• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hakama - специалист
Добре, от доста време искам да си направя подобно нещо, все още не съм се спрял на концепция.
Какъв бюджет е необходим, за да си направи човек, средство за придвижване в града и на дистанции извън него - на село (до 20-30км)?

Кой е най-достъпния, оптималния вариант? С ДВГ или с електро? За база мисля, че велосипеда е най-удачен, понеже е с големи гуми (добре е поради лошите ни пътища) и има опция за човешка тяга ако се наложи (баир или свършване на заряда/горивото), както и леката конструкция.

Доколкото си спомням един кит върви към 300лв.
Самоделен от какво може да се направи - двигател от моторна резачка?

Какви са предимствата/недостатъците на двата типа? На пръв поглед електровелосипеда ми се струва, че ще бъде тежък (ако се катери до 3 етаж например), но пък излиза по-евтин откъм пробег.

ПП: Колко тежат китовете? Бензиновия е 10-12кг.
sasko12345 - специалист
Тази ява 50 кубиковата имам такава в оригинален вид супер си я въстанових да изглежда. Оня ден ме спреха куки и мега проблем направиха че било мотор незнам си кво. Ходих 4 пъти в КАТ да ми я регнат и казаха че неможе тъпите КАТерици. И сега ме е страх да не мия земат мама им стара или треа да им бегам ама има и моторджии.
майсторчето страхил - специалист
sasko12345 написа:
Оня ден ме спреха куки и мега проблем направиха че било мотор незнам си кво.
Гадното на системата е в това ,че се обръщат повече внимание на такива като теб и мен ,а на останалите които са си най за "бой" им се разминава :?
krazz - специалист
Е на това му се вика " гайда с компресор и бушон с микропроцесор" ! Това е изобразено на знамето на българската нация техническа!
  • 1
  • 2

Тема "Мотовелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: