Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
egx - специалист
Какво ли щях да правя, ако нямаше ги нямаше форумите.
1.След смяна на хоризонталните тръби в панелката и последвала проверка на водомерите ни казаха, че тъй като ни били преди 2007 мисля водомерите, трябвало да минат на някаква проверка по някаква нова наредба.Нещо, че са чисто нови.Тук проблема е че 3 дена ще сме без вода докато водомерите са там, а нямам други водомери за тия 3 дена.
2.Вратата на холната дограма имам чувството, че е увиснала и закача в гуменото уплътнение при затваряне.Погледнах долната и горната панта и само долната може да се регулира с шестограма, а горната е някакъв мн. сложен механизъм и не видях да има за регулиране.Но дали точно от там не трябва да я повдигна ? В момента не е кой знае какъв проблем, но.....
3.Имаме проблем с мравките от 1 година се повяват, ту в кухнята , ту в някоя стая , а сега са в банята.Поръсваме с някаква бяла пудра за тях специална, но отново си намират път.Мисля, че ми трябва някаква бавна отрова, която да я занесат чак до мравуняка им.

Общо взето това са належалите ми болежки.Мислех, че ще издържа до местенето, но...........
peter_m - специалист
Височината на вратата се регулира от долната панта
А за мравите незнам, но за хлебарки съм ползвал пудра Омнитокс а на етикета имаше снимки на мравки. след като поръсих на другия ден намерих 20-тина ритащи с крака хлебарки по гръб. Повече не се появиха. Би трябвало да помогне.
А за водомерите поне на времето имам спомен че се правеше тръба с дължината на водомера и ако се махне се слага въпросната тръба на негово място :?
egx - специалист
Значи пробвах от долната панта с няколко оборота, но нямаше промяна и за това реших да питам, като не разбирам.
Пудрата с която ги пръскам сега също ги убива, но те си намират нова пътечка и си я заобикалят.Изядоха ми сапуна :D :D
Ще пробвам това с тръбичките.
pavkatay - майстор
по въпроса а вратата на терасата, ако е заклинен правилно диагонала на стъклопакета регулировките може да ги направиш сам:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... sc&start=0
egx - специалист
Бях я забравил тази тема - мерси.Утре ще погледна пак.Мога ли да кажа, че това което не е за шестограм не е за регулиране на дограмата ?

Тема "Няколко проблема в една тема." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: