Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ще се ползва само за багаж, като не мисля да се закачат директно пазарските торбички, а да си има някаква здрава кошница. Няма как да е смъртоносно, защото дори в най-лошия сценарий товарът да падне, ще падне в пространството между стълбитие, където няма как да има хора.

Притеснява ме дали няма да е шумно за останалите съседи и затова задължително ще го обдъдим на събрание, преди да реша каквото и да е. Просто искам да съм подготвена дали технически е изпълнимо това, което искам.

Иначе съм си представяла едни супер мини прозрачни стъклени асансьорчета с кабинка колкото за един слаб човек, но цената им до колкото знам е няколко десетки хиляди, които не бих могла да платя сама, а съседите никога не биха се навили да делим такъв разход.

Един телфер е 250 лева, с монтаж на Г-образна метална конструкция, закрепена за стената в стълбището, която граничи с апартамента ми, захранен с ток от таблото, което се пада точно там от вътрешната страна, и с измайсторяването на 2 - 3 броя преносими дистанционни, си представям общо да излезе между 1000 и 2000 лева.
hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 12:02 amDidi168 написа:
Ще се ползва само за багаж, ...
Тоя филм направо го забравяш! Просто така, да си наясно от сега че няма как да стане.
МОЛЯ първо се запознайте с ТОВА и после решавайте дали да се Фърлите в дълбоките води... :)
Успех и си използвайте стълбите.
:partyman:
P.S. И извинете потребителя ivanovbg
Явно последно време нещо е подпухнал или е силно възбуден. :?
Не знам защо. като не виждам основателни причини за това.
hidrazin, благодаря за линка, но не намирам кое от изискванията забранява исканото от мен.

Чл. 12. (1) Допуска се монтиране на повдигателни съоръжения по чл.
2, ал. 1, т. 1 - 3 за повдигане и сваляне на товари през отвор на етажна плоча на
сграда само ако едното помещение е разположено непосредствено над другото и
мястото на поставяне на товара на долната плоча и отвора за спускане над него
са в една вертикална равнина.

При мен това условие е спазено.
Lutchezar - майстор
Замислил съм нещо подобно, при мен е на двора, запасил съм се с 4 допълнителни въжета с които се осигурява товарът, също така прегради за обезопасяване на долната площадка, не мисля да се ползва без един човек долу и един човек горе, в моя случай е 12 метра повдигането, мястото е на завет, но със сигурност не бих го ползвал при неподходящи метеорологични условия.
MamaMy - майстор
Преди да монтирате телфера, проверете дали макарата му може да побере въже с нужната ви дължина. Да не се окаже, че трябва въжето да е дебело колкото връзка за обувка. Проверете всичко по два пъти преди да предприемете каквото и да е.
Lutchezar - майстор
пон апр 29, 2024 1:44 amMamaMy написа:
Преди да монтирате телфера, проверете дали макарата му може да побере въже с нужната ви дължина. Да не се окаже, че трябва въжето да е дебело колкото връзка за обувка. Проверете всичко по два пъти преди да предприемете каквото и да е.
Предполага се че този клас си идва с въжето. Плюс че там са специални въжета с противоположни плетки за да няма въртене и усукване. Също така всеки си има товароподемност която е функция и на въжето.
Авторът живее на 4ти етаж, но на практика ще се вдига почти до кога 5етаж, също не е казал дали от кота 0м, та тепърва ще си избира телфера и въжето съответно.
Аз например за 12 метра съм взел с товароподемност 125кг, мисля че 50-60 няма да го озорят, но конструкцията на релсата ще ме озори.
Телферът, който гледах, на Daewoo, си е с въже. Дължина - 18 метра, товароносимост - 300 кг. Реално ми трябва за 13 метра и товари до 20 кг.
hidrazin - майстор
пон апр 29, 2024 12:42 amDidi168 написа:
hidrazin, благодаря за линка, но не намирам кое от изискванията забранява исканото от мен.

Чл. 12. (1) Допуска се монтиране на повдигателни съоръжения по чл.
2, ал. 1, т. 1 - 3 за повдигане и сваляне на товари през отвор на етажна плоча на
сграда само ако едното помещение е разположено непосредствено над другото и
мястото на поставяне на товара на долната плоча и отвора за спускане над него
са в една вертикална равнина.

При мен това условие е спазено.
Първо - "пропуснали" сте следното:
Чл. 12.
(3) Алинея 1 се прилага само за повдигателни съоръжения, монтирани
на релсови пътища.
При вас не е на релсов път.
Да не говорим и че помещенията не са разположени непосредствено едно над друго.
Но не виждам защо трябва да спорим. Така или иначе трябва да направите следното:
Чл. 100. (1) Ползвателите на повдигателни съоръжения са длъжни
след монтирането на стационарни или придвижващи се по релсов път
съоръжения или след придобиването на нестационарни съоръжения, но преди
пускането им в експлоатация, да ги регистрират пред органите за технически
надзор.
В тая връзка един приятелски съвет.
Преди да се хвърлите да купувате, посетете местния (не знам за кое населено място става дума) технически надзор и попитайте.
Да не се окаже че сте купили нещо, което после ще се чудите какво да правите...
Успех!
:partyman:
miliad - майстор
Имам известен опит с подобни телферчетата струващи по хилядарка и мога да споделя, че скороста им е такава, че докато то дръпне багажа до етажа, аз ще си сваря кафе и ще го пия. Отделно на два последователни курса 1-4 етаж, третият е рисков, че може да спре по средата от прегряване. И чакаш близо час да се върне в работна температура.
Иначе монтирането на подобно нещо е елементарно дори и с разглобяема конструкция.
Имайте предвид, че ако си мислете да го ползвате с дистанционно, макарата трябва да стои винаги в работно положение над отвора. Трябва да преработите и щатното табло за управление и чао гаранция.
Двигателя е тих, но какво може да направи ехото в една затворена стълбищна клетка е непредсказуемо.
ivanovbg - майстор
нед апр 28, 2024 11:28 pmhidrazin написа:
нед апр 28, 2024 11:14 pmivanovbg написа:
...Що си мислите, че асансьорите са само за хора.
Ха, и какво друго да си помисля след това?
нед апр 28, 2024 8:48 pmivanovbg написа:
Асансьор ли искаш да си правиш или само за багаж?
Всички разбраха че си мислел точно за хора - "асансьор или само за товари". :-D
Прибавяйки магнитната вода и несъществуващата DC защита, нещата хич не са розови. За теб де...
:partyman:
Ако имаш някакви забележки ги изложи в съответните теми, но освен само да отричаш въпреки предоставените доказателства май друго не можеш.. А ДЦ ДТЗ защитата работи. 6ма е чувствителността. При 30ма на АС то е 5 пъти по добра.

Тема "Телфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: