• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
nv952 написа:
shotik написа:
Който прочете материала,нека напише ,дали се отваря линка във фейсбук или да публикувам снимки тук .
Линка си бачка.Нямаш проблеми :)
Благодаря за информацията !
shotik - майстор
От няколко месеца се трудя по един сериозен проект,търсене и събиране на части подходящи за сглобяването на един нов мъжки велосипед ,но в ретро стил.Много повече време ми отне да търся и да чакам да получа частите ,от колкото сглобяването ,напасване и докарване на изисканият външен вид на велосипеда.Всичко е тествано в стайни условия,защото го сглобявах в стаята,а не в мазето . Не съм го изкарвал навън и само вие ще го видите . Движенията са чудесни,задната главина е със седем вътрешни скорости NEXUS , свободен венец.Почти всички части са нови,други отлично запазени,за да се съчетаят с ретро стилът . Приятно разглеждане !

Прикачен файл

CIMG3046 m.jpg

Прикачен файл

CIMG3047 m.jpg

Прикачен файл

CIMG3049 m.jpg

Прикачен файл

CIMG3048 m.jpg

Прикачен файл

CIMG3055 m.jpg
CIMG3055 m.jpg (73.7 KиБ) Видяна 2019 пъти
fu4ko - специалист
Айде и аз да се включа да не остана по назад.ето ги и мойте велосипеди.Планинския е пребоядисан ама не го направих както трябва.Крос Агресор,18 скорости.Лепенката е на Пежо щот нямаше на Крос.Скоро му смених задната главина с алуминиева с лагери и нова шина(обръч).Също така сложих и багажник да си возя куфара с вело инструментите и нова седалка,че старата сдаде багажа. С шосейното се сдобих тази година.Пежо с 10 скорости,с оригинални ръчки и челюсти за спирачките.Превключвателите и обтегачите също са му оригинални.Марката не им знам.Предна външна гума я смених,че беше тръгнала да се къса.Смених и оста и курбелите на централното с ос квадрат с лагери и алуминиеви курбели.Занимавам се и с ремонти на велосипеди май вече станаха 5 години. :)

Прикачен файл

IMG_0002.jpg

Прикачен файл

IMG_0001.jpg
filmatoplo - майстор
Блазе ви за хобито и за времето където имате да се занимавате с колела , едно време като малък много се занимавах , започнах със сгъваемо балканче -що гажета свалих с него , жалко че не го запазих .Очите ми тогава изтекаха по Английски чопър , караха ги 2 деца от моя град на които родители пътуваха с корабите :cool: .След това се появи и БМХ филма -сам си направих един , пак бях малък тогава , някой може да провери коя година е показан филма :? .Сега имам мерак на тези яките колела с по дебели гуми , ама струват по 1000 лв -жената ще ме убие :lol: .Успех с хобито :supz: .
shotik - майстор
Какво ти време, то е докато почивам от други работи,супериора ,който съм показал преди няколко отговора ,съм го измил само,каплите са ръждиви и си мисля как да ги лъсна ,че такива шини с този профил едва ли ще намеря ,сега няма "ръбени "гуми .Но не съм се отказал ,все ще му дойде времето.
fu4ko - специалист
Железните шини май тотално изчезнаха.При мен също не е хоби.През свободното време ходя да ремонтирам втора употреба колелета.Отделно идват хора да им ремонтирам.Имам две рамки-едната ще я оборудвам за продаване,а другата за мен ама сега нямам време.Ще бъде през зимата когато нямам за ремонтиране.
filmatoplo - майстор
Искам да видя колело Школник и Лястовица :? :)
fu4ko - специалист
filmatoplo написа:
Искам да видя колело Школник и Лястовица :? :)
От дете не съм виждал Школник,а пък Лястовица не ги знам.
Lisko - майстор
Ходя всеки ден на работа с колело (общо 8км - нищо не е)
Уважавам колелото и предимствата които предлага но нещо не ме грабва манията на някои хора да си купуват скъпи дрешки, скъпи каски и други гъзарии за колело.
Аз съм си купил ел-помпа но това не е гъзария, първо щото е ефтинджос и второ никой не ме вижда кат си я ползвам ;-)
Тотално не уважавам колела в които китките ми ще са на или не дай си боже под нивото на гъза. За съжаление 99% от колелетата които се продават са такива. А надали 99% от купувачите са състезатели.

Сега въпрос ако някой знае - гумичките на кормилото на които си слагам ръцете (имат ли специално име?) отначало ми се струваха много модерни - в дъжд сякаш слой по слой се изтъркваха а в сухо време лепнеха приятно на ръцете. Сега вече лепнат неприятно, а при намокряне можеш да изтъркаш колкото си пожелаеш. Изтъркването е бавно, но по нищо не личи да има край, тоест да се стига до твърдо - на едно място за експеримент търках, търках и няма край.
Чудя се - това дали е било някаква екстра, която впоследствие се е изтощила/развалила, дали по начало са си били калпави. Имали ли сте подобни наблюдения ?
shotik - майстор
Аз също не харесвам модерните велосипеди и тези ,както си написал , с ниски ръкохватки,защото подбиват ръцете.Но всеки си знае неговото си.
Сега е модерно да се казва на ръкохватките "грипове",нали сме модерни и то не само на тях се казва с английски или други чуждестранни думи.Аз затова и не влизам във форума за планинско колоездене,защото ми направих бележка ,че ползвам остарели термини и не били разпознаваеми за младите велосипедисти !
Напиши в гугъла грипове и си избирай,аз на Битака от сергиите за велосипеди си купувам гумените ръкохватки и съм доволен.Ако си от София ,иди в събота и потърси.но не бързай с първия намерен търговец в началото на пазара ,навътре ,между сергиите има двама, а там където са циганите ,в началото в дясно също има един търговец,аз обикновено от него си купувам разни неща.

Добавям линк https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... 44&dpr=0.9
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: