Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
peter_m - специалист
Моля препоръчайте мазилка за стълбището на къщата. 5 етажа, измазано е с хоросан ... преди 5-6 години.

Правил съм външна топлоизолация, имам опит с полагане на шпакловка с мрежа и драскана (влачена) мазилка.

Въпрос 1 - задължително ли е слагане на мрежа и шпакловка ... стените са гладки, нямат пукнатини, шупли или други дефекти ... и са измазани преди достатъчно много време за да няма изненади.
Предполагам че по-добрия вариант е да си спазвам технологията - грунд, шпакловка, мрежа, грунд, мазилка.

Въпрос 2 - моля препоръчайте ми мазилка подходяща за вътрешно стълбище. Да не е от най-скъпите готови разбъркани в кофи. Предпочитам да е с еднородна структура (да не е драскана).

Благодаря предварително.
VLADO66 - майстор
Преди доста години в един тризонет правих в коридорите такъв вид http://www.tepostone.gr/index.php/bg/pr ... plaster-bg ,обаче за апартамент бива/особено едноцветната структура/,носи на миене/.Тегавото е че трябва да се нанесе оцветен грунд/което си е направо скъпа боя :wink: / и после нанасянето.По едри мазилки не си заслужават защото се набиват с мръсотия.Върху варова мазилка такъв вид който ти посочих няма да стане-първо трябва шпакловка.
peter_m - специалист
Май наистина не трябва да се рискува направо върху хоросана ...

Точно такава мазилка като структура търся - еднородна, да не е драскана с много релеф. Ако може да не е от скъпите готови в кофи. Някоя суха на чували ... :?
VLADO66 - майстор
Суха на чували не знам да има.Ето ти вариант http://terazid.com/bg/content/%D0%94%D0 ... 0_123.html
Тани - модератор
А защо ще се набутваш с мазилка за стълбището? Няма да стане нито по-лесно и бързо, нито по-евтино, а поне според мен (не си налагам мнението, защото всеки си има вкус) , няма да стане и по-красиво от една шпакловка. После по-лесно и ще се поддържа и няма да събира прахоляк и мърсотия.
Sagittarius63 - специалист
Има и сухи мазилки в чували по 25 кг. ,такава е мазилката RF 100 .Тя се води драскана структура с едрина на камъчетата около, или по-малки от 1mm.Не съм сигурен обаче,дали и по вашият регион не са обърнати понятията драскана и влачена структура.За да се получи добра визия,поради ситното камъче,трябва хоросановата мазилка да е изпълнена добре.Иначе неравностите и вълничките не могат да се скрият.

Тема "мазилка за стълбището" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: