Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
skyfx - специалист
Започва голямото разбиване.Ще махна само оцветената част.Другото е носещо и отгоре има трегер.

Прикачен файл

r18.JPG
r18.JPG (209.15 KиБ) Видяна 12732 пъти

Прикачен файл

r20.JPG
r20.JPG (91.5 KиБ) Видяна 12732 пъти
skyfx - специалист
днешната работа - къртене

Прикачен файл

r21.JPG
r21.JPG (193.43 KиБ) Видяна 12678 пъти
Profi Stroi - специалист
Като гледам и нивото на пода на балкона ще трябва да свалиш
skyfx - специалист
Снимката лъже.Всъщност терасата има наклон навън и там ще трябва да вдигна и изравня.
masterval - майстор
"Започва голямото разбиване.Ще махна само оцветената част.Другото е носещо и отгоре има трегер. "
Разбивал съм такива "стенички" и мн. ме съмнява, че "трегера" е носещ. Излиза от вътре само арматурна тел 6 мм, а това не ми звучи на нещо яко. А материалът, който се сипе отвътре, също не ми прилича да е предназначен да носи.
Ако някой има представа за структурата на тези панели за "пистолети" нека поясни, интересно е!
skyfx - специалист
Имам късмета да познавам хора строили навремето такива панелки и от тях знам,че тези трегери са носещи.Затова и го оставям. Иначе си нямам идея за какво служи и дали наистина е носещ.
skyfx - специалист
следваща стъпка - топлоизолация

Прикачен файл

r24.JPG
парчета от панела
r24.JPG (197.67 KиБ) Видяна 10376 пъти

Прикачен файл

r26.JPG
r26.JPG (188.1 KиБ) Видяна 10376 пъти

Прикачен файл

r25.JPG
r25.JPG (205.24 KиБ) Видяна 10376 пъти

Прикачен файл

r27.JPG
r27.JPG (225.68 KиБ) Видяна 10376 пъти
miroslav - напреднал
Скелето е №1 :lol:
мн. добре се справяте успех...
skyfx - специалист
днешната работа

Прикачен файл

r28.JPG
r28.JPG (200.12 KиБ) Видяна 10279 пъти

Прикачен файл

r29.JPG
r29.JPG (213.55 KиБ) Видяна 10279 пъти

Прикачен файл

r30.JPG
r30.JPG (215.8 KиБ) Видяна 10279 пъти
Харалампи - специалист
Привет,
Много добра работа, обаче и аз се присъединявам към мнението, на Профи Строй, че трябваше да застъпиш ъгала. Въпреки винкелчетата в двата края предната страна не е стабилна. Ако не те мързи, можеш да опиташ да набиеш шишове през страничната стена, така че да влезе в предната, Вземи една дълга шестица (има по 30 см с видия за дребни пари по железариите сигурно са китайски, ама за твоите цели става) пробиваш от вън през изолацията и натикваш предварително нарязани и изправени парчета арматурна тел ф6. Ако не беше сложил изолацията щеше да е по-лесно и можеше да ги прикапеш към винкелчето, ама ... много късно се включвам. Хубаво беше да сложиш и по едно винкелче от вътрешна страна на прозореца ама май вече е късно. Най-добре беше въобще да оставиш последната секция от винкелното остъкляване и да зидаш в ограниченото от винкелите просртанство.

Ако проявяваш интерес може да потърсиш из моите мнения как аз самият си направих терасата. Големи винкели 60х60 в ъглите, 35х35 ограничават прозорците. Междинни разпорки от винкел 35х35 по средата на светлия отвор. Застъпване на тухлите в ъглите, макар че при такова укрепване не е чак толкова страшно.

Обаче при теб ми се струва доста "афив" работата. Още повече че зидаш с тънки тухли 7.5 см доколкото виждам. Трябваше да направиш по солидно укрепване с винкел и арматура.

П.С. Тъй и тъй си започнал с изолацията, защо не удариш и калканчето в ляво от терасата, не е ли твое?

Тема "майстор Тричко и терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: