• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bigdragon - майстор
:supz: Хайвер от кит, какво ли няма в росия :?:
hidrazin - майстор
Хммм... Аз хайвер не обичам но ми стана интересно та взех че проверих какво е написал kr1100
пон апр 22, 2024 9:38 pmkr1100 написа:
Червения хайвер тип грахови зърна се добива от /по руски/ кита гърбуша. Това е в далечния изток и към Камчатка.Това го знам от рибари оттам. Виждал съм ял съм донесени от тях , носил съм със самолета до Варна и консерви червен хайвер и осолена риба.
Много вкусна риба, а и хайвера е ужасно вкусен.
Та проверих от к'ви рибоци се прави червения хайвер. И какво се оказа?
Че се прави от поне 5 вида риби. От които kr1100 се е сетил за две, макар и с правописни грешки.
Е те за тях не го оправдавам.

Прикачен файл:
Червен хайвер.jpg

Едва ли е искал да напише точно кит. Пълната забрана за промишлен улов на гърбат кит е още от 1966-та година,
Така че едва ли си е мислел че носи със самолета осолен кит и да му вика "много вкусна риба". :-D
Е, поне е много по-близо до целта от един водолаз дето ми обясняваше че имало зелен хайвер и от каква риба го добивали. :lol:
Ноооо... пък тук един пребоядисан другар пак показва че не обича да чете, но обича да вади от контекста каквото му е изгодно.
:partyman:
пон апр 22, 2024 10:29 pmbigdragon написа:
:supz: Хайвер от кит, какво ли няма в росия :?:
Доста емоционално за възрастен индивид с претенции. Хвала, бъди себе си!
Точно него ли?! Намерил кого да хейти!
kr1100 - майстор
[quote=DundyTheCroc
....Хайде да не е от кит, а от риба с името кета, която обаче е различна от тази с името горбуша.
[/quote]
Така я наричаха руските рибари. Така и предавам.
hidrazin - майстор
Общо взето четох, четох и май се обърках... :?
То много рибоци и всякакви имена, названия...
сёмга, горбуша, кета, нельма, нерка, кижуч, чавыча, кумжа, сиг, омуль, голец, хариус, таймень, ленок
Всичките тези са от едно семейство - сьомгови.
Включително кумжа - пъстърва
Май ще трябва книга да чета и пак едва ли ще се оправя с видове, подвидове, семейства и кой коя риба как нарича. :-D
Пък се оказа че черен хайвер правим и в България... :?
:partyman:
P.S. Да вървят по дяволите. Хайвер не обичам и не консумирам. Включително и черен.
От гледна точка на емоционалната интелигентност, интересното е, че колега бърка темите, при което това остава на заден план, но няма пречка да се разрази буря от емоции.
Естествено, такъв сериозен проблем не може да остане без реакция!
DundyTheCroc - майстор
Още като бях дете бащата беше донесъл червен и никой у нас не го яде, ама с дядото го ползвахме за стръв като ходим за пъстърва и много кълвеше. Преди няколко години пак ми донесоха червен и бутилка Белуга, оказа се, че на препечена филийка стана страшно мезе :partyman:
Отвратително!!!
Бих искал да опитам последното приложение на двата вражески продукта.
Само за да се уверя колко отвратителни са, естествено.
kr1100 - майстор
вт апр 23, 2024 12:13 pmDundyTheCroc написа:
Още като бях дете бащата беше донесъл червен и никой у нас не го яде, ама с дядото го ползвахме за стръв като ходим за пъстърва и много кълвеше. Преди няколко години пак ми донесоха червен и бутилка Белуга, оказа се, че на препечена филийка стана страшно мезе :partyman:
Открил си Америка с препечената филийка. :-D
DundyTheCroc - майстор
Човек се учи докато е жив :-D
На някакво парти преди това го бяха сервирали така и веднага си взех поука как е правилно да се ползва за мезе.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Генератор ток за еднофамилна къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: