• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Йорданов2 - специалист
Най-верятно е цолова. Имам две (излишни) такива колелета, главините са английски. Но пък трискоростни колелета през 80-те години на миналия век сглабяха в Трявна май, би трябвало да се намират части тук-там. Верижката ми се струва че може да е всякаква, не е задължително да е с традиционнната форма.
shotik - майстор
Йорданов2 написа:
Най-верятно е цолова. Имам две (излишни) такива колелета, главините са английски. Но пък трискоростни колелета през 80-те години на миналия век сглабяха в Трявна май, би трябвало да се намират части тук-там. Верижката ми се струва че може да е всякаква, не е задължително да е с традиционнната форма.
В завода в Ловеч произведоха една партида големи велосипеди "Балкан " с главини с три скорости и контра към 1976 -1978 г . ,струваха по 165 лв.,което беше почти два пъти от другите велосипеди с контра,които бяха по 85 лв.
Тази форма на верижката позволява плавно превключване на скоростите и така е оразмерена ,че да влиза в отвора на оста на главината.
kendal - специалист
явно моя велосипед е друг .такава верига няма ,но въпреки това благодаря.ако имам желание мога да наснимам въпросната главина ,но времето е страшно топло а бирата премръзна в хладилника :lol:
shotik - майстор
Покажи снимки ,поне 5-6 ,от различни страни и близко разстояние,може и да се намерят части .
shotik - майстор
kendal написа:
явно моя велосипед е друг .такава верига няма ,но въпреки това благодаря.ако имам желание мога да наснимам въпросната главина ,но времето е страшно топло а бирата премръзна в хладилника :lol:
Тук може да се прочете и види схема на главината с три скорости ,за която писах

http://translate.google.bg/translate?hl ... 6prmd%3Dvs
майсторчето страхил - специалист
Тунинг на згъваем "БАЛКАН" :? ,за болни крака и луди глави :lol:

Изображение
pavkatay - майстор
От този 'з'гъваем 'Балкан' е останал само шарнира на сгъвката :shock: :)
mladkal - майстор
Е, да, така е! Ама дядо Страхил поне няма да катери пешком урвите в старопрестолно Търново... Ако му барне малко и външен вид си е екстра.
Евала за ентусиазъма и 4+ за изработка
pavkatay - майстор
mladkal написа:
Е, да, така е! Ама дядо Страхил поне няма да катери пешком урвите в старопрестолно Търново... Ако му барне малко и външен вид си е екстра.
Евала за ентусиазъма и 4+ за изработка
В 'бързи ,смели, сръчни' имаше оценка 'за бързина' и 'за прецизност' :-D .
Моята оценка за 'бързина' е 'отличен'- подобно нещо съм яздил и е голяма 'гъзария' , а оценката за 'прецизност' е наистина 4+ :prost:.
пп. В Търново има и едно равно място-около паметника срещу ДНА
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: