Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bel70 написа:
Благодаря за изчерпателният отговор колега.И за съветът.Бавно става реденето на този принцип иначе става хубаво клиновете го прилепват много плътно. Днес ще привършвам и ще смятам с какъв лак ще го мина все пак са 50 м2 за етажа.
M.Yankov - специалист
Колеги един бърз въпрос.
Мисля да направя в градината местенце за сутрешното кафе. Дюшеме с масичка и чадър. Въпроса ми е може ли направо така върху тревата? Дървена рамка или метална ще е по подходяща?

Мислих си с палети... 4 палета един за друг и да изпуша с дъски празните места :-D Но предпочитам да си поиграя малко... та?

Нещо от сорта!

http://www.dekingbg.com/index.php?m=320 ... %2038-3298
Chefo77 - майстор
Най-добре е дървена рамка от същия материал като дек-а, който ще използваш. Но се приготви за 100+ лева за квадрат.
Иначе пак можеш с палети. Просто ги използвай като основа - върху тях напречно нареди дъските, които си избрал, като оставиш фуга между тях - примерно с монета от 1 лев.
Делян - специалист
Чефо, за дюшеме (от най-евтиното) на открито трябва да се оставя фуга между дъските, така ли? Притеснява ме, че ще се пълни с кал и ще стане грозна картинка...
Chefo77 - майстор
Делянски, дюшеме, което не е от материал, предназначен специално за такива цели и обработен подходящо, аз лично не бих си направил за външно ползване. Ако решиш да го правиш, обработи дъските предварително отвсякъде!
А фугата се оставя с цел да се стича водата през нея, да не се задържа върху дъските. Ако обаче няма къде да отиде тази вода - нямаш нито наклон, нито сифон - е излишно, дори вредно да има такава фуга. Калта е най-малкия проблем - водата, която се събира и остава отдолу разкатава фамилията и на рамката, и на дъските, без значение колко са обработени.
Така постъпиха и си съсъпаха новия дек пред хотел Сирена на Златните - наклона беше ОК, оттичането на покрива слиза под дека. Покрихме площта, след което асфалтираха улицата, към която беше наклона, асфалтът дойде по-високо от ръба на дека и гледай екшън. :sad:
Делян - специалист
Яснооо, маймуните с трици няма да можем да ги изловим :lol:

Но пък за "вилата" (направо казано барака) не си заслужава да инвестирам в скъпи декинги. Правя една веранда, под която се слиза към мазата, наклон за оттичане на водата съм дал, дървото ще се обработва, това е ясно, ако трябва дори всяка година. Спрял съм се на дюшемето, което се предлага в хипермаркетите (в Баумакс дори има на прИмоция), има ли шанс да изкара поне 4-5 г.? Чефо, някъде нещо по-евтинджос може ли да се намери във Варна?
Chefo77 - майстор
Шанс да изкара повече от 4-5 години винаги има. Много зависи как ще се третира, много ли ще се наводнява, много ли ще го грее слънцето ...
А къде има евтино и/или хубаво дюшеме ... е никаква идея нямам :( Аз работя основно с паркет, в по-голяма част от случаите - заводски лакиран, дюшемето ми е леко дива Индия :) Преди около месец с един образ ходихме в една борса, като тръгнеш по околовръстното от ОМВ-то към Военна болница, точно преди първата част на моста за Каменар вляво. Или ако слизаш от Каменар, правиш десен завой към околовръстното и вместо да се включиш в него, го пресичаш - там е борсичката. Гледахме греди за покрив, не бяха лоши. Може да има и дюшеме. Също можеш да погледнеш и на борсата преди кръговото на старата гара.
Гледай да има закрити складове, поне навес да го пази. Да не те убеждават както мен преди време се опитаха за едни дърва за огрев... Дървата сухи ли са? ДАААА! Как сухи бре, 3 дни не е спряло да вали, пък ти нямаш грам навес в борсата! :)
EDI - майстор
Има и чамов декинг, импрегниран - http://shop.woodbulgaria.com/categories ... egoryID=13 .Ще ти свърши работа си мисля.
Делян - специалист
EDI, много полезен сайт.
Чефо, ще обиколя да ги разгледам тези борси, благодаря.
EDI - майстор
Аз от тях си купувам плотове и рендосани дъски, пращат ми по куриер до вратата.Материала е хубав.

Тема "дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: