• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Имаме монтиран ключ на бойлер и се чудим възможно ли е при ключа да се монтира и контакт?
speka_rs - майстор
За моженето - може, но трябва да се мисли: да не се ползва контакта със сериозни консуматори и бойлера по едно и също време !!!
MamaMy - майстор
Дори има фабрични ключове с контакт, но са боклуци и не ги препоръчвам. По-добре си врътнете с една боркорона нова дупка за кутия, две шпакли гипс, една педя кабел и сте готови. Няма и за час работа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 15, 2024 2:21 pmstefka.s написа:
Здравейте,

Имаме монтиран ключ на бойлер и се чудим възможно ли е при ключа да се монтира и контакт?
Какво имате предвид с "при ключа"?
kozl - майстор
ср май 15, 2024 2:46 pmMamaMy написа:
Дори има фабрични ключове с контакт, но са боклуци и не ги препоръчвам. По-добре си врътнете с една боркорона нова дупка за кутия, две шпакли гипс, една педя кабел и сте готови. Няма и за час работа.
Напълно съгласен.
Но си мисля, че въпросът на stefka.s се отнася за бойлерно табло и дали може в него да се добави контакт :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 15, 2024 5:18 pmkozl написа:
... бойлерно табло и дали може в него да се добави контакт :?
Обясни ми, моля
kozl - майстор
Е кво да обяснявам :?
Има бойлерни табла с вградени контакти и такива без вградени.
Аз лично се грижа за 3 такива с контакти. Едното беше без контакт и вече е със :wink:
Еми неудачни са, разпадат им се ключовете от време на време и следва подмяна - така е.
Обаче предпочитам да подменям ключове, поне за сега докато има с какво, отколкото да къртя и т.н.

Са дали в тези без може да се напъха по технологията направи си сам контакт :?
Ако ми се наложи такова поне ще се пробвам :-D
Но ми се струва, че за stefka.s това е непосилно, както и предложенията, за които и писаха.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 16, 2024 7:51 amkozl написа:
...
Но ми се струва, че за stefka.s това е непосилно.
А за мен бе и немислимо, та попитах
lyubohar - майстор
ср май 15, 2024 2:46 pmMamaMy написа:
Дори има фабрични ключове с контакт, но са боклуци и не ги препоръчвам. По-добре си врътнете с една боркорона нова дупка за кутия, две шпакли гипс, една педя кабел и сте готови. Няма и за час работа.

Аз ползвам такъв ключ с контакт.
Вярно моя бойлер е за резерва 50 литра и слаба консумация.
Контакта го ползвам за прахосмукачка и сешоар.
Вече 20г.и никакъв проблем.
Така,че зависи колко ще се натоварва този ключ с контакт.

Прикачен файл

20240516_092658.jpg
arxd129 - специалист
чет май 16, 2024 9:33 amlyubohar написа:

Аз ползвам такъв ключ с контакт.

Контакта го ползвам за прахосмукачка и сешоар.
Вече 20г.и никакъв проблем.
Така,че зависи колко ще се натоварва този ключ с контакт.
Ами наистина въпросната комбинация ключ-контакт е много добра; след леко преправяне.
Защото замостването (оригинално) от ключа към контакта е направено с някакви жички... я имат сечение 0.75 мм2, я нямат!

В случая при мен - въпросните "паяжини" ги смених с ПВА2 4 мм2. Следва яяяко стягане, почти до откат. И от 1997 г досега - н.п.
Контактът няма проблем да захрани и издържи продължително натоварване 6 кВт. Стягане му е майката. Предпазителят на кръга ще падне, но не и контактът да се предаде. :)
  • 1
  • 2

Тема "Може ли да се монтира и контакт при ключ на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: