• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
съб апр 27, 2024 10:43 amgogo7777 написа:
Става и за постоянен. Сега ще ти драсна една принципна схема. Дано помня как работеше тиристора :)

Ето, май така беше принципно. С левия бутон включваш, с десния изключваш. При утечка към корпус тиристора пак ще се запуши.


20240427_105534.jpg
Схемата ти е аматьорска и абсолютно неприложима. Къде е терморегулатора?
gogo7777 - майстор
Писах принципна схема като идея.
:partyman:

ПП....аааааа сега схванах за терморегулатора :wallbash:
ivanovbg - майстор
съб апр 27, 2024 1:40 pmgogo7777 написа:
ПП....аааааа сега схванах за терморегулатора :wallbash:
Много си "схванат" :partyman:
gogo7777 - майстор
Ще ти дам работеща схема, но по-късно.
:drinkers:
ivanovbg - майстор
Гога, то първата е неработеща, та втората ли? Ако дет съм нарисувал с червеното нагревателя окъси към корпуса тогава тока ще минава през масата/земното и тиристора е като голем камик дето го заобикаля реката. Бойлера ще топли дорде не гръмне и няма какво да го изключи.

Прикачен файл

20240427_105534.jpg
20240427_105534.jpg (13.91 KиБ) Видяна 311 пъти
hidrazin - майстор
съб апр 27, 2024 10:21 amivanovbg написа:
А и са ми казвали, че когато са повече панелите последователно е по добре при свързването, последната свръзка да е между панелите, а не в някои от краищата на полето. Последното са ми го казали монтажници и не знам доколко е вярно. Хидразин да каже дали от това има смисъл.
Изобще не разбрах за какво питаш...
:partyman:
gogo7777 - майстор
съб апр 27, 2024 4:26 pmivanovbg написа:
Гога, то първата е неработеща, та втората ли? Ако дет съм нарисувал с червеното нагревателя окъси към корпуса тогава тока ще минава през масата/земното и тиристора е като голем камик дето го заобикаля реката. Бойлера ще топли дорде не гръмне и няма какво да го изключи.
Стига, бе.....ще окъси към корпус. Баси филма, баси нагревателя, баси бойлера. Ако прекъсне нагревателя тиристора ще се запуши
:drinkers:
ivanovbg - майстор
Уж си заварчик. При прекъсване все едно с телоподаващо да заваряваш на максимална мощност и малко тел. Няма как да не се завариш човката. Нали се сещаш, че и напрежението е 160в прав ток. Няма гасене на искрата дорде не се заварят.

То простите схеми са много хубави, но не ако са проектирани от прост проектант . :partyman:
gogo7777 - майстор
Описаното от тебе заваряване си е резон и се ползва често. Нарича се струен режим. Нищо няма да ти залепне нито човката нито телта за дюзата.
Дадох ти само идея и принципна схема.....убава или не все ми е тая. Нито проектирам схеми, нито претендирам за нещо.
:drinkers:
hidrazin - майстор
Готово!
ivanovbg - преди да тръгнеш да откриваш топлата вода (DC защити), не мислиш ли че някой мноооого преди теб вече е минал по тоя път и е я е измислил?
Или си уникален в световен мащаб и си открил друг вид топла вода? :lol:
Няма такъв филм!
А сега бегай да четеш какви защити съществуват при DC захранванията.
И най-важното - НА КАКЪВ ПРИНЦИП работят.
К'ат прочетеш, разбереш - па заповядай да докладваш.
За сега и за в бъдеще - твоята "защита" е НЕ РАБОТЕЩА и пълен т....ак.
И след четенето да не забравиш да ми покажеш DC защита работеща на ТВОЯ принцип...
Знаеш ли кога ще стане? Кога тати ми купи колело.
:partyman:
P.S.Както и измишльотините с магнитите и магнитната вода.
Дано някой не се подведе по тези простотии... :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Защита от прав ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: