Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
rockwall - майстор
за съжаление в момента на най-голямата натурия нямам фотоапарат
но пък ще ви покажа нещо все пак

Днес сменихме дограмата и сега остава чуденката за стените - разбира се в powerpoint цветовете са само ориентир

искам да направя скрит корниз без да слагам окачен таван нацяло и това е основното, по което мисля в момента

Прикачен файл

plan2.jpg
plan2.jpg (72.28 KиБ) Видяна 16767 пъти

Прикачен файл

predi 2.jpg
predi 2.jpg (121.02 KиБ) Видяна 16767 пъти

Прикачен файл

plan 1.jpg
plan 1.jpg (62.88 KиБ) Видяна 16767 пъти

Прикачен файл

predi 1.jpg
predi 1.jpg (122.73 KиБ) Видяна 16767 пъти
rockwall - майстор
другата чуденка е как точно да се разположат допълнителните мебели - гардероб, евентуално скрин, може шкафче и масичка

ето ви варианти - кажете кой ви се струва удачен

реших твърдо в спалнята да съм с диван - лошото е че този, който харесах е немски, а швабчетата не са се трогнали да сложат ракла под седалка с размери близо 1х1,50м и просто са си го затворили, така че като нищо може вместо скрин да се появи ракла за спално бельо, ако не открия побългарен ("ораклен" - т.е. с ракла) диван

Прикачен файл

BEDROOM furniture 3.jpg
BEDROOM furniture 3.jpg (84.19 KиБ) Видяна 16768 пъти

Прикачен файл

BEDROOM furniture 2.jpg
BEDROOM furniture 2.jpg (83.75 KиБ) Видяна 16768 пъти

Прикачен файл

BEDROOM furniture 1.jpg
BEDROOM furniture 1.jpg (83.33 KиБ) Видяна 16768 пъти
Антония - специалист
Аз, като типична женка, не се ориентирам много по скиците ти -- не разбирам кое е прозорец, кое врата на стаята и кое врата на балкона :) Приех, че означеното с 2,90 са прозорците, 0,90 см до него е балконската врата, а 1,45 см е някаква портална врата ли? Ако съм се объркала -- извини ме :)

За разпределението... Не мога да преценя кое е най-удачното, честно казано, според мен всичко зависи много от височината на мебелите.

BEDROOM furniture 1.jpg ми допада най-много, но! Ако и двата шкафа до порталната врата са високи... ще стане нещо като тунел, много грозно и неудобно. Ако ъгловият е висок, а другият е нисичък, мисля, че това е правилното решение. Гледам, че единият си го направил 60 см дълбок, предполагам, че си го нарочил за гардероб? Другият обаче е 50 см, което ако е шкафче за дрехи или библиотечка, си е много. У дома ги направих на 40 см и май се изсилих, 30-35 биха били достатъчни. Особено както съм ги хванала за стената :)

При BEDROOM furniture 2.jpg и BEDROOM furniture 3.jpg смятам, че 140 см дълъг шкаф си е много. Виж как подпира дивана.

Освен това при BEDROOM furniture 3.jpg има проблем и с шкафа, който е залепен едва ли не до телевизора -- добре е около екрана да има пространство, за да не ти се натрапват разни вещи пред очите.

Бтв защо си сложил така дивана? Не е ли по-добре лежанката да е под прозореца, а не срещу телевизора? А за раклата: има една фирма, Белкаро, които правят реплики-дивани (по краден, макар и известен дизайн). Сайтът им е под всякаква критика и определено не са показали по-добрите си модели, но на твое място бих проверила дали няма да ми предложат нещо специално като за мен :wink: Ще може да си поръчаш и с точни размери, дамаска, всичко. Срок за изпълнение... традиционните 45 дни, знаеш как е. Мебелистът ми си купи диван от тях, вика, че бил супер. И понеже не харесва моя (то и аз не го харесвам, ама засега съм с него) -- деликатно ми намекна да ходя да си потърся там нещо, отговарящо на нивото на шкафовете :lol:
rockwall - майстор
прозорците и вратите си ги хванала - ако погледнеш снимките ще видиш големия прозорец и вдясно вратата на балкона.

Относно шкафовете освен дивана - тези размери са ориентировъчни и ако питаш мен не трябва да има нищо по-високо от 90см. но ако сложим гардероб все ще трябва да е поне 2 метра де.

Дори и да има обаче ще е на стената до дивана или вляво от вратата - на тази с ТВ няма да има високи неща - а за пречкане пред ТВ - той ще е закачен - виждаш от схемата - долният му край ще е на 80 см а шкафът под него ще е нисък така че няма да се пречка.

Диванът който планувам няма да е обикновен а от големите - така че е трудно да се каже кое е лежанка и кое не, защото частите са еднакво огромни - сигурно са над метър широки и двете и когато се разпъне става 2 на 2 метра - така че си е добро за лежане.

ПЛЮС това планувам за стаята едно много харабийско ТВ кресло комплект с табуретка за краката (видях го в практикер за около 80 кинта) така че ще е удобно за всички.

TV ще е сразмери 98х64см така че няма да е зле

Освен това искам частта към прозореца да няма гръб (виж снимката), защото прозорецът ми е почти френски - размери 3 метра на 2 м височина, като е на 40см от земята и ще е грехота да го скрия с облегалки и дивани, а + рова така ще може да се сяда и от страната на прозорците също и ако сме повече хора само на частта до прозореца ще могат да седнат 4 човека - 2 към стаята и 2 към прозореца (който е сперваз 20 см и става да си оставят питие и някоя купичка с бадеми и да се кьорят навън) хахахахаха

мисля че така е по-добре за дивана, но пък като сега го погледнах ми ХРУМНА че си права и че ще е по-добре дългата част да е под прозореца а късата срещу ТВ. Така когато стане на спалня и двамата ще сме срещу ТВ.

НО ГЛАВНОТО МИ УСЛОВИЕ Е ДА НЯМА ГРЪБ КЪМ ПРОЗОРЕЦА

ЩЕ ТЪРСЯ СЕГА ТАКЪВ - ако попаднеш на нещо като този белия но с разгъване не на страната с двоините възглавници а на другата без облегалка - прати ми го

Размерите на останалите шкафчовци са случайни - програмата ги изписва автоматично.

Няма да има нищо сбутано в друго - размерите на стаята, прозорци, чупки, врати са си истинските - така че ще е грехота да измъкна стари мастодонтмебели и пак да я напълня с нови.

тези пичове ще ги прослушам - дано да са читави (ако не си им агент де)

хайде - утре съм запланувал да взема от приятел фотоапарат и да снимам УЖАСА в който съм в момента че да се посмееем или поплачем заедно

Прикачен файл

A30223.jpg
A30223.jpg (11.12 KиБ) Видяна 16543 пъти
rockwall - майстор
ама какъв ужас е - нямате представа

помощниците, които планувах "възираха" още преди началото и се оправям сам

ще видите снимки когато не се налага да отвивам компютъра от найлоните.

сега замазвам металните ъгли ъгли на прозорците и шкурка на шпакловката

иначе днес постигнахме съгласие за диван и секции , такйа че смело напред
naydenov - напреднал
Малко извън темата - с каква програмка са правени тези разположения?
rockwall - майстор
не е програмка а сайт - чакай да видя имам ли го на принтираните листове ........имаш късмет

http://v3.planningwiz.com/ - това е за разположенията

сайтът е любителски за планиране на стая - могат да се задават направо размери, както и да се слагат прозорци врати и чупки, само че не ми стигна търпението и накрая си хвърлих мебелите във PhotoShop-a , за да ги движа по-лесно

Иначе планчето излиза впечатляващо професионално, нали :lol:

даже на мен ми хареса

а ако питаш за оранжевите неща - това си е прост Powerpoint с малко PhotoShop

:? :-D :?
Антония - специалист
Покажи дивана, че от няколко дни съм на вълна "А, бе, ние защо не си купим нов, да ни отговаря на всичко новичко у дома"... :roll:
rockwall - майстор
продължавам с плановете - е, вече има и готови неща - щом я докарахме до мебелите, но кабелът на апарата е някъде по кашоните, затова реални снимки по-късно

кой вариант ви харесва повече - с двойния или с 4-ния шкаф

Прикачен файл

shkafowe 1 .jpg
shkafowe 1 .jpg (54.65 KиБ) Видяна 15574 пъти

Прикачен файл

shkafowe.jpg
shkafowe.jpg (67.28 KиБ) Видяна 15574 пъти
marinskikt - специалист
Лично на мен - четворния.

Тема "РЕМОНТЪТ ПОЧНА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: