• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
GreenBrother - напреднал
Някой да знае в България да се продават или правят зарядни устройства, които взимат ток от динамото? В немския e-bay има такива, като цените започват от 20-25 евро.
shotik - майстор
GreenBrother написа:
shotik написа:
Който търси,намира !

Но никое не е крадено - купено или заменено,ако е от друг или сглобено от многобройни части които имах преди,сега са сравнително малко.

Аз новите модели не ги харесвам ,но всяко старо,особено класическите ,не могат да минат ,без да ги видя !

Теб интересува ли те нещо ?
Не, просто съм любител на хубавите велосипеди, а не на днешните боклуци. И въпросът ми към теб нямаше негативно настроение, а точно обратното. :) Има хубави нови модели, нов България подобно животно е застрашено от изчезване. 8-[
Ни най-малко не съм почуствал да има нещо с което да ме обидиш,но за да не се приема от хора с които не се познавам лично ,написах ,че няма крадени,а са купен ,заменени или подарени за възстановяване.
GreenBrother - напреднал
Явно за зарядно никой няма информация, а за някакъв малък акумулатор?
shotik - майстор
Ето един велосипед ,с марка Superior ,който е като първият ми велосипед ,купен с първата ми заплата през 1966 г .
Този е сравнително добре запазен ,но от утре ще почна да го чистя и ремонтирам
Прикачен файл:
CIMG2398 m.jpg
Прикачен файл:
CIMG2400 m.jpg
Прикачен файл:
CIMG2404 m.jpg
CIMG2404 m.jpg (111.51 KиБ) Видяна 2302 пъти
Прикачен файл:
CIMG2406 m.jpg
CIMG2406 m.jpg (79.29 KиБ) Видяна 2302 пъти
Прикачен файл:
CIMG2410 m.jpg
CIMG2410 m.jpg (105.62 KиБ) Видяна 2302 пъти
shotik - майстор
Още снимки
Прикачен файл:
CIMG2407 m.jpg
CIMG2407 m.jpg (99.5 KиБ) Видяна 2300 пъти
Прикачен файл:
CIMG2411 m.jpg
CIMG2411 m.jpg (92.68 KиБ) Видяна 2300 пъти
Прикачен файл:
CIMG2414 m.jpg
Прикачен файл:
CIMG2417 m.jpg
CIMG2417 m.jpg (77 KиБ) Видяна 2300 пъти
shotik - майстор
А преди малко ми показаха този материал : https://www.kickstarter.com/projects/774841427/halfbike

Две неща не ми харесват-първото е ,че без седалка ще се кара трудно,опитвал съм на велоергометър,второ -само една ръкохватка за кормило ,някак си не е естествено,но е удобно за малкия габарит.
Вие какво ще споделите ?
kolonal - специалист
shotik написа:
А преди малко ми показаха този материал : https://www.kickstarter.com/projects/774841427/halfbike

Две неща не ми харесват-първото е ,че без седалка ще се кара трудно,опитвал съм на велоергометър,второ -само една ръкохватка за кормило ,някак си не е естествено,но е удобно за малкия габарит.
Вие какво ще споделите ?
Пълна простотия! На първия баир ще го захвърлиш в най-близката кофа. С тези малки гумета, без възможност за почивка..... Не бих си го причинил. Да не говорим какво натоварване на краката ще да е.
piron45 - майстор
shotik написа:
А преди малко ми показаха този материал : https://www.kickstarter.com/projects/774841427/halfbike

Две неща не ми харесват-първото е ,че без седалка ще се кара трудно,опитвал съм на велоергометър,второ -само една ръкохватка за кормило ,някак си не е естествено,но е удобно за малкия габарит.
Вие какво ще споделите ?

Това чудо тия дни го показваха по ТВ ако не бъркам като българско изобретение :lol:
Като гледам не е проблем да се изработи в гаражни условия с подръчни материали.
shotik - майстор
По идея от първата снимка,от резервни части ,формата на CHOPEER,възможността да ползвам инверторен елекрожен и др . машини,както и желанието за нещо различно,се роди идеята да направя един велосипед,наречен от мен ШОП-ЪР,затова ,че тук е шоплук,а след тирето ,за благозвучие.
От дамска рамка от 55 година,предна част на балканче и седалка с облегалка и тръба,капла 16 " ,багажник,кормило ,задна капла 28 " с 4 вътрешни скорости и контра и други започнах,като наложих рамките,рязах,заварявах,китвах ,боядисвах и др. ,докато се получи този велосипед,за който твърдя ,че ми е много удобен за возене.Има малък шум в задната главина ,заради корозирало лагерно легло и това ,че командата не е оригинална и не мога да нацеля 2 и 3 скорости и прескача.
Всичко по него е от стари части ,останали бои и лепенки и др,което беше моята идея,както и това ,жилото е вързано с тел.защото може ли българин и шоп да не вържат нещо с тел,то това не си е работа ,нали !?
Желая приятно разглеждане,чакам похвали и критики,но това си е моето виждане и моите възможности за този велосипед !

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Който прочете материала,нека напише ,дали се отваря линка във фейсбук или да публикувам снимки тук .
nv952 - майстор
shotik написа:
Който прочете материала,нека напише ,дали се отваря линка във фейсбук или да публикувам снимки тук .
Линка си бачка.Нямаш проблеми :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: