Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Някои знае ли как работи механизмът за наклон на облегалката при автомобилните седалки с врътка? В интернет открих тази снимка на механизмът за наклон на облегалката.
Изображение
Изглежда доста прост, но немга да си обесня как се закрепва облегалката в дадено положение без да пада. Идеята ми е да направя една облегалка която да може да си променя наклона ръчно с врътка или с ел мотор.
MamaMy - майстор
На тази снимка липсва врътката. На нея също има зъбно колело. :)
Значи и врътката има зъбно колело. А какво държи облегалката в определено положение да не пада като се облегнеш? Стегнатият механизъм ли държи облегалката да не пада или нещо друго?
MamaMy - майстор
Колелото на врътката е много по-малко по диаметър. От тук идва и ефекта
Значи за да не пада облегалката трябва врътката да има малко зъбно колело. В Българя някаде продава ли се такъв механизъм?
DundyTheCroc - майстор
Продават се, по моргите седалки колкото искаш, за 5 лева можеш да ги отървеш от някоя прокъсана и непродаваема, но със здрав механизъм.
Не съм сигурен обаче, че е с малко зъбно колело, по-скоро е червяк.
MamaMy - майстор
Aз съм сигурен защото продавам две такива седалки
:-D
Няма да ми свърши работа механизама от автомобилна седалка. Направих един чертеж на рамката на облегалката.
Прикачен файл:
чертеж.png
чертеж.png (11.02 KиБ) Видяна 925 пъти

Интересуваме как мога да блокирам зъбното колело като наглася някакво положение на облегалката. MamaMy само малко и голямо зъбно колело ли ще ми трябва?
Andri01 - майстор
Червяк. Храпов механизъм,но тогава се усложнява обръщането-на посоката.

Тема "Механизъм за наклон на облегалка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: