Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fukarata - напреднал
Здравейте,

апартаментът ми е в ЕПК блок, което означава, че всички стени са носещи и са от бетон. Мазилката върху тях е 2см.
Сега подменям контакти, ключове и т.н. и изглежда, че имам проблем, защото всички конзоли, които виждам по магазините за дълбоки 4см, а контакти, ключове и т.н. са 2.5-3.

Вариантът да удебелявам стени не ми изглежда добър.

Знаете ли къде мога да намеря по-плитки конзоли и контакти за тях?
Може да дадете и друга идея, ако имате...
Trifun - специалист
Пич, просто изкопай дупка в стената за нормална конзолна кутия. С перфоратор става сравнително лесно. Очертаваш мястото, дупчиш множество дупки по очертанието, и после - превключвателя на "чук" и изкъртваш вътрешността. Щом имаш 2 см. мазилка, значи ще трябва да изкъртиш едва 2 см. от бетона, за да скриеш кутията.
fukarata - напреднал
А дали няма да стигна до железата?
И ако стигна проблем ли ще е, защото може да се окаже, че само конзолата отделя проводниците от железата?
mitcd - специалист
Дупчи и се не бой!Само така ще стане .Има и специални фрези за рязане на дупки в бетона ,но после пак трябва да се кърти.Дупчи с къртача и после отстрани замазваш кутиите с гипс.
Trifun - специалист
Аматурата не е плътно една до друга, споко. Ако нацелиш арматура, просто преместваш дупката малко нагоре / надолу или встрани. Е, може да счупиш няколко бургии, но ... няма как - дупките искат жертви :wink: Пък и те са евтинки - 2 - 2.50 лв. е бройката. Ползвай къси бургии с дебелина 10 или 12 мм. - с тях най спори работата.
Дори и да се окаже че кутията е плътно да арматурата - няма никакъв проблем, не се притеснявай.
fukarata - напреднал
Еми така ще направя.
Сега ходих до Бриколаж за BPR - 261E, но ги свършили.... Ще търся другаде.
Купих си обаче едни конзолки по 15 ст., дето се нанизват една на друга, правени в Силистра. Много ме впечатли цената, всичко друго започваше от 80-90ст
Trifun - специалист
BPR - 261E е доста добър избор :thumbs: Аз имам BPR - 241E и съм доволен от него. Доста дупки съм пробил с него и се справя перфектно машинката. Е, малко позагрява, но това е нормално - оставям я 20-30 мин. да си почине и продължаваме. При BPR - 261E може и да го няма този проблем, защото е по-мощен.
Иначе ... цените в Бриколаж и в Практикер са мноооого надути. Наскоро си търсех луминисцентни осветителни тела - в Бриколаж това, което ми хареса, беше 27 лв., а в друг магазин, специализиран за осветителни тела, същото тяло струваше 14.50 лв. :!:
Нормално конзолните и разклонителните кутии вървят по 10-15 ст.
Тия, за гипсокартон, са по-скъпички - 50-70 ст.
Имай предвид, ако слагаш 2 - 3 конзолни кутии една до друга, между тях трябва да има известно разтояние, за да не застъпват капаците на контактите. Най-добре е да си закупиш и ключовете и контактите, да ги сложиш един до друг (без да са разлобени) и да прецениш как трябва да бъдат сложени кутиите в стената.
fukarata - напреднал
Вие откъде си купувате инструментите? Аз съм още не съм започнал истинския ремонт и знам само бриколаж и практикер, които са скъпи, но много харесвам, защото мога да видя нещата (аз съм пълен лаик и ми е хубаво като гледам това, за което чета). Знам и всички квартални магазини за ел.части и строителни материали, но в тях няма ел. инструменти.

Видях го тук за 300лв (в Бриколаж е 333).
http://www.devimax.com/Tools/Culture/bg ... Tools.aspx

Имате ли някакъв опит с он-лайн покупката на инструменти?
Там гаранции-маранции и т.н.
krasiorocknroll - специалист
Аз от две години използвам GRAPHITE -полска машинка и засега съм доволен.Изкъртил съм два- три кубика бетон и съм пробил няколко стотин дупки с него :) А струва 160лв :shock:
Последна промяна от krasiorocknroll на пон авг 04, 2008 4:06 pm, променено общо 1 път.
Лъчезар - специалист
ех не ти завиждам, минах го тоя филм. С една боркорона за 20лв. почти успях да разпробия около 30 дупки. По тънката арматура я рязах, а при по дебелата премествах дупката. С шилото е по-лесно, но много безформено.

Тема "Конзоли, контакти и ключове в мазилка 2см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: