Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mladkal - майстор
genius написа:
Във фирмата постянно ползваме такава машина.По цял ден навива самонарезни винтове във винкел и ламарина и няма свършване.Само дето цената е друга,около 300лв.марка METABO!
Готин, ти направо го прати в про класа. Момчто иска даси купи нещо ей така да не му се откача ръката от въртене. Според мене няма да си вади хляба с винтоверта. Ако ще си го вади въобще няма дапредлага цени до 40-60лв и да пита за марка и модел.Вече ще е правилно ориентиран.
genius - помощник
mladkal написа:
genius написа:
Готин, ти направо го прати в про класа. Момчто иска даси купи нещо ей така да не му се откача ръката от въртене. Според мене няма да си вади хляба с винтоверта. Ако ще си го вади въобще няма дапредлага цени до 40-60лв и да пита за марка и модел.Вече ще е правилно ориентиран.
Прав си. /sorry/Може да се огледа по битаците.Виждал съм хубави марки на втора ръка.
mladkal - майстор
genius написа:
mladkal написа:
genius написа:
Готин, ти направо го прати в про класа. Момчто иска даси купи нещо ей така да не му се откача ръката от въртене. Според мене няма да си вади хляба с винтоверта. Ако ще си го вади въобще няма дапредлага цени до 40-60лв и да пита за марка и модел.Вече ще е правилно ориентиран.
Прав си. /sorry/Може да се огледа по битаците.Виждал съм хубави марки на втора ръка.
Така е! Ако е достатъчно настоятелен и търсещ може и да му изпада нещо втора ръка, ама едва ли ще рискува да го купи - ще изкаже съмнение в батерията.
Определено младежа ще си търси търси и като не си намери ще стисне зъбки за нещо доста над 60 камъка!
EDI - майстор
Круме, не можах да разбера за кой винтоверт говориш - синия или зеления БОШ.Щото аз съм любител, работя си у дома и няма да го ползвам професионално, та няма да имам подобни проблеми.
крум - специалист
Зеления - ПСР 14.4. Сега виждам, че говориш за 14.4-2. С този не съм запознат...

Ползвах го да навивам гипсокартона - за стена 2.70х2.80 ми се разказа играта още на първия слой. Добре че за другата страна на стената вече имах новата си придобивка.
Не мога да отреча, че без него щях още повече да се измъча - дето се вика и акумулаторната отвертка можех да използвам (една малка Макитка на 4.6 волта), че дори и на ръка да ги навъртя с отвертката, ама щях да си строша ръцете. Абе свърших тогава работа, ама после 2 дни ме боляха ръцете. Поне 3 пъти зареждах. Накрая го взех да помагам на друг колега - нали офисна машина - и се оказа, че батерията съвсем сдаде багажа - индикира, че е заредена за 15 минути, а след 10-тия винт пада. Тогава донавихме неговия гипсокартон на тавана с Енхела му, който малко преди да свърши работата, отредена за него, предаде богу дух. Навил е винтове в над 300 кв.м гипсокартон (целия етаж стени и тавани), ама и той не е машината, с която с радост да се работи...

Аз все още си стоя на мнението, че е по-добре да се намери начин да се вкара отвън винтоверт - когато търсех, имаше B&D за по 65 USD, които тук се продаваха за по 230-270 лв.
А ако решиш да инвестираш още малко пари, това е машината:
http://www.makita.com/menu.php?pg=produ ... g=BDF452HW

Няма да ти казвам цената му тук...
Харалампи - специалист
И аз си купих винтоверт от вън - от Германия. Китайски ама правен за Германия. Като за HoumWork няма грешка. Ако ще купувате нещо непрофесионално само така. Китайско но за Германия. Това което си купи баща ми беше с 3 г. гаранция, а знаете как ползват гарания германците. Той например го ползваше да си бърка лепилото за изолацията, а от това по-добър тест здраве му кажи
borkata3000 - специалист
Аз си взех от Метро Einhell, 18 V, 2 батерии и там малко залъгващи камъчета и свредла, за 60 лв. И тъй като цената му е такава, въобще не го жаля. Вчера го пънах на дупки в шпакловки, очертах си един голям кръг почти без спиране. Ще изтъркам с телени приставки 2-та парапета на терасите, които са с много железа по тях, бъркам си гипсовата шпакловка с измпровизиран накрайник (увъртяно тънко желязо) и машината все още жужи. :lol: Да я препоръчам бих, ама ако не очакваш да ти служи дълго. Е, ако те изненада, браво. :lol:
velsi - Почетен майстор
И аз си взех винтоверт наскоро, но от Щатите. За сега се държи много добре. Не че съм го ползвал за нещо сериозно, но пък е ужасно мощен.

Тема "Акумулаторен винтоверт?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: