещо(на лум.тяло)?
bulhomes2 - майстор
Да - 120 см е пурата. На тях няма абсолютно нищо. Даже свалих и лепенките - и под тях нямаше :lol: Това е схемата на свързване. На нея входовете в баластите изглеждат раздалечени, но на практика всички влизат заедно в една дупчица. Единия "баласт" е с 4 см по-дълъг от другия.
Прикачен файл:
ShemaLampa.JPG
ShemaLampa.JPG (18.67 KиБ) Видяна 4173 пъти
mladkal - майстор
ArturDent написа:
...
Откровено казано, отдавна не съм срещал лампи с истински дросел.
Не че ги няма, но цените им са най-малко 3 пъти по-високи.
Има ламБи с истински дросели. В профи фирмите за осветление и електрооборудване ги предлагат, но съм съгласен, че цените им са по Х3. Аз пък за сметка на това като работ насам натам и прав разни ремонти си събирам разни вехтории (като Плюшкин) Та в този ред на мисли имам и доволно количество дросели...Останалото е 2-5 лева
bulhomes2 - майстор
ЗОра тук е, че трябва да го напъхам в тялото. Лапмата е малко декоративна (виси над барплота) и няма къде да добавям нормални дросели и стартери. Поръчах си вече един, дето уж ще се намести вътре...
Прикачен файл:
ux_a12100500ux0300_ux_c.jpg
ux_a12100500ux0300_ux_c.jpg (31.44 KиБ) Видяна 4046 пъти
kolev_k - специалист
Скрий го някъде дросела/баласта и пусни 4 тънки жички до тялото.Може и тел.кабел.
  • 1
  • 2

Тема "Какво е туй захранване на луминисцентна лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: