Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
Проблема е следният. Сушилнята си работеше добре, и изведнъж, спря да пълни контейнера с вода. Това се случи след преместването и при майка ми, тъй като я заменихме със същата марка, но с термопомпа. С изненада при първото и пускане на новото място установих, че при работа контейнера е напълно сух и водата изтича отвън. Обадихме се в сервиза и се уточнихме за посещението от техен служител на адреса( сушилнята е с 5 годишна гаранция която изтича тази година ноември месец). Аз не бях на адреса, но когато служителят ми се обади ми каза, че е запушена и се налага пълна профилактика която ще струва 200 лева и гаранцията не я покрива. Естествено отказах, и реших, ако мога сам да се справя с проблема. При пръв оглед, в отсега след кондензатора, се виждаха наслагвания от влажен мъх( моя е грешката, че при почистване на кондензатори не съм обърнал внимание на отсега след него). С ръка докъдето има възможност ги почистих ги почистих, днес ще продължа хубаво да почистя целия отсега. След това отворих капачето на поплавъка, и там почистих. Продухах и тръбичките, нямаше запушвания. Трябва ли цялата да я разглобявам, мисля че ще се справя, или да пробвам дали ще проработи след като почистя хубаво отсега след кондензатора и ваничката на поплавъка!? Бих приел всякакви съвети.
iliya_i - майстор
Извади маркуча и го пусни в една тубичка/бутилка за проба.
vlax - майстор
Виж дали работи Ел помпичката,скоро сменях на една сушилня
:partyman:
kozl - майстор
Две сушилни Бош инсталирах и на двете имаше опция за директно заустване в канала. Тази сушилня също има такава опция (т.3.3 от ръководството за употреба). За целта се вади маркучето, което качва във резервоарчето и се надява външен маркуч за отвеждане в канала, та да не би при местенето да се е измъкнала връзката на тръбичката за резервоарчето :?

Тема "Проблем със сушилня DU 7112 PA" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: