Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
adgj - специалист
Здравейте,
имам два въпроса и моля за вашето мнение.
1. Направих преградна стена от гипскартон, като особеното в нея е че на 2/3 от височината и трябва да има прозрачна част. Въпроса е от какво да я направя, така че да е относително шумоизолираща. На първочетене ми се въртят в главата 3 идеи - поликарбонат, плексиглас и стъкло. Проблема е че стъклото е тежко, плексигласа е скъп, а поликарбоната няма почни никаква шимоизолация??

2. В горната стена искам да монтирам два ключа на дивиаторен принцип, но единия искам да е нормален ключ, а другия от тези които регулират силата на осветлението. На всичко отгоре искам ключовете да управляват не осветление , а вентилатор. Дали може да се изпълни такова нещо?

Благодаря
velsi - Почетен майстор
С нито един от трите изброени материала няма да постигнеш задоволителна шумоизолация. Единствено стъклопакет ще ти свърши работа. Не виждам какво те притеснява тежестта. Слагаш подходяща рамка, било то алуминиева, ако щеш и дървена, захващаш я в стените и тавана с дюбели и си готов.
adgj - специалист
В стените мога да я хвана,но за тавана - не. Между стъклото и тавана има бленда от гипскартон.
Само стъклопакет продава ли се някъде?
velsi - Почетен майстор
"Продава" не е точната дума. Можеш да си поръчаш стъклопакет по твои размери и вид стъкла в някоко стандартни дебелини.
Стефан - майстор
Само да допълня Велси. Само гол стъклопакет няма да свърши работа. Най-добре е / според мен /, да се обърнеш към фирма за алуминиева дограма. Те ще дойдат, ще си вземат размерите по отвора, ще я изработят и монтират на място. По този начин ще си спестиш много нерви. Има неща, които наистина трябва да се оставят на професионалистите!
adgj - специалист
Гол стъклопакет ще ми свърши работа. Рамката ще си направя сам от същото ПДЧ от което ще си правя мебелите. Така визията ще е много добра.
Вие ме върнахте години назад, тогава се борех със самоделен стъклопакет - стъкло + летви + силикон. По онова време сметката не излезе, силикона беше ужасно скъп.
В моя случай може да свърши работа и самоделен, защото е малък по размер, вътрешен и е нужно да пропуска светлина - дори не е нужно да е абсолютно прозрачен.

А нещо по 2-я ми въпрос?

Тема "Два въпроса и мнение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: