• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Emerald - модератор
:? И на мен къретнето на брат ми ми се струва цяла вечност, но там е тристаен апартамент, а той е сам и работи само почивните дни. Бута стени, прекарва тръби, сменя инсталация. Май няма изгледи да свършва скоро като гледам снимките. :lol:

Ти сега круме, на онази... фаянсовата мивка ли се спря? :? За вентилаторите нищо не мога да кажа, но за останалото може да дам мнение. Плочките само на пода ли? По стените какво? Какви са тези идеи за някакви плоскости между мивка и огледало? :shock: И на дървени полици в душ-кабината? :shock: И с тези плафони тип лаленце направо изтрепа рибата. :lol: Круме, пусни снимка какви ще са мивката с огледалото и горе-долу какви лаленца имаш впредвид! На тази грозна мивка само лаленца и липсват сега. :-D Ако няма да лепиш плочки по стените, запечати с латекс и никакви такива предпазни плоскости, че отиде коня...т.е. язък за големия труд който хвърли до тук.
Осветлението над огледалото си е локално и не те освобождава от централно такова в сухата част на банята. Тегли един гипсокартонен таван (абсолютно равен) и монтирай лунички за цялата баня!
крум - специалист
Мивката - тая от наследството:
Изображение

Малка е, компактна и засега бива.
Плочките ще са само в душ-кабината.
На пода няма да има - ще е душаме. Мербо, импрегнирано с тиково масло. Та за това и останалата дървения. Разбира се, и тя ще е от тик или мербо. Латекс не ми се слага - ще ми се всичко да е на варова основа.
Иначе тия "лаленца" представляват едни малки плафони, продълговати, дето са подрязани от единия край. Абе знам, че не го обясних, ама ще се опитам да ги снимам - има подобни в Практикер.

За тавана е 100% гипс-картон. И луничките ги обмисляхме, ама май не искам да са лунички. Мислехме и за вградени правоъгълни лампи примерно 40х40 или 50х50 на тавана, ама много офисно май ще се получи. Абе въобще - голяма главоблъсканица пак ще пада :)
Тани - модератор
За вентилатора - вземи си такъв , който се включва сам от влажността на въздуха и работи докато я понижи , че с тази вар и дърво...... А между другото има и дишащ латекс! :idea:
Emerald - модератор
Круме, какво така си резервиран по отношение на латекса? Ако си се наслушал на "дишащи и недишащи" стени, да знаеш, че такова животно няма. :-D Дишането -само пред прозорци и вентилационна система. С тази вар най-много да отиде картона на кино от влагата да знаеш! :lol: Колкото и да вентилираш, непосредствено по време на къпане ще си е супер-влажен въздуха и няма начин гипса да не попива.

Как пък ти дойде на ум за душаме в банята? :shock: Ти сега с мен ли ще се съревноваваш по екстравагантност? :lol: Круме, дървото си е дърво и това душаме както и да е импрегнирано, ще попива всичко като гъба. :? Лаленцата снимай и огледалото също, а сифона на мивката надявам се, че ще смениш? :?
крум - специалист
Ти пък сега екстравагантност!
Че то дървото беше в началото на всичко - само колко се измъчих да го направя с Kitchen Draw-a на първоначалния проект... (вгледай се по-внимателно в последната снимка от първия пост).
Да, ама понеже в България като се каже, че нещо трябва да стане по един начин, и всички така го правят - в банята трябвало да има плочки, ако може до тавана, че и на тавана.... Никой не се сеща, че може и по друг начин да се направи и дори ще е по-уютно и удобно.

Интересно ми е какво ще кажеш за тази душ-кабина...
Изображение
Или за тази вана... Тя със сигурност подгизва цялата след къпане...
Изображение


Ето още малко красоти...
http://www.aquabrand.com/prodlist/182-w ... m-products
http://www.williamgarvey.co.uk/page/shbath.shtml


Замислям се да си издялам такива плочки за зад тоалетната чиния и чешмата:
Изображение
Имам приятел, който работи с тънки парчета благородна дървесина, та от него ще се снабдя. Не е и толкова скъпо - 1 кубик е 1000 лв. На мене ще ми трябва една много малка част от този кубик.

За дишането - на 100% съм съгласен с вас - единственото дишане, което и аз виждам, е през прозореца и през вентилацията. Тани, на това нещо му викат "датчик за влажност - включва вентилатора автоматично, ако влажността се покачи (по каквато и да е причина) над 70% - нали нагоре писах, че много искам да сложа такъв.

А за стените искам да са на варова основа, защото варта е страхотен дезинфектант и след всяко измазване, банята ще става като нова за още година. Което не съм сигурен доколко е вярно за другите мазилки...

Емералд, и сифона ще снимам - вече го купихме и много ме кефи - 15 лв. Представлява една хромирана S образна тръба.
Galski - специалист
Може ли да се намеся :-D
Изумена съм от работата!!! Евала! Но, така се прави, когато искаш нещо хубаво и по твой вкус!
А колкото до дървото... :? на пода... Аз лично много се кефя на тази идея, но! бих го сложила само ако банята е да речем 20-25кв.м. Иначе на такава малка площ къде ще му се види красотата... Не знам де, това си е мое виждане и ти не си длъжен да се съобразиш. А и поддръжката на това "дръвце" си излиза хубава с течение на времето :-D . Не случайно богатите хора си слагат такова нещо в баните :lol:
И дървото не е ли мербау? И цената му май не е толкова ниска, но не знам точно колко е.
Иначе - чакам последващи снимки от банята!
Emerald - модератор
Я! Пък аз тъкмо си мислех "гледай сега като дойде Галски какво ще ни прави с това дърво в банята". :lol: Галски, кога промени мнението за дървенията в мокрите помещения? :-D

Круме, глътнах си граматиката. :lol: Надявам се не смяташ да повтаряш примера на другарите-японци? Аз също съм много против клишета, но понятията за практичност никой не ги е отменял. Не ми се мисли за няколко години тази душ-кабина на какво ще стане.

Да кажем твоето дърво няма да е директно в мократа част, хайде...Това донякъде ще го предпази, но едва ли ще запази първоначалния си вид за дълго. Виж само в една сауна за колко време дървесината пожълтява, потъмнява и прави сметка за следващия ремонт. То няма лошо в по-честа смяна на интериора разбира се. :-D От стил Зен току виж следващия път скочил на нещо по-класическо. :-D

Като заговорих за стил и не мога да не те запитам...Ти как смяташ този изчистен японски Дзен да го съчетаваш с лаленцата и фаянсовата мивка? :-D Крумее, с този творчески еклектичен полет, направо да те взима Галски за консултант! :lol: А аз тихо ти завиждам на смелостта. :roll:
За варта не си прав, да знаеш! Минаването с ръка латекс отгоре прави същите чудеса като и варта, с тази разлика, че малко или много ще ти пази стените от прогизване.

Като става дума за картинката ти, тези платна там около тоалетната чиния и над мивката дървени ли са пак? Кажи така направо да ти мислим някакъв минималистичен Зен-дизайн! Камъчета, бамбук...ала-бала... :-D
крум - специалист
Галски, на това дърво му се наслушахме на наименования... марбо, мербо, марбао, марбау, мербоу, мербау... всеки продавач с негово си име. Тези, които ще го монтират, го наричат мербо и аз за това така му викам. Ще взема да звънна в БАН да ми кажат точно каква е транскрипцията някой хубав ден.

Основната цел на занятието е да стане една удобна и практична баня. Представи си колко прекрасно е да се разхождаш бос в банята сутрин рано, полу-събуден и да не ти замръзват краката. Така че големината тук много-много не играе. И аз искам баня 25-50 квадрата, с отделно обособени пространства за всичко, с вана в средата... ама няма - разполагахме с 2.16 квадрата помещение, което стана 2.46. Слагаме дървото не защото е скъпо, а по качества. Имаме уверението от фирмата, че ще искара много години (поне 20), както и 2-годишна гаранция и следгаранционна поддръжка.
Иначе си права - не е евтино - около 100 лв. с монтажа на квадратен метър. Ама като направиш сметката колко пари ще спестим като не облепим цялата баня с плочки, ще излезе, че и през 5 години да го сменяме, пак ще ни надживее :)

Всъщност като цяло аз нямам нищо против по-честичкото "реновиране" на интериора.

Емералд: по-скоро гоним някаква простота - май на всичко такова вече му викат "рустик" (много грозна дума).
И пак ме заяде за мивката... Няма-няма и на нея се върнеш :)
Тя поне ми е най-малкия проблем - сигурно поне половин година няма да затварям стената откъм кухнята, така че по всяко време ще мога да отвъртя тази, да сложа още един CD профил и да завинтя новата на два дюбела, ако монтажа е различен. Като я монтираме, ако не ни хареса, ще я разкараме по някое време. Само че сега нито му е времето да се кахъря, нито имам финансите за нова такава. Ще трябва да се примириш...

А иначе варианта с латекса остава отворен - доколкото знам върху варта можеш да сложиш всичко (докато върху латекса май друго освен латекс не става), та като поизползваме банята 2-3 години, след това винаги можем да я освежим с латекс.

Тия платна в картинката трябваше да представляват плочки. Като тези на William Garvey по-горе. Направо ми взеха акъла като ги видях...

Ето го и "сифоня" както бях "убещал".

Прикачен файл

IMG_0450.jpg
IMG_0450.jpg (35.54 KиБ) Видяна 15073 пъти
bluelemon - специалист
Много готино става банята :) мойта също е доста по различна и нестандартна. В момента я довършвам и като стане ще пусна снимки. Ще пусна един линк на една турска фирма за санитария. Не всичко турско е боклук. Всички смесители и сифона ето линка http://enexp.vitra.com.tr/vitrakatalog/ ... 02_0503002 са на Vitra. На доста добра цена са и за сега съм доволен. Има много добри неща, ако на някой му предстои пазаруване може да разгледа. Аз съм си взел от серията Juno смесителите. Между другото един приятел си направи пода на банята с тиково дърво и стана много готино. Даже и аз щях да слагам ама ми е малка банята и нямаше смисъл :)
Galski - специалист
крум написа:
...Основната цел на занятието е да стане една удобна и практична баня. Представи си колко прекрасно е да се разхождаш бос в банята сутрин рано, полу-събуден и да не ти замръзват краката.
......Слагаме дървото не защото е скъпо, а по качества. Имаме уверението от фирмата, че ще искара много години (поне 20), както и 2-годишна гаранция и следгаранционна поддръжка.
...- не е евтино - около 100 лв. с монтажа на квадратен метър. Ама като направиш сметката колко пари ще спестим като не облепим цялата баня с плочки, ще излезе, че и през 5 години да го сменяме, пак ще ни надживее :)...
....
100лв монтажа, ами лаковете? Както и да е - вие ще дадете сега да речем 1000лв. само за пода от дърво. След 2 години - айде пак пребоядисване, после пак, после пак... И като сметнеш - практично - няма да ти излезе на сметка ;)

Не случайно ти казах, че "богатите хора си слагат такова нещо в баните " :-D

А нека ти кажа, че пак няма да ти е топло на краката като сложиш дърво - абсолютно изпитано, 100%-ово, а аз съм зиморничава :lol: . Пък извинявай, ама ти там дето ще прекарваш доста време стъпил на пода ще сложиш плочки?! Нали? Е каква е логиката... Значи има лакове за дърво, които позволяват мокренето на дървото без проблем, ама са си скъпички... И къде-къде е по-гот да се къпеш стъпил на дърво, от колкото на плочки - мда... Ама цената става солена...
А като искаш да ти е топло на крачетата сутрин бос докато се миеш - ми има подово отопление - под плочките тамън :lol:

Гледай сега, аз ама хич не се опитвам да те разубеждавам - "не слагай дърво", но се чудя на начина по който си представяш цялата ти схема... Дърво при мивката и тоал. чиния, ама плочки дет се къпя. Е кое му е удобното и практичното в случая. А пък тая вар как ще се върже стилово с дървото - не коментирам.

На твое място за тез малки квадрати - слагам си едни хубави плочки на пода, да речем имитиращи дърво, слагам си плочки при душа, останалото един латекс, да не забравиш некъв перваз по цялата останала част на банята, щото после чистенето става - без думи, слагам си едно подово отопление (както и сега сме си сложили) и получавам удобна и практична (най-вече) баня за има няма 1000лв. всичко. Мойта баня е 4кв.м. с плочки цялата и по стените, и излезе 5 пъти по толкова, но всичко - барабар с аксесоарите!

Но ти си решил вече явно :) . А знаеш ли после как боли като дадеш 1000лв. само за пода и като почне жената да мрънка - това дърво, пак ще трябва да се лакира, бла-бла-бла :lol: На жените угодия няма :-D

Пак ти казвам - не се опитвам да те разколебавам хич, само ти привеждам разни примери от практиката :) И дано дървото наистина да е качествено, че тогава ще се сетиш след време как тука сме ти говорили разни работи ;) Хайде, продължавай работата, щото ние тука чакаме снимки!!! :) (егати дългия пост!)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Банята - как да спечелим още малко място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: