• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
fu4ko - специалист
shotik написа:
Аз също не харесвам модерните велосипеди и тези ,както си написал , с ниски ръкохватки,защото подбиват ръцете.Но всеки си знае неговото си.
Сега е модерно да се казва на ръкохватките "грипове",нали сме модерни и то не само на тях се казва с английски или други чуждестранни думи.Аз затова и не влизам във форума за планинско колоездене,защото ми направих бележка ,че ползвам остарели термини и не били разпознаваеми за младите велосипедисти !
Напиши в гугъла грипове и си избирай,аз на Битака от сергиите за велосипеди си купувам гумените ръкохватки и съм доволен.Ако си от София ,иди в събота и потърси.но не бързай с първия намерен търговец в началото на пазара ,навътре ,между сергиите има двама, а там където са циганите ,в началото в дясно също има един търговец,аз обикновено от него си купувам разни неща.

Добавям линк https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D ... 44&dpr=0.9
Айде бе,че аз като срещнах грипове се чудех що е това.Остарели думи-не мисля.Че аз не съм много стар велосипедист-на 29 ама си ползвам думата ръкохватки.Че даже ги знам и като дръжки за кормило.Колкото до лепкането,материала е калпав и се разтопява и размеква от слънцето и жегата.На едно колело от втората употреба които ремонтирам лепкаха.На Кроса са ми още оригиналните ръкохватки-гумени,на 14 години ще направят през ноември.
shotik - майстор
Имам ръкохватки от балканче,може и на 30 години да са и нито лепнат ,нито цапат ! Имам и едни оригинални бели от "Старт шосе" , съветски ,нямам идея от какъв материал са ,и те не си знаят годините.
shotik - майстор
filmatoplo написа:
Искам да видя колело Школник и Лястовица :? :)
Не са ми попадали за ремонт ,затова не мога да покажа, но за Школник има няколко обяви в продавалника /OLX/ ,докато за лястовичките няма ,също и информацията е малко , дори в руските сайтове.
Duke_BG - специалист
filmatoplo написа:
Искам да видя колело Школник и Лястовица :? :)
Школьник
а ето и други модели от нашето детство вкл. и Ласточка
fu4ko - специалист
Прикачен файл:
IMG_20140731_095225-1.jpg
IMG_20140731_095225-1.jpg (55.52 KиБ) Видяна 3683 пъти
Ето описание от един сайт "Ръкохватки Velo VLG-709AD3 ATTUNE" Та май не са никакви остарели наименования.Ето я и въпросната рамка на Мони байк.В отлично състояние с дребни забележки.Задна капла 26" с главина в отлично състояние,нови спици и нова шина(обръч)наплетена от мен.Само остава да я центровам.Шината е за предната капла ама не съм взел главина и спици за нея.За сега проекта е в застой.Велосипеда ще го правя за продажба,като почти всички части ще са нови с изключение на челюстите за спирачките,вилката и кормилото.Те са здрави и напълно работещи.Рамката е малко в паяжини и пепел.Като я почистя и измия ще стане като нова. :-D
filmatoplo - майстор
Първата снимка е на Лястовицата , втората Школника -бяха и с червени гуми .Класика в жанра беше да завържем въдиците на Лястовицата , да качим по малкото си братче на рамката и фора към по дълбоките и сенчести вирчета на реката на село -ех спомени :roll: .
shotik - майстор
На лястовиците им бяха слаби горните тръби и лесно се усукваше рамката и като гледаш отпред ,гумите се виждаха като Х
fu4ko - специалист
Прикачен файл:
IMG_20140813_130009-1.jpg
IMG_20140813_130009-1.jpg (70.5 KиБ) Видяна 3616 пъти
Докараха ми този велосипед с 27 скорости.Команди Sram,обтегач също Sram-малко скъсан.Командите щракаха,но като сложих евтин обтегач и превключваха през една дори и през две зъбчатки отзад.Същата работа и с Shimano среден клас обтегач.Мисля,че има нещо повредено на дясната команда.Накрая сложих евтин обтегач и евтини нефиксирани команди-палци и всичко си дойде на мястото.Единствено не работят две зъбчатки отзад.Самия обтегач не е предвиден за повече.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: