Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
deer - специалист
Значи , ще се нанасяме в новичък апартамент - само на замазка и........ жална ми майка, колкото е хубаво толкова и лошо.
Най-голямата ми дилема е пода и по - точно теракот, ламинат, мокетни плочи, мокет ..... не мога да избера
теракот- добре ама много студено
ламинат- толкова хора са се напатили , че ......
мокетни плочи-добре ама ме съмнява , че накрая ще си ги залепя да не мърдат
мокет -- кофти с почистването
и така продължава моята дилема
мисля и дали да не сложа и някаква изолация под някоя от тия повърхности, например вата.
моля ви споделете си мнението и опита
masteradmin - майстор
Мисля 4е ако попиташ 10 души ще получиш 10 различни мнения по този въпрос. За това вместо съвет мога да ти кажа как е в нас. Аз съм навсякъде с плочки и подово електрическо отопление. Правил съм го преди 8 години. Сега ще ти кажа + и -
+
Като си с плочки винаги е чисто и няма прах.
Температурата навсякъде в стята е еднаква.
Когато ти е топло на кракатасе чувстваш супер уютно.
Всяка стая има отделна температура с темп. датчик.
Подовото е много сигурно защото е ниско температурно - няма опасност от пожар и ако механично него прекъснеш е вечно.
Като себестойност проводниците с кантал са доста евтини.(в сравнение с радиатори)
Няма да имаш мухъл, защото подовото суши въздуха. Поне аз нямам.

-
Тока ти е малко повече.
Ако подовото се прецака няма как да го оправиш (трябва да къртиш плочките)
Когато температурата навън е под -16 градуса, става хладно.


Не те агитирам да си слагаш подово и плочки. Просто изразявам мнение, като човек с 8г. опит. Дано има още много мнения. Обичам дискусиите, а не монолозите.....
deer - специалист
благодаря , че сподели.
причината да се колебая за плочки е , че тоя вид на пода ми е познат от офиса. а аз не искам къщата ми да прилича на офис, харесвам уюта, а плочките някак си не ми дават никакъв уют.
подово също няма да сложа защото обичам не да ми е топло , а да ми е много топло. въпреки всички правила на мен температурата трябва да ми е над 23 градуса, на 23 ми е студено и седя с одеалото. за това съм се обзавела с инвенторен климатик. за апартамента ще се наложи да сложа още един за спалнята, което леко ще ме удари през кръста със сметката , но поне ще мие топло.
та това ми е притеснението за теракота, гранитогреса, плочките .........
да си кажа аз най -много искам ламинат , но ме е страх от монтажа и последствията от него.
TACHO - специалист
Ами аз също се нанасям в нов апартамент и смятам да сложа точно ламинат, защото по плочите има още влага и ми казаха, че естествен паркет няма да стане през следващите две-три години, а за ламината със съответната подложка нямало проблем. Да не говорим, че има най-различни разцветки и можеш да го избереш според цвета на всичко останало.
А за монтирането този, който е с клик система можеш и сама да си го направиш, не му трябва лепене.
Иначе и аз не бих сложил теракот или каквито и да е други плочки в стаите, защото не ми е уютно. Виж, в коридора е друго и там е по-практично.
masterdesign - напреднал
deer, ako нямаш подово - колкото и да е хигиенично и модерно с плочки - СТУД майка плаче:), ламината както ти каза - ПАТИЛО (грозна картина), за другите настилки няма да говоря оти и аз сам на твойто мнение, само дето ти не споменаваш за паркет . Обмисли този вариант, на пазара има доста по-голямо разнообразие откъм размери и украски отколкото преди години, да не говорим, че с фантазия могат да се напрвят много красиви плетки (подредба). Слагаш, циклиш и като праснеш 2-3 ръце лак - те ти ефект като от плочки с тази разлика, че не държи студено, верно малко повече ще се ръснеш, ма англичаните са си го казали хорица бе: "Не съм толкова богат, та да купувам ефтиното". Все пак това не е нещо за година-две.
deer - специалист
не споменавам паркет защото в момента съм с паркет и който казва , че не е студено лъже, елате да стъпите без килим и чехли и да видите аз подскачам до врата и дебна някой да не ми отнесе чехлите :)
иначе е много красиво и удобно, само като съвет към всички , които ще си слагат паркет , не го лакирвайте с огледален лак , вземете си матиращ , аз съм с огледалния , адски е красиво е , но всичко личи , сутринта да го почистиш , вечерта вече си личи праха по него , все едно не си чистил- ужасно е , освен това не ходете по чорапи по него или мокри , ако не можете да правите шпагат , той ще ви принуди да направите ;)
TACHO - специалист
И да допълня още нещо: ако вече не си запозната, провери къде точно ти минават тръбите за парното, щом си ново строителство. При мен тръбите минават през средата на всяка стая и през средата на коридора, като идват откъм стълбищата. Така че при мен например не трябва нещо, което да изолира пода, защото по този начин сам ще се изолирам от топлината (над тръбите имам 1 см замазка). Вероятно и при теб е така. Така, че аз остават твърдо на ламинат. :lol:
deer - специалист
аз съм от пловдив
в пловдив в кичук париж няма парно , защото има квартал трякия
TACHO - специалист
Е то затова ти е толкова студено... :wink:
masterdesign - напреднал
deer е незнам майна, освен да измислим специално за теб неква настилка-друго не се сещам, да'ге:). Мене са ме учили да поставям нещата на везна - от едната страна: преоритети, от другата: недостатъци и коя натежи брат - на там съм и аз:)

Тема "Подова настилка....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: