• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
mita6kiii - специалист
Здрасти!
Значи гледай сега,аз тази каминка я ползвах 5 сезона преди да реша да я прав така.Причината да го направя е че от снатките на кюнците винаги се получаваше едно испущане и то макар да не беше често-много ме дразнеше.Всъшност основната цел ми беше да махна кюнците и да сложа гъвкав димоотвод(закупен от Ерато).За да го поставя (той е 25мм диаметър)си изработих подходящи розетки(незнам как по точно се наричат)-една към печката и една към комина.Та за да скрия цялата тая железария реших да вграждам.
Конкретно на въпроса ти,няма как според мен да е същото излъчването от преди.НО понеже и аз го мислех този въпрос по време на изграждането си оставих доволно големи отвори.Резултата беше много добър-наистина.Обърни внимание на 2 снимка във основанието на булото ,точно над лостчето на клапата се вижда единия от отворите(най-големия)25см/100см вертикално разположен.Това е така да се каже първия изходящ отвор,втория е на лицевата част на булото ,почти горе до тавана но той от естетична гледна точка е малък 10/ 40см разположен хоризонтално.Имам и два входящи отвора, първия е този отвор по средата долу на самата камина-доволно голям,втория е този в дясно с мрежата по-малък , но за сметка на това зад него има монтиран малък вентилатор.Той засмуква от вън и нагнетява нагоре към изход. отвири.
Ако се вземат мерки за добра вентилация на булото, няма да имаш проблем с отоплението на помещението.
като почна ако има неясности ще питам за сега мерси :wink:
Mony - специалист
=D> Привет! Имам питане относно решетките на отворите за въздух - откъде ги купи? За тях ми казаха, че трябва да са метални, защото пластмасовите променят цвета и формата си. Ние имаме печка камина Прити и ще я вграждаме, точно поради същата причина - искам да скрия димоотводната тръба. Може би впоследствие ще имам още въпроси..... :lol:
mita6kiii - специалист
Привет и от мен, ами решетките си ги направих сам.Използвах алуминиева мрежа(тази дето я използват за тунинг на автомобилите, има я в различни размери на отворите), и едни алуминиеви лайсни.Значи изрязах си първо мрежата и на нея със силикон(термоустойчив) залепих вече изрязаните лайсни, така че да изглежда все едно лайсните са като "рамка" в която е сложена мрежата.Незнам дали добре го обясних!Предимството е ,че когато си градих камината не се съобразявах със някакви предварителни размери на решетки, дори и да се продават такива, оставях си такива отвори които да вършат работа.Самите лайсни може да си ги подбереш по твой вкус, стига да позволяват оформянето на рамката.Успех!
ArturDent - Почти Безобиден
Сравнително красиви метални решетки можеш да намериш по фирмите за мебелен обков.
Mony - специалист
Благодаря за информацията, ще търся в тези фирми.
MeanMachine - напреднал
еее страшно е станало ! С камина в къщи зимата няяяяма излизане, а само отваряне на бутилки с червено вино :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Вижте как вградих моята "печка" тип камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: