• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
Проследи и ще разбереш, че се разисква управление на оптосимистор.
B0bi - специалист
Мм да ... включването ми беше неуместно.
sstefanov - майстор
вт мар 26, 2024 3:45 amESPACE написа:
... Язък че ти се вързах на акъла да поръчам чипове...
С чиповете ще стане, ако свържеш последователно на бобината на контактора един диод и евентуално един контакт да окъси тиристора, за да се самозадържи включен и да няма проблем с несинусоидалното напрежение.
Може би нещо като това.

Прикачен файл

Screenshot_20240326_100721.png
Screenshot_20240326_100721.png (24.43 KиБ) Видяна 265 пъти
Последна промяна от sstefanov на вт мар 26, 2024 10:08 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Тя схемата бях я измислил с два светодиода монтирани в съответните контакти на трифазен удължител и който свети там да се включва компресора, но човека поиска пълен автомат и реших да добавя контактор. Не съобразих веднага, че светодиодите светят само във вярната посока.

Иначе схемата си е добра.
gogo7777 - майстор
А при какво положение контактора няма да се включи? Нали това е половината от смисъла на схемата. :?
Някой ще ми разясни ли съвсем накратко.
:drinkers:
sstefanov - майстор
вт мар 26, 2024 10:02 amivanovbg написа:
Тя схемата бях я измислил с два светодиода монтирани в съответните контакти на трифазен удължител и който свети там да се включва компресора, но човека поиска пълен автомат и реших да добавя контактор. Не съобразих веднага, че светодиодите светят само във вярната посока.

Иначе схемата си е добра.
Чакай, нали я беше правил над 10 пъти? Добре, че не я повтори питащия, нямаше да му хареса!
Разбрахме, че си един голям лъжец!
sstefanov - майстор
вт мар 26, 2024 10:04 amgogo7777 написа:
А при какво положение контактора няма да се включи? Нали това е половината от смисъла на схемата. :?
Някой ще ми разясни ли съвсем накратко.
:drinkers:
При правилно подреждане на фазите няма да се включи.
ivanovbg - майстор
Гога, устройството контролира ПРЕДИ контактора последователността на фазите и в зависимост от поредността или включва или не контактора.
ivanovbg - майстор
вт мар 26, 2024 10:10 amsstefanov написа:
вт мар 26, 2024 10:02 amivanovbg написа:
Тя схемата бях я измислил с два светодиода монтирани в съответните контакти на трифазен удължител и който свети там да се включва компресора, но човека поиска пълен автомат и реших да добавя контактор. Не съобразих веднага, че светодиодите светят само във вярната посока.

Иначе схемата си е добра.
Чакай, нали я беше правил над 10 пъти? Добре, че не я повтори питащия, нямаше да му хареса!
Разбрахме, че си един голям лъжец!
Да и още работят, но на удължители. Виж в началото първите ми постове.

Да, голям, но умен!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Как да накарам трифазен двигател автоматично да разпонава фазите и посоката му на въртене да бъде само в една посока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: