• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

пиша ви във връзка с проблем от около месец. Вратата на входа стана по шумна при отваряне и затваряне (живея на 1вия етаж и чувам всяко влизане и излизане). Викнахме първо човек за автомата, но той каза че проблем е в магнитната брава и трябвало да се настрои за да придърпва по-добре (не разбрах какво точно понеже нищо не разбирам от тази тематика). И за демонстрация ми показа, как като задържиш бутона за отключване на бравата и докато самата врата се затваря, наистина се затваря много плавно (както беше и преди това). Опитах да намеря някой да дойде , но и на тримата, на които звънях казаха че не могат да ми помогнат. Въпросът ми е- имате ли идея как може да се оправи това? До преди месец нямаше никакъв проблем. Ще бъда благодарен за всякакви идеи.

Поздрави
miliad - майстор
А ние как да разберем кой модел брава е?
Почистете и смажете резето на бравата.С подходяща смазка, не ВД40.
И проверете дали е съосно с насрещника.
kozl - майстор
вт яну 30, 2024 1:39 pmKgenov написа:
Здравейте,

пиша ви във връзка с проблем от около месец. Вратата на входа стана по шумна при отваряне и затваряне (живея на 1вия етаж и чувам всяко влизане и излизане). Викнахме първо човек за автомата, но той каза че проблем е в магнитната брава и трябвало да се настрои за да придърпва по-добре (не разбрах какво точно понеже нищо не разбирам от тази тематика). И за демонстрация ми показа, как като задържиш бутона за отключване на бравата и докато самата врата се затваря, наистина се затваря много плавно (както беше и преди това). Опитах да намеря някой да дойде , но и на тримата, на които звънях казаха че не могат да ми помогнат. Въпросът ми е- имате ли идея как може да се оправи това? До преди месец нямаше никакъв проблем. Ще бъда благодарен за всякакви идеи.

Поздрави
По-шумна като как?
Скърца ли докато се затваря или отваря или се чува удар при затваряне?
вт яну 30, 2024 3:05 pmkozl написа:
вт яну 30, 2024 1:39 pmKgenov написа:
Здравейте,

пиша ви във връзка с проблем от около месец. Вратата на входа стана по шумна при отваряне и затваряне (живея на 1вия етаж и чувам всяко влизане и излизане). Викнахме първо човек за автомата, но той каза че проблем е в магнитната брава и трябвало да се настрои за да придърпва по-добре (не разбрах какво точно понеже нищо не разбирам от тази тематика). И за демонстрация ми показа, как като задържиш бутона за отключване на бравата и докато самата врата се затваря, наистина се затваря много плавно (както беше и преди това). Опитах да намеря някой да дойде , но и на тримата, на които звънях казаха че не могат да ми помогнат. Въпросът ми е- имате ли идея как може да се оправи това? До преди месец нямаше никакъв проблем. Ще бъда благодарен за всякакви идеи.

Поздрави
По-шумна като как?
Скърца ли докато се затваря или отваря или се чува удар при затваряне?
Чува се удар при затваряне , също така и на отваряне е по-шумна. Но както написах- като задържиш копчето от вътрешната страна , с което принципно се отваря магнитната брава, докато се затвара вратата, самата врата се затваря както трябва.
kozl - майстор
вт яну 30, 2024 4:01 pmKgenov написа:
вт яну 30, 2024 3:05 pmkozl написа:
вт яну 30, 2024 1:39 pmKgenov написа:
Здравейте,

пиша ви във връзка с проблем от около месец. Вратата на входа стана по шумна при отваряне и затваряне (живея на 1вия етаж и чувам всяко влизане и излизане). Викнахме първо човек за автомата, но той каза че проблем е в магнитната брава и трябвало да се настрои за да придърпва по-добре (не разбрах какво точно понеже нищо не разбирам от тази тематика). И за демонстрация ми показа, как като задържиш бутона за отключване на бравата и докато самата врата се затваря, наистина се затваря много плавно (както беше и преди това). Опитах да намеря някой да дойде , но и на тримата, на които звънях казаха че не могат да ми помогнат. Въпросът ми е- имате ли идея как може да се оправи това? До преди месец нямаше никакъв проблем. Ще бъда благодарен за всякакви идеи.
По-шумна като как?
Скърца ли докато се затваря или отваря или се чува удар при затваряне?
Чува се удар при затваряне , също така и на отваряне е по-шумна. Но както написах- като задържиш копчето от вътрешната страна , с което принципно се отваря магнитната брава, докато се затвара вратата, самата врата се затваря както трябва.
Липсва защитата от предварително задействане на магнита на бравата. Много вероятно от студа автомата за плавно затваряне да е увеличил времето на движение при затваряне. Така времето на таймера за задействане на ел.магнитната брава е по-кратко и бравата се задейства преди крилото на вратата да е достигнало до затворено положение и магнитната сила ще "тресне" вратата.
А дали ел.магнитната брава е с таймер за изчакване след отключване или се е повредил датчика за крайно положение на крилото :? Зависи от управлението на ел.магнитната брава.
Явно като се натисне бутона се прекъсва магнитното действие на бравата и затварянето е без удар (трясък).
А защо при отварянето се е увеличил шума - нямам идея.
mironcho - специалист
Копчето, което задейства електромагнита няма нищо общо със затварянето. При затваряне положението на насрещника е точно такова, като при заключено състояние и натискането на копчето не му влияе. Когато е натиснато то позволява насрещника да се завърти и да "изпусне" езика на бравата при отваряне на вратата. Това е за 99% от случаите останалия 1% - не знам.
Някоя друга снимка може да свърши работа.
Както Ви писаха, смажете езика на бравата, за да се движи леко и регулирайте затварящия механизъм според сезона.
MamaMy - майстор
Често ми се е случвало като ходя по клиенти и чувам ел. бравата им да бръмчи. Брум към 25хц. Не знам на какво се дължи, но наистина е много дразнещо
Детето - специалист
ср яну 31, 2024 9:18 ammironcho написа:
Копчето, което задейства електромагнита няма нищо общо със затварянето. При затваряне положението на насрещника е точно такова, като при заключено състояние и натискането на копчето не му влияе. Когато е натиснато то позволява насрещника да се завърти и да "изпусне" езика на бравата при отваряне на вратата. Това е за 99% от случаите останалия 1% - не знам.
Някоя друга снимка може да свърши работа.
Както Ви писаха, смажете езика на бравата, за да се движи леко и регулирайте затварящия механизъм според сезона.
Ако вратата е тип брава с насрещник и самата брава затяга/задържа. При натсикането на бутона не се налага да се прибира езика на бравата и затова затварянето е тихо.
При отварянето е възможно вратата да е под напрежение и затова отново да се чува по шумно.
Но това си иска физически ремонт online няма да стане :drinkers:
kozl - майстор
Taka като четох описанието и стигнах до заключение, че бравата всъщност е електромагнит като това:

Изображение


Та нека автора помогне с пояснение, каква е бравата.


Щото mironcho пък си представя електромагнитен насрещник:



Изображение
miliad - майстор
То проблема е, че има и трети вид с изскачащи резета.
Та общо взето се гадае.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с електромагнитната брава на вратата на входа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: