trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Авг 22, 2014 3:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 8:25 am 
помощник
Аватар

Много искам да си купя акумулаторен винтоверт но се чудя каква марка да бъде. Не мога да отделя повече от 50-60лв. и с какво да се вместя за тези пари? Искам и да може да се слагат малки бургийки. В Практикер има на промоция една 16,8V Budget за 48лв. с която могат и да се пробиват малки дупки та се чудя... Помагайте!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 10:44 am 
майстор
Аватар

Купи си на СКИЛ.Това е хоби техниката на БОШ.Цената е от 79 лева нагоре.Пробиват не само малки дупки , а и големички - до 12 мм в стомана, до 20 в дърво.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 3:31 pm 
помощник
Аватар

Малко са ми скъпи СКИЛ, знам че са любителската серия на БОШ. Нещо по-евтинко предложи - няма много често да го ползвам, просто от време на време... Можеш ли да ми кажеш BUDGET дали стават - специално тоя дето съм го споменал.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 3:41 pm 
майстор
Аватар

Да ти кажа, не знам, с какво качество са.Предполагам, че може и да ти свърши работа, ако ти се падне хубава машина.Работата е на късмет.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 4:28 pm 
модератор
Аватар

nzagorov написа:
Можеш ли да ми кажеш BUDGET дали стават - специално тоя дето съм го споменал.

Мога да ти кажа каква е: Куча марка, няма сензор като ти се зареди батерията да се изключва, зарежда се прекалено бавно и изтощава много бързо. За това и цената е такава. Нищо не даваш - нищо не зимаш.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 6:02 pm 
модератор
Аватар

Напълно съгласен! Аз имам "Einhell". Абсолютно дърво! Завиваш 5 видии и на шестата спира. Слагаш другата батерия, завиваш още толкова и до там. Не става даже и за любителска употреба. Направено е колкото да си дадеш парите.

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 7:32 pm 
помощник
Аватар

ОК, убедихте ме. Препоръчайте ми тогава нещо друго до 60лв.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 9:10 pm 
модератор

Купи си електрическа дрелка и удължител.
Кучите марки като правило им куцат батериите - малък капацитет и убийствен саморазряд. А и как да е иначе, като фирмената батерия гони стотачка.
Като ще я ползваш рядко тя практически никога няма да е готова за работа. Ще трябва да планираш от вечерта и да заредиш батерията. Ако отложиш - утре пак. А тия батерии имат и брой цикли живот.
Ако пък ще работиш на место без ток - много е вероятно никога да не успееш да свършиш планираната работа. Абе мъка - ако си шофьор, представи си зимата с издъхнал акумулатор - сутрин докато не тръгнеш нищо не се знае :sad:

Ако все пак решиш да взимаш обезателно се поинтересувай продават ли се отделно батерии и колко струват. Райдър гледах продаваха - ок. 20-30лв./бр. Като машинки не ги знам сега - педи 5 год. взех един приличен. Сега няма батерии за него, иначе работи.
Айнхел с две батерии и куфар с боклуци за 90 лв. сдаде багажа за 2-3 мес. умерена работа (когато работеха батериите). Батериите му за два -три дни не можеха да откинат като нови!!!
Едни колеги доста поработиха с Агиома, но преди 2 год.
Сега съм с Хитачи, но това вече е друга опера (230лв.). Доволен съм.

На тема редуктори - имаше дискусия по-преди. Отварял съм няколко от споменатите куче марки - навсякъде търкалата бяха метални, но примерно на споменатия Райдър ок. 2х дебели от Айнхел.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 11:03 pm 
модератор
Аватар

nzagorov написа:
ОК, убедихте ме. Препоръчайте ми тогава нещо друго до 60лв.

Това е твоя винтоверт.
http://megashop.bg/bosch/product_info.php?cPath=35&products_id=19

Изображение
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2006 2:54 pm 
специалист

18волтов raider с батерии 1200mAh за 60лв нейде преди година и нещо го взех.Издържа поне 300 видии завити в гипсокартон с едно зареждане.Отделно батерия продават за 20лв. Направо се учудвам,че другите марки толкова малко издържат....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 11:10 pm 

Подариха ми винтоверт, понеже му беше заминала батерията и една нова е колкото цената му горе-долу. Беше вътре с 10 Ni-Cd елемента по 1,2V/1200mA, ама смяната с такива нови е около 40лв. и няма сметка. Аз си купих един оловен акумулатор 12V/1300mAh за 9лв. и го смених вместо с елементите. Сега си работя с внтоверта - екстра е и батерията държи доста. Е малко може би е по-тежък с около 100-ина грама ама на кой му пука. Върши си работата. :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 27, 2007 1:00 pm 
майстор
Аватар

nzagorov написа:
Много искам да си купя акумулаторен винтоверт но се чудя каква марка да бъде. Не мога да отделя повече от 50-60лв. и с какво да се вместя за тези пари? Искам и да може да се слагат малки бургийки. В Практикер има на промоция една 16,8V Budget за 48лв. с която могат и да се пробиват малки дупки та се чудя... Помагайте!!!

Здравей! Скоро мой познат ме търсеше за съветник при избора си на винтоверт. Идеята беше да се закупи нещо в клас "хоби" да е хубаво, ама да е почти без пари. Обиколихме магазините на големите фирми в моята Стара Загора ( а те са 5-6 на брои), както и надникнахме в една не безизвестна също фирма -Кир.... (не е скрита реклама).Истината е 1: ЗА ТИЯ ПАРИЧКИ НА ТОЗИ ЕТАП НЕ МОЖЕШ СИ ВЗЕ НИЩО СВЯСТНО!
За това ще те посъветвам да стиснеш зъбки, да си затраеш и да си направиш Коледен подарък нещо наистина читаво, марково и добро.Така поне като си работиш няма да му се нервиш, ще ти спори работата и ще се надъхваш за нови творчески постижения...А ако просто искаш да си похарчиш паричките ей така и да си мислиш, че имаш винтоверт -избора е твой!
Все пак ти желая успех и не прибързвай с покупката!
лек ден

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Сеп 27, 2007 1:05 pm 
майстор
Аватар

Технически Данни
PSR 14.4 V

Винтове-0 до 8mm
Отвори-0 в стомана 12mm
Отвори -0 в дърво 25mm
Обороти на празен ход 0-350/1250 min '
Степени на въртящия момент 5
Макс. въртящ момент (пробиване) 20 Nm
Напрежение на акумулатора 14.4 V
Продължителност на зареждане 1 ч.
Работна ос 1/2"
Бързозатягащ патронник 1-10mm
Тегло на машината с акумулатор 1,8 kg

"Примери за производителност с едно
зареждане на акумулатора"

Завиване
3,5 х 20 mm в меко дърво 500 винта
4,5 х 35 mm в меко дърво 260 винта
6 х 50 mm в меко дърво 100 винта
Пробиване
6 х 20 mm в меко дърво 490 отвора
10 х 20 mm в меко дърво 240 отвора

и това са данни за хоби машинка от известна марка на стойност около 160 кинта

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 27, 2007 2:53 pm 
майстор
Аватар

Това е зелената серия на БОШ на цена от 159 лева.Въртящия момент е малко по-голям от това, коет одават в България - 28/12 нютона за твърдо и меко завиване, както е по спецификацията на БОШ.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 27, 2007 4:20 pm 
майстор
Аватар

EDI написа:
Това е зелената серия на БОШ на цена от 159 лева.Въртящия момент е малко по-голям от това, коет одават в България - 28/12 нютона за твърдо и меко завиване, както е по спецификацията на БОШ.

точно за него иде реч EDI. Доволен съм от тази машинка в предвид, че съм любител майсторяга и не буча цял ден самонарезни в гипс картон или дърво. С чиста съвест бих го препоръчал на всеки колега любител

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2007 7:53 am 
майстор
Аватар

В момента съм на същата вълна, защото ще си сменям винтоверта.подбирам от зелената или синята серия на БОШ и мисля между PSR 12-2, PSR 14,4-2 GSR 12-2 V, ама още не съм решил, какво ще ми донесе Дядо Мраз. :-D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2007 10:05 pm 
специалист
Аватар

mladkal написа:
nzagorov написа:

Здравей! Скоро мой познат ме търсеше за съветник при избора си на винтоверт. Идеята беше да се закупи нещо в клас "хоби" да е хубаво, ама да е почти без пари. Обиколихме магазините на големите фирми в моята Стара Загора ( а те са 5-6 на брои), както и надникнахме в една не безизвестна също фирма -Кир.... (не е скрита реклама).Истината е 1: ЗА ТИЯ ПАРИЧКИ НА ТОЗИ ЕТАП НЕ МОЖЕШ СИ ВЗЕ НИЩО СВЯСТНО!
За това ще те посъветвам да стиснеш зъбки, да си затраеш и да си направиш Коледен подарък нещо наистина читаво, марково и добро.Така поне като си работиш няма да му се нервиш, ще ти спори работата и ще се надъхваш за нови творчески постижения...А ако просто искаш да си похарчиш паричките ей така и да си мислиш, че имаш винтоверт -избора е твой!
Все пак ти желая успех и не прибързвай с покупката!
лек ден

ТАКА си е мама му! не си давай парите за боклуци. събери още. не е разумно да го вземеш и хвърлиш на 6тото ползване. един път го плащаш - качественото - после ползваш дълго време, работиш удобно и с кеф - а кеф-ът няма цена брат!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2007 10:09 am 
майстор
Аватар

EDI написа:
В момента съм на същата вълна, защото ще си сменям винтоверта.подбирам от зелената или синята серия на БОШ и мисля между PSR 12-2, PSR 14,4-2 GSR 12-2 V, ама още не съм решил, какво ще ми донесе Дядо Мраз. :-D

Ами, EDI, дано Дядо Мраз си развърже кесията и да ти донесе нещо по-синеещо.Просто си е в по-профи класа...А инак ти като сръчко съм убеден, че ще се спряваш и със зелен Бош.
Все пакстискам ти палци за нещо наистина хубаво!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 30, 2007 11:32 am 
специалист

Известно време ползвах служебната такава. Според мен не си заслужава парите. Тежка, батерията си заминава страшно бързо, зарежда се за много дълго време. От друга страна след 2 часа работа с тази машина, ръцете ми се поддуват и започват да болят - напълно неергономична за моите ръце (предполагам, че е правена за по-големи ръце).
За тази цена мисля, че не си струва.
Май ще е най-добре да стиснеш зъби и да се насочиш в друг ценови клас.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 01, 2007 12:23 pm 
помощник
Аватар

Във фирмата постянно ползваме такава машина.По цял ден навива самонарезни винтове във винкел и ламарина и няма свършване.Само дето цената е друга,около 300лв.марка METABO!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа