• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
fu4ko - специалист
shotik написа:
Като мина към магазин в Илиянци и на битака , ще проверя и ще ти пиша ,аз преди два месеца купувах два комплекта -единия 24 цола за 26 лв ,другия 26 цола за 28 лв.

А когато съм в София ,ще ги снимам и покажа ,но са с гуми .
За Илиянци съм съгласен,но България не е само София.Колелета се карат и по другите градове и села.Само цената ще съм благодарен да погледнеш.Освен това 24-ката трябва да е по евтина,а и не съм казал,че ще започна,а за сега оглеждам нещата.За това ли една фирма в София ми дава 25 броя да наплета капли,че ги плетох за без пари,както се казва.
shotik - майстор
Ами покажи на фирмата ,че си добър и опитай да ти дава повече работа,това е добре за теб.
Не твърдя ,че София е България,даже съм видял ,че в някои малки градове и села ,се карат велосипеди много повече !
На жена ми леля на 76 години в село Бутан си караше велосипед и вероятно е правила по 1000 - 1500 км на година ! Сега нейната дъщеря ,която е към 75 години , всеки ден като пазарува ,тава са най - малко 4 км ,като иде и до градина още 4 - 5 , а аз сега от месец не съм карал.
Лошото е ,че хората обедняха и гледат ,ако могат да си карат 30-50 годишните си велосипеди , а не да купуват нови и колко от тях ще са с повреда ,за да дойдат при теб.
Аз ти желая да си имаш работа , а пък ти ще видиш как да си я организираш.
fu4ko - специалист
shotik написа:
Ами покажи на фирмата ,че си добър и опитай да ти дава повече работа,това е добре за теб.
Не твърдя ,че София е България,даже съм видял ,че в някои малки градове и села ,се карат велосипеди много повече !
На жена ми леля на 76 години в село Бутан си караше велосипед и вероятно е правила по 1000 - 1500 км на година ! Сега нейната дъщеря ,която е към 75 години , всеки ден като пазарува ,тава са най - малко 4 км ,като иде и до градина още 4 - 5 , а аз сега от месец не съм карал.
Лошото е ,че хората обедняха и гледат ,ако могат да си карат 30-50 годишните си велосипеди , а не да купуват нови и колко от тях ще са с повреда ,за да дойдат при теб.
Аз ти желая да си имаш работа , а пък ти ще видиш как да си я организираш.
Мерси.Работа има,ама както казваш хората нямат пари и работим на ниски цени.Има и такива,които дават прилично.
fu4ko - специалист
Здравейте момци.Днес се сблъсках с един проблем.Смених главината на 12 цолова капла и една спица замина.При нас се съмнявам да намеря толко къса та реших да питам ако някой знае къде има да се продават плашки за нарязване на резба на спици 2мм мисля,че са метрични доколкото четох може да сподели.Спиците са най обикновени-най евтините по 15ст.Идеята е да донарежа резба на по дълга и да я отрежа на точната дължина.
shotik - майстор
fu4ko написа:
Здравейте момци.Днес се сблъсках с един проблем.Смених главината на 12 цолова капла и една спица замина.При нас се съмнявам да намеря толко къса та реших да питам ако някой знае къде има да се продават плашки за нарязване на резба на спици 2мм мисля,че са метрични доколкото четох може да сподели.Спиците са най обикновени-най евтините по 15ст.Идеята е да донарежа резба на по дълга и да я отрежа на точната дължина.
2.2 мм са резбите и като нарежеш и сложиш ,скоро ше ти е изпуснала тази ,с 2мм резба.

Премери дължина на спицата ,може и да ми се намери някоя .
fu4ko - специалист
shotik написа:
fu4ko написа:
Здравейте момци.Днес се сблъсках с един проблем.Смених главината на 12 цолова капла и една спица замина.При нас се съмнявам да намеря толко къса та реших да питам ако някой знае къде има да се продават плашки за нарязване на резба на спици 2мм мисля,че са метрични доколкото четох може да сподели.Спиците са най обикновени-най евтините по 15ст.Идеята е да донарежа резба на по дълга и да я отрежа на точната дължина.
2.2 мм са резбите и като нарежеш и сложиш ,скоро ше ти е изпуснала тази ,с 2мм резба.

Премери дължина на спицата ,може и да ми се намери някоя .
Благодаря,но аз съм от Врачанско и тази спица ще ми излезе златна.Съгласен съм ако се намира точната плашка да ми кажеш какви парички е и на лични да се разберем ако ти е удобно да я пратиш по куриер
shotik - майстор
Ами тогава свий някоя по - дълга и отрежи излишното,толкова няма да се вижда ,а за плашка не знам дали има ,ще питам ,но не знам какво ще ми отговорят.

Но пак премери какъв е размерът.
fu4ko - специалист
shotik написа:
Ами тогава свий някоя по - дълга и отрежи излишното,толкова няма да се вижда ,а за плашка не знам дали има ,ще питам ,но не знам какво ще ми отговорят.

Но пак премери какъв е размерът.
Не е проблем да свия по дълга,но имам съмнение,че няма да издържи при натягането.Спря да вали и дано задържи така и ще отида след обяд да видя дали има в магазина.
shotik - майстор
Попитах и ми отговориха ето това :

"Колега, резба на спици не се прави с плашка (флашка), а с валцоване, т.е. с валцоваща глава. Аз имам такава и съм във Варна. Голяма играчка е. В България няма от къде да си купиш подобно нещо. Моята е от чужбина"

Това ,че валцоват резбата ,не се бях сетил ,затова тя е е по - дебела от останалата част на спицата.

Като я оставиш свитата част да стърчи малко над главина и свиваш като кука около спицата и стегнеш ,ще издържи с години
fu4ko - специалист
Аха.след малко ще ходя да видя за спица че вчера не ходих.Спицата е дълга 10,8см.Ако няма ще приспособявам.

П.П. Koлега Shotiк,благодаря за взетото участие.Приспособих спица както ми каза и каплата стана.Малко зор докато оправих да не бие нагоре и надолу,но накрая я направих.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: