• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Duke_BG - специалист
вида 5 няма центробежен работи само с кондензатор и това му е правилния капацитет
kuger - майстор
Колегата е писал кондензатор 125-156 микро, а стандартните такива са за кратковременна работа, затова го насочих към центробежен. В интерес на истината, нямам спомен да съм отварял Вида 5, възможно е да греша.
Virtuozo - специалист
Изровили сте темата с първия ми пост във форума :yawinkle:
Отностно кондензатора капацитета може и да е същия ама дали и напрежението?
Питам понеже аз въртя един трифазен компресор с двигател 1.5 киловата монофазно и първо го пусках с един кондензатор 120 Мф и той тръгна пушка и тамън се радвах че си имам компресор и замалко да стане белята! Двигателя нещо се замъчи такъв и кога гледам кондензатора печка и чак цвърчи а той хайвана бил пусков за кратковременна работа и напрежение 320 волта! Добре че не прецаках мотора ама моя кондер ставаше печка за 30 секунди. После сложих три кондензатора успоредно с общ капацитет 100 микрофарада и работно напрежение 450 волта и работата спи.
Незнам точно какъв трябва да е на помпата,просто изложих моите патила.
Успех.
kuger - майстор
Същата история, 1,5kw, трифазен, кондензатора стана ракета на десетата секунда, затова пиша. Все пак ми е интересно да видя монофазен 1,1 kw със стандартно включен постоянно кондензатор в пусковата.
baretata_7_62 - специалист
Нямам време да ида да монитрам и да пусна в експоатация, за да разбера. Веднага след като я пусна ще пиша.
baretata_7_62 - специалист
Да му таковам това, как се свързва тоя кондензатор. Аз съм го вързал успоредно срещу фазата и нулата. На двете клеми влиза фаза и нула, отсреща на другите две съм вързал кондезатора. Работи доста добре около 30-40 секунди, след което промени работата на двигатела и дебита намаля, след още 4-5 секунди изпраска кондезатора. Какво да права сега? :)
maistor-sm - специалист
Не стана ясно-твоята помпа има ли центробежен изключвател или няма?Първо да уточним това ,за да разберем какъв кондензатор ти трябва и как да го включиш.
Най добре пусни и някоя снимка на мотора и клемната кутия.
baretata_7_62 - специалист
Ето снимки на начина по който я свързах и на изплякания кондензатор, капачката му бумна и изпусна някакъв газ. Превързал съм кондезатора щото държача е по малък, от по старите типве била. Кажете сега как да го вържа този кондензатор или новия такъв?

Прикачен файл

S5000015.JPG

Прикачен файл

S5000012.JPG

Прикачен файл

S5000011.JPG
fikata - майстор
Отвътре на капачката на кутията трябва да имаш схема на свързване.
baretata_7_62 - специалист
Добре, ето и снимката на капачката. Кое как къде да вържа? Има ли връзване това чудо :)

Прикачен файл

S5000017.JPG
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "моля дайте малко акъл за един ел.двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: