• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Що за въпроси?
Детектор на нулата се използва точно за да се намалят смущенията предизвикани при превключване на мощни товари.
Едно е когато на товара се подаде цял полупериод - тогава токът на товара нараства плавно с нарастване синусоидата на напрежението.
Съвсем друго е когато товара се включи някъде към максимума на полупериода.
Тогава през товара веднага тръгва максималния (или какъвто там се падне по време) ток.
Точно тогава се създават и големи смущения. На контактори, релета, прекъсвачи ... им нагарят бързо контактите.
Оптрон се използва основно за галванично разделяне. Разделя галванично управлението (чувствителната електроника) от силовата част където са високи напрежения и големи тоци...
Ползваме диод в конкретния, частен случай. Защо го използваме е видно от диаграмите на трифазното по които чертахме.
:partyman:
valentino76bs - майстор
От едно време нещо ми е останало.... :? мое да е полезно на някой.

Прикачен файл

3 ФАЗЕН УКАЗАТЕЛ РСТ.JPG
3 ФАЗЕН УКАЗАТЕЛ РСТ.JPG (20.48 KиБ) Видяна 669 пъти
hidrazin - майстор
За няма и 20 кинта. Готово, с управляващ контакт.

Прикачен файл:
312724-1.jpg

:partyman:
zz_stefanov - майстор
Супер, ако качеството е прилично това е по добре от тези с единична ширина, където трите фази са навряни на по 2мм разстояние.
hidrazin - майстор
чет мар 28, 2024 1:04 pmvalentino76bs написа:
И що не писа от къде...?
Ми щото мислех че е ясно бре! :-D
Ама ето, веднага са ти дали отговор.
На туй готовото хубаво му е че ще изключи и при отпадане на една от фазите. Бонусче...
:partyman:
Avas_co - майстор
За какво ги ручахте жабетата?
Като пак се стигна до нещо, което се предложи още в началото( не за 20 лева, де), и някой контактор, че да стане автоматизирано.
13 страници глупости, че да се върнем на нещо, което всички го знаем, че е решението.
zz_stefanov - майстор
Ако ще се ползва са изключване когато липсва фаза, тогава няма да се ползва за автоматично пренареждане на фазите а само за сигнализация за проблем. Но пък може да се сложат две релета :)

От другите мисля че съм виждал с отделен извод за липсваща фаза, но не помня марка и модел.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: