Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
SongBird - специалист
Днес реших за пръв път откакто купих апартамента да намеря бушона на бойлера. Свалях един след друг предпазителите, докато на бойлера му изгасна червената неонова светлина. Самият бойлер обаче се оказа закачен за у-вото от снимката долу. Какво е у-вото?

Любопитно ми е, и само заради това бих искал да знам, но - каквото такова - нямаше да питам ако нямаше още нещо, една мистерия (за мен поне), която ме накара да пиша тук. Когато сваля "предпазителя"(който не знам дали е предпазител) Non Contact Voltatage тестера (Extech EX330) засича напрежение на кабела на бойлера. Може ли това да е свързано нещо с факта, че консуматора е бойлер - примерно някакви потенциали да има покрай свързването с тръбите?

Наистина не знам, може ли да дадете някакви преположения по двата въпроса?

Изображение
hidrazin - майстор
съб яну 06, 2024 7:46 pmSongBird написа:
Самият бойлер обаче се оказа закачен за у-вото от снимката долу. Какво е у-вото?
Устройството е разединител(прекъсвач) производство на
Нещо ТАКОВА
съб яну 06, 2024 7:46 pmSongBird написа:
Non Contact Voltatage тестера (Extech EX330) засича напрежение на кабела на бойлера.
Безконтактния тестер на въпросния уред (както при всички останали + така наречените фазомери) НЕ СА нещо на което да вярвате дали има или няма напрежение.
Препоръки:
- Запознайте се как да работите с въпросния уред който имате.
- При съмнения (дори и малки) си извикайте квалифициран електротехник.
Успех!
:partyman:
Николай Ников - специалист
Според мен бойлера е вързан директно и няма отношение към другите предпазители. Това "устройство което е на бойлера е неговият авт.предпазител 25А. Отвори капака на таблото с достъп до проводниците и ще има един проводник вързан директно на фазата,той е на бойлера.
preslav - майстор
Не стана много ясно - това у-во е някъде между предпазителя и бойлера? Ако е така, значи някой го е монтирал като https://deplan.bg/c/kontakti-klyuchove- ... iler-18885 има го в десетки други варианти https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... e&ie=UTF-8
Външно прилича на https://www.google.com/search?sca_esv=5 ... 27&dpr=1.5 но май няма функците на предпазител.
SongBird - специалист
Устройството е в апартаментното табло, а причината изобщо да заподозря, че може да има нещо специално в него е защото всички останали изглеждат като това долу.

Както и да е, оставам с впечатление, че си е обикновен автоматичен предпазител, а причината да ми свети Non Contact Voltage тестера ще си остане мистерия.

Мерси на всички за включването.

Изображение
hidrazin - майстор
нед яну 07, 2024 11:21 amSongBird написа:
Както и да е, оставам с впечатление, че си е обикновен автоматичен предпазител, а причината да ми свети Non Contact Voltage тестера ще си остане мистерия.
Въпросното у-во е най-обикновен еднополюсен автоматичен предпазител 25А крива С
За светенето на Non Contact Voltage тестера съм писал по-нагоре.
Ето ти снимка от каталога на тоя бАшон. С червено съм оградил твоя модел.
Под палеца на бАшона ти пише точно това - V/099-004125 (на снимката ти не се вижда целия надпис)


Прикачен файл:
бАшон.png

:partyman:
zz_stefanov - майстор
Простичко е, не ползвайте безконтактни фазоуказатели, ако не разбирате, не ползвайте и контактните такива. :)

Тема "Какво е това у-во? Защо има напрежение при изключен "предпазител"?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: