Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sipher - помощник
Здравейте колеги,
Започвам да вадя разрешително за строеж, но нещо се забавям с архитекта, а дочувам, че и в общината мотат проектите. Въпреки че все още има много време до студените месеци, подочувам от форуми, че за по-малко от 2-3 месеца е много малко вероятно да ти одобрят проекта и да ти поставят колчета за строителни граници. А дотогава и лятото ще си отмиме.

Погледнах в закона и там срокът е 1 месец. Реално обаче може ли някой да сподели, от опит, КОЛКО Е ВРЕМЕТРАЕНЕТО НА ОДОБРЕНИЕТО НА ПРОЕКТ В ОБЩИНАТА И ПОСЛЕ ДО ПОСТАВЯНЕ НА КОЛЧЕТА ЗА ГРАНИЦИ НА СТРОЕЖА

Има ли нещо, което общинарите тактично премълчават

Благодаря на всички отзовали се
velsi - Почетен майстор
Зависи от общината. Аз като строих навремето (1996 г.) бях отлял вече първа плоча на кота нула, когато ми стана готово разрешителното за строеж. Около 3 месеца време мина. Ако общината е голяма и се строи много може и повече време да отнеме.
sipher - помощник
Притеснявам се ако започна без разрешително да не ми сложат някоя глоба, вече времената са уж по-бели. А тези наказания са и солени.

Колеги, има ли някой сблъскал се с проблема по-скоро. Става въпрос юза Столична община, район витоша.

благодаря на велси
georgiarg - специалист
Без промяна статута на земята поне три-четири месеца.
Стефан - майстор
sipher написа:
Има ли нещо, което общинарите тактично премълчават
Има :? Сухото :lol:
sipher - помощник
колеги,
някой започвал ли е да строи без излязло разрешение
tinalex - специалист
Да-аз.Къщата беше готова на груб строеж,когато благоволиха да ми издадат разрешително.Това обаче беше 2001година и глобите бяха малки.Никой не ме е глобил,но това е на село.В града е трудно,накой комшия ще те топне.А,имам и едно преустройство на офис,което бях завършил и след 6месеца ми издадоха разрешителното.През това време си работеше.Даже един доброжелател ме накисна,но нищо не ми направиха.Това в София.

Тема "РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА СТРОЕЖ - ВРЕМЕ ЗА ИЗДАВАНЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: