Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Отчаян
Здравейте
Наскоро започнах да правя ремонт.
Целия хол беше в тапети и аз реших да ги махна и да мина стените с латекс.
Махнах тапетите ама ха изненадка-отдолу под тапетите постна боя.Охра.Целия хол преди това е бил така само че на места не е махната преди да се лепят тапетите :evil:
Стана ми я сно защо на места тапетите се махаха лесно (където имаше охра) а не места остана хартия :evil: :x
Както и да е като свалих тапетите започнах да махам охрата.Откинаха ми се ръцете от търкане ама не може да се махне хубаво и стените си стоят кафявеникави :x
На всичкото отгоре мазилката е толкова калпава че седи на черти ако разбирате какво искам да кажа.То за тов аи не може да се изжули боята хубаво.
Сещате се че върху такава "прекрасна" мазилка направо е за латекс :x
Та да попитам какво да правя в тоя случай за да мога да си направя стените гладки за да мога да си я мина с латекс.
Смятам да ги мина първо с някакъв дълбокопроникващ грунд за да не пуска охрата като боядисвам с латекса и да го оцветява и след това с някаква фина шпакловка и след това латекс.
Смятате ли че така е удачно или....
Всякакви идеи са полезни
Благодаря
Със здраве
velsi - Почетен майстор
Да, правилно си се ориентирал - шпакловка и после латекс. А грунда ще помогне, добре е да се грундира.
Сега и ако ми препоръчате и някоя подходяща шпакловка която да съхне бавно понеже съм начинаещ в шпакловането (само една малка стена съм шпакловал с теракол и мисля че се справих добре макар и бавно но успях) ще е супер :D
Мисля си за едно от двете:
http://www.boro-bg.com/articledetails.php?ArticleID=34
или
http://www.boro-bg.com/articledetails.php?ArticleID=33
Кое е по-подходящо според вас
:roll:
masteradmin - майстор
Да знаеш, че шпакловката не е толкова лесно нещо. Приготви се малко да се разочароваш. Помисли все пак за някакъв алтернативен вариант. Аз съм си налепил външната стена на хола с корк. Не искам да те отказвам но си купи една торба и пробвай на 2-3 кавадратни метра за всеки случай. Ако нищо не стане може да пробваш с гипс картон или нещо друго.
masteradmin,нищо аз съм тъп и упорит :wink:
А и все пак никой не се е родил научен :)
Ще опитам ако стане добре ако не ще мисля по алтернативни варианти както каза ти.
velsi - Почетен майстор
Шпакловката не е чак толкова трудна работа, не се плаши. Но си купи хубава шпакла (по-точно метална маламашка). Не е зле да е неръждаема. Всички шпакловъчни смеси, които се продават се втвърдяват бавно. Не е като едно време с чистия гипс. Забъркваш малко количество и бързо ще му хванеш цаката. Успех!
Ами благодаря ви много за отговорите и ще пиша какво е станало :D
П.П-Инструменти си имам :wink:
masteradmin - майстор
И от мене успех. Преди да почнеш вземи мастар (най добре метален) и го сложи до стената по този начин горе долу ще хванеш неравностите и ще знаеш по добре къде да пълниш с повече материал.

Тема "Проблеми големи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: