• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
крум - специалист
Dulux - ярко жълт.
От серията, дето се мият с маркуча.
И най-отгоре - окачен таван с един вентилатор на 120 мм. (да се презастраховам)
masteradmin - майстор
Аз лично в банята и тоалетната ги пуснах почти до тавана и окачения таван ги покри. Чакам с нетърпение да го видя този Dulux
Trifun - специалист
WOOOW !
Тая тема просто е ВЪРХЪТ !!!
Никога досега не съм чел по-подробни и точни описания на един ремонт, описани стъпка по стъпка, подкрепени със снимки и всичко, както си му е редът - направо съм възхитен !
Съжалявам, че се включвам малко късничко, но ... дано да е за добро.
Изчетох всичките 7 страници на един дъх - признавам си.
И ме загложди един въпрос относно тоалетното казанче :?
Идеята да се монтира в стената е доста добра, но ...
Какво ще стане, ама механизмът за спиране на водата примерно се повреди и казанчето се нуждае от ремонт ? Нима ще трябва да се сваля стената ? :?
masteradmin - майстор
Тези казанчета са направени да се обслужват напълно през ревизионния отвор (там дето е капака с бутона). Може да се смениш цялата арматура през него.
Trifun - специалист
Аааа, това не го знаех - извинявам се за невежеството си :? :sad:

Това ми напомня на онзи виц дето трима кандидатствали за автомонтьори и спечелил един, дето сменил двигателя на колата през ... ауспуха ! :wink:
Комисията се шашнала направо. Завалели въпроси :
- Малиииий, къв си ти бе ?
- А къв съм ... бивш гинеколог ...
:lol:
8180 - майстор
За да не отварям нова тема.
Първо ЕВАЛА НА КРУМ за така блестящо споделения опит.

Проблемът - въпросните казанчета дето се обслужват ......
Днес помагах нещо на съседа със тоал. чиния. Горе доле се справихме, но .... ИЗНЕНАДА. Вграденото зад гипсокартона и плочките казанче не работи. :sad:

Не можахме да снимаме - затова описание. Казанче на Видима или Идеал - Севлиево. През отвора за бутоните виждаме конзола с 4 разноцветни "кикиминки", чрез които се задейства изливането. Зад нея входната медна тръба с кранче (зелено). До и след кранчето идва вода. Нататък - не се знае - казанчето НЕ СЕ пълни.
Въпрос: Как се сваля тази конзола (с повдигачите) за да продължим изследването към поплавъка и т.н. Останах с впечатление, че се плъзга настрани по "лястовича опашка", но с нормални усилия не става, а не посмях да приложа по-голяма сила - всичко е пластмаса. Има и едно лостче(вер. някаква ключалка), което обаче не помръдва.
В инструкцията са дадени доста картинки, но все със свалена конзола.
Ма*ка им и майстори:sad:
Моля за съдействие.
Евала на Крум за банята :)
Моля, ако още влиза във форума за снимки в завършен вид :)
Благодаря :)
крум - специалист
Ще има и такива снимки... Само да го докараме до завършен вид :)
В момента няма време, а и чакаме разни дреболии като:
- врата за душкабината
- вентилатор (купени са чарковете, трябва да се сглобят всичките датчици)
- да се стопли времето, че да купим душамето за пода.

Това забавяне си има и други предимства - не издъхваме финансово, както би станало, ако нещата се движеха прекалено бързо.
tedi1 - специалист
Круме а за хола нищо не си писал или аз не мога да го намеря. Това за камината и двете колони отстрани ме заинтригува, но нещо не мога да го намеря обяснено - какъв ще е крайния резултат.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Банята - как да спечелим още малко място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: