• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
съб мар 16, 2024 11:38 pmpipilica написа:
Може на некои линии да е объркал нула със земя, може да има неква разлика в контактите и да бърка на коя дупка е земя и на коя нула. В общи линии ако нещо работи не се ремонтира, или поне снимаш кое как е било, аз на два пъти сменявам дивиаторни ключове и уж да запомня кой кабел къв е и филма почва. Лесно се прозвънява с обикновен зумер и 15 метра някъв мек проводник да го разнасяш по точките, но за целта трябва да се разкачи цялото табло. И стена със съмнение за кабели се дупчи винаги под напрежение, веднага се разбира ако си уцелил.
Та в случая човеко нещо е оплескал и ще му трябва техник който знае какво и как се прави.

Е тва дето го написа че с духалка не работи а като допреш жици с кушка на винтчетата свети е игурно че си объркал винтчетата на контакта. :-D
Подозирам, че точно това е направил, щото и аз така с Бтичиното :-D
Е с първия контакт де. После сложих по-гоуем диоптер и видох дека е отметката за защитния проводник, а аз по инерция там вързах фазата :shock:
moimoimoi - майстор
объркал си клемите на контакта
Sphinx2e7 - напреднал
нед мар 17, 2024 8:53 amkozl написа:
съб мар 16, 2024 11:38 pmpipilica написа:
Може на некои линии да е объркал нула със земя, може да има неква разлика в контактите и да бърка на коя дупка е земя и на коя нула. В общи линии ако нещо работи не се ремонтира, или поне снимаш кое как е било, аз на два пъти сменявам дивиаторни ключове и уж да запомня кой кабел къв е и филма почва. Лесно се прозвънява с обикновен зумер и 15 метра някъв мек проводник да го разнасяш по точките, но за целта трябва да се разкачи цялото табло. И стена със съмнение за кабели се дупчи винаги под напрежение, веднага се разбира ако си уцелил.
Та в случая човеко нещо е оплескал и ще му трябва техник който знае какво и как се прави.

Е тва дето го написа че с духалка не работи а като допреш жици с кушка на винтчетата свети е игурно че си объркал винтчетата на контакта. :-D
Подозирам, че точно това е направил, щото и аз така с Бтичиното :-D
Е с първия контакт де. После сложих по-гоуем диоптер и видох дека е отметката за защитния проводник, а аз по инерция там вързах фазата :shock:
Господа, точно така. Битичиното са сложили местата за кабелите доста неинтуитивно (а пък аз не съм гледал изобщо). :-D :-D
:-D

Разменял съм нула и земя без да се усетя. Всичко е наред, но беше супер странно, че системата работеше и така. :lol:

Благодаря на всички!
pipilica - майстор
Тя системата може и да е работила но ако искаш да си провериш ДТЗ-то дали работи и на кои контакти взимаш една лед крушка 5-6 вата и с две жици мушиш във фазата и допираш на пластинката за земно, ако на контакта има ДТЗ ще изключи.
prasse - специалист
Всичко е добре, когато свърши добре!
Научихме, че трябва да внимателно да гледаме контактите...
kozl - майстор
нед мар 17, 2024 8:28 pmpipilica написа:
Тя системата може и да е работила но ако искаш да си провериш ДТЗ-то дали работи и на кои контакти взимаш една лед крушка 5-6 вата и с две жици мушиш във фазата и допираш на пластинката за земно, ако на контакта има ДТЗ ще изключи.
Не стана тъй с Бтичиното. В контактите има детска защита. Не можах да бръкна и с фазомера" дето завършва като щифт. За целта добавих и щепсел за пробата.
  • 1
  • 2

Тема "Електрически мистерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: