• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bagera1 - специалист
боята с перли...и куп други работи :wink:
bagera1 - специалист
http://bagera1.snimka.bg/architecture/r ... 2.32888337
http://bagera1.snimka.bg/architecture/r ... 2.32888337
Прибрахме китаеца :roll:
Другата седмица сигурно ще я монтираме
Сори че не се виждат снимките но като се добера до компютър ще ги оправя :-)
bagera1 - специалист
стартирахме със спалнята като днес сменихме дограмата
ножчето на зегето се предаде макар и да отряза само касата между вратата и прозореца :D
Изображение

пoчистване на отвора за дограмата
Изображение

един метод за скъсяване на винтовете за снаждане на пистолета
Изображение
Изображение
Изображение

нямаше време за снимки че приятеля който е по дограмата бързаше за важен мач :fball:
за това снимките са от началото и края :lol:
след като ще слагаме фибран в хола, ще слагаме на всякъде, за това този път вдигнахме малко вратата за да не се шашкаме пак
Изображение
Изображение
Изображение

следващата задача е монтажа на холната врата
bagera1 - специалист
монтирахме вратата
и подготвихме первазите за монтаж
Изображение
Изображение
след като измажем и наредим паркета ще поставим и первазите


одеве махнахме трупчетата за застопоряване и напълних с пяна
налоожихме и паркета и нямаме търпение да измажем и да наредим пода :hurra:

Изображение
Изображение
bagera1 - специалист
Здравейте, не съм писал и питал скоро. След като си починахме и опекохме е ред да поработим. Утре ще вземем материали за спалните като имам питане за една стена, ще я правим с рустика и скрито осветление над нея. Забелязах че се препоръчва лед лента за подобни стени, та как да оформя нишата за лентата- като за корниз и светлината да се отразява в тавана или просто ниша и светлината да е насочена надолу към стената
bagera1 - специалист
Изображение
Изображение
латексът е леко интерин като ми хареса как покрива-без да съм грундирал
с хола не сме свършили окончателно но то окончателното ще е като се нанесем и сложим тапети :lol:
методът с лепилото за плочки и мастар-парче цд профил, свършиха работа за запълване на дупките на кривият под, отгоре фибран(само нареден) и монтаж на паркета.
Изображение
Паркетът не "играе' никъде, както предполагаше един колега че ще стане.
остава да намажем нишите с декоративната но чакам да ми донесат брокат за да я разкрасим малко но това в часовете в които не е редно да се ползва перфораторът

за спалнята много се чудехме какво да правим, ама много
Изображение
решихме да стане нещо такова около леглото, като нишите може да са и по 3
възможно е и долните да се ползват като нощни шкафчета при положение че искаме леглото да е по наш модел
agavazov - напреднал
ако има нощни шкафчета е хубаво, че може да си слагаш телефон, книга, таблет, вода, часовник и др.
ако сложиш тези нисши няма как да имаш удобен достъп както при нощните шкафчета.
след това като в ляво и дясно до главата ти има стена няма да е много комфортно

набързо нахвърлях идея като видях какво си надраскал
Прикачен файл:
test.jpg
test.jpg (51.48 KиБ) Видяна 3380 пъти
най-долу слагаш шкаф /пдч/ в него отиват всички завивки и там нещата за леглото /демек ракла/
нисшата над него да е отворена, за да не те депресира, че главата ти е до стената, както и ще имаш достъп да си оставяш всичките неща като при нощно шкафче

нямаш място за нощни лампи, затова сложи лед лента в нисшата /няма да ти свети директно в очите, но ще свети достатъчно, че да може да се чете книга или там квото ще правиш/

сложи и контакт в 1-вата нисша... да си зареждаш телефон или таблет или квото е там

горните нисши няма нужда да са големи - в спалнята овен декоративни неща, няма какво толкова да се слага, затова по-интересно ще е ако са малки и хаотично разположени

пропорциите и размерите, не са ми много адекватни, но идея си нямма како просранство имаш

това е от мен успех... и ползвай SketchUp мн е бърза за такива 3d идейки


----- edit -----

до гардероба и нисшата ще имаш празно пространство, ако е над 30см бих те посъветвал да пуснеш гардероба от началото на стената /за да вземеш това празно пространство 30*60*260/
обаче ще имаш проблем с вратите на панти... затова по-добре, пък и по-практично е за спалня да ползваш плъзгащи врати
bagera1 - специалист
:? Благодаря за сидеите, таз програмка е добра. Въртеше ми се подобно нещо в главата за най долната ниша. В събота ще отидем на място и ще умуваме

направих един проект но не мога да го кача, в събота ще проверим дали ще стане :partyman:
bagera1 - специалист
Пусто море пак ни забави :cool:
днес обърнахме прозореца
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

другата седмица продължаваме със стената с нишите
bagera1 - специалист
agavazov Президент :-D
трябва да черпя за идеята

цял ден чертаем по стената и смятаме, смятаме
свършиха уд-тата, понеже в обръщането на прозореца вкарах повечко а и в смятането на материалите не бях смятал нишите :?
отидохме до магазина и взех една пачка да има :lol: да ама друго забравих...
Изображение
тук свършиха и дюбелите и ме домързя пак да се разкарвам, в крайна сметка намерихме още 20-на като довършихме профилите за нишите(забравих и да снимам :? )
за другата седмица ще се затрупам с дюбели, винтове за картон и кабели, че да не си мисля пак че има :axe:
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Панелката- стая по-стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: