Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
naskontis - помощник
Ето какво си спретнах за два дена на стената в хола. :-D :-D :-D

Прикачен файл

IMG_1533.jpg
IMG_1533.jpg (166.94 KиБ) Видяна 16058 пъти
vlad0 - специалист
Много е хубаво, Как точно го направи? Дай повече снимки на процеса на правене, ако не е тайна разбира се.

Поздрави!
naskontis - помощник
Разбира се че не е тайна,та нали и аз съм научил доста неща от този сайт.Ако никой не казва кое как е направил каква полза от него.Първо изтеглих каталога от този сайт www.decorating-walls.dir.bg Избрах си декорацията,мащабирах я в размер какъвто ми трябва в случая 500% и започнах да копирам последователно по ширина и височина докато изкопирам цялата декорация.В моя случай излязоха 25 шаблона.Копирах на кадастрон и изрязах с макетен нож.После нанесох последователно всички шаблони на стената с молив и започнах да оцветявам с боя в случая латексова.Първо нанесох и оцветих в оранж.След това отново копирам шаблоните с едно изместване от около 4 - 5 сантиметра надясно и 6 сантиметра нагоре и нанасям втория цвят.Крайният резултат е това което съм снимал.Процеса е доста трудоемък но мисля че си заслужава.Не знам колко съм бил ясен с обясненията но ако има нещо за питане ще отговоря. :wink:
tomsi - напреднал
Как да направя мащаба? Благодаря ти предварително
naskontis - помощник
tomsi написа:
Как да направя мащаба? Благодаря ти предварително
Отваряш с Adobe Reader , десен бутон и го зумваш колкото искаш.Процентите ти се изписват отгоре.
egx - специалист
Готино е, но...............Искал си да му придадеш дълбочина ? Тоест това отзад да е нещо като сянка на първото ?
Аз също мисля скоро да се развихря, но ще трябва да потърся някъде от онези ленти , с които се очертават примерно пламъците на колите, при боядисването им.Гледали сте как се правят по телевизията най-малко.Чудя се обаче къде в софия мога да намеря такива и като цяло как отсече боята на рисунката, така че да се получи хубава граница.С какво я нанася ?
naskontis - помощник
egx написа:
Готино е, но...............Искал си да му придадеш дълбочина ? Тоест това отзад да е нещо като сянка на първото ?
Аз също мисля скоро да се развихря, но ще трябва да потърся някъде от онези ленти , с които се очертават примерно пламъците на колите, при боядисването им.Гледали сте как се правят по телевизията най-малко.Чудя се обаче къде в софия мога да намеря такива и като цяло как отсече боята на рисунката, така че да се получи хубава граница.С какво я нанася ?
И двете нанасяния направих само с четка без всякакви отсичания,но много внимателно.
kuuuuuul - майстор
Много труд,но си заслужава.Супер. :klatsch:
silllveto - Майсторица
Има фирми, които продават готови модели стикери за стена, цените им са грубо м/у 50-100лв.

Но удовлетворението да си го направиш сам е друго :) Красиво е, поздравления :thumbs:

Тема "Стенна декорация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: