• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
вт апр 23, 2024 11:09 pmMamaMy написа:
Не ми стана ясно този акумулатор за какво е? Стартер ли има?
Е а де, баш за него е.
MamaMy - майстор
:thumbs:
Сега остава някой да напише и параметрите на оригиналната крушка и да почваме да смятаме. Ако оригиналния фар е консумирал 50W при 12V и е светел слабо, то не може да очакваме, че ще захрани същите ватове светодиод и ще избием рибата. идеята е да се използва по-икономичен светодиод за да свети повече. Ако наличния във фара свети слабо заменете го със 20W. За него вече ще има достатъчно ток и ще прави ден. Съответно новият светодиод трябва да си е със драйвера.
Aleks.Zh - напреднал
Да, мотора е със стартер.
Сменям фара, защото изпотроших стария, но да - светодиода свети и повече.
В оригиналната комплектация фара беше с халогенна крушка 12V 35W/35W за основна светлина (къси/дълги) + крушка 12V 5W за габарит.
Какви са светодиодите нямам идея, освен ако не ги пише в линка към фара, но не съм задълбавал толкова.
Нали пак да повторя - идеята ми е да подкарам светлините на отделни кръгове, за да не ми свети фара постоянно, а само габарит.
Та последно правя опити да подкарам два греца с кондензатори, но неуспешно вероятно защото са с обща маса.
ivanovbg - майстор
Принципно е задължително карането на къси през деня, та не схващам защо ти е това разделение.
gogo7777 - майстор
ср апр 24, 2024 9:46 amAleks.Zh написа:

Нали пак да повторя - идеята ми е да подкарам светлините на отделни кръгове, за да не ми свети фара постоянно, а само габарит.
Прикачен файл:
20240424_101418.jpg
Aleks.Zh - напреднал
Разделението ми е нужно поради причината, че това е мотор който не се кара по асфалта, а 99% от времето е в гората, а там е добре да се приоритизират консуматори като захранване на акумулатор или охлаждаща перка, просто заради условията на каране.
gogo7777 написа:
Прикачен файл:
20240424_101418.jpg
Благодаря за схемата, но така трябва да променя и основната инсталация на мотора, а аз искам точно това да избегна. Иначе това е доста проста концепция, която със сигурност ще работи.
gogo7777 - майстор
Нищо няма да преправяш. Там където ще слагаш новия фар слагаш тая схема...... грец, кондензатор и ключе.....събират се в кибритена кутийка
:drinkers:
Последна промяна от gogo7777 на ср апр 24, 2024 10:43 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
ср апр 24, 2024 9:46 amAleks.Zh написа:
Да, мотора е със стартер.
Сменям фара, защото изпотроших стария, но да - светодиода свети и повече.
В оригиналната комплектация фара беше с халогенна крушка 12V 35W/35W за основна светлина (къси/дълги) + крушка 12V 5W за габарит.
Какви са светодиодите нямам идея, освен ако не ги пише в линка към фара, но не съм задълбавал толкова.
Нали пак да повторя - идеята ми е да подкарам светлините на отделни кръгове, за да не ми свети фара постоянно, а само габарит.
Та последно правя опити да подкарам два греца с кондензатори, но неуспешно вероятно защото са с обща маса.
Изображение
Може би във LED фара има връзка към маса и така след греца има късо от променливото напрежение към изправеното.
А в оригиналната схема нямаш проводник общ минус към фара и габарита. Вероятно там ти е грешката като го замасяваш :roll:
batkoce - специалист
Грец + кондензатор + LED образува двуполюсен елемент, който заменя халогенната или обикновена лампа.
Не мога да се сетя, защо се получава проблем. Би трябвало да има проблем и с обикновени крушки, ако нещо е объркано по инсталацията.
Ако няма проблем по инсталацията, трябва тази постановка да работи нормално. Провери дали няма пробил диод в някой от грецовете.
Изводи 1 и 2 са взаимозаменяеми.

Сетих се за нещо: След грецовете масите на фасунгите не трябва да са обединени...

Прикачен файл

LED.JPG
LED.JPG (62.55 KиБ) Видяна 219 пъти
Lutchezar - майстор
Според мен масите са си на корпус, корпусът за автора е "обща фаза", така и не каза коя му е схемата от линка на Хидрата...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Реле регулатор за фар на мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: