• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
bluelemon - специалист
90-110
Апсилютно! В къщи смесителя на душа го монтирах на 110см. А питата идва на 205см.
Emerald - модератор
Всъщност не се изразих добре- не е важно колко на брой са врътките :roll: , а дали са заедно или отделно от чучура. Ама че названия им измислих. :-D Ето такава врътка имах впредвид:

http://www.fixturesetc.com/Fleurco_INLI ... %20(2).jpg

http://www.fixturesetc.com/Shower_doors.htm

Такъв кран няма нужда да е по-ниско, т.к. "чучурчето" ако го има е отделно и то само може да е по-долу (няма нужда като си мие краката човек да си изпира и гащите :lol: ).
Стига да е достатъчно дълъг шланга, по-добре е да се свали по-ниско от чисто практична гледна точка. 90см е супер, но 110 идва височко. :? Така смятам.

Както и да е- теб си те устройва, това е най-важното.
vache - специалист
Днес изчетох темата! Впечатлена съм и чакам краят на ремонта... :)
Тани - модератор
Emerald написа:
Притеснява те дали няма да е високо ли?
Да, именно. :? Такъв вид кран се слага по-ниско. На тази височина- само единичен.

Колкото и да ти звучи невероятно, Тани, от едната "врътка" се регулира и топлата и студената вода и напора на водата. :-D Ще потърся по-късно снимка да ти покажа.
:-D

Колкото и невероятно да ти звучи от 20 години ползваме само такива навсякъде , та даже някои ги сменяхме вече!

Емералд , типично по женски гледаш само на повърхността, когато става въпрос за техника (нищо лично - да не се обидиш сега :-D :-D :-D ) Това са изводи за тръби , а ако щеше да има смесител с една рикохватка , щеше да има или голям отвор, който да се закрие с панела на ръкохватката после или направо ръкохватката. И колкото и невероятно да ти звучи и за тези смесители са нужни две тръби както ти намекнах по-горе с идеята да се сетиш !

Нищо не пречи и сега да си монтира с такава ръкохватка , само че няма да е скрит монтаж!
крум - специалист
Тз... центъра на тръбите е на 98.5 см.
Което значи, че като сваля с 1 см смесителя, от долната му част до пода ще са към 95-96 см. Което за чучура прави 93-94 см. от пода.

Така се получи, защото си мислех, че не мога да изкарам по-ниско сифона (слезе с 3-4 см по-ниско от първоначалните сметки), което пък доведе до по-нисък монтаж на коритото, което пък беше търсения ефект.
крум - специалист
Ами това е... Свърших с плочките.
Равносметката:
5 квадрата плочки наредени за една нощ, един пълен уикенд и 3 вечери след работа.
Добре се получи, макар че аз намирам забележки. Следващият път по-добре. Иначе цяла седмица се оглеждам по плочките по офиси, тоалетни, бани на приятели и... Абе доволен съм (да не прозвучи нескромно, ако кажа, че мойте са по-добри :))

Сега идва фазата с фугата. Пуснал съм нова тема в раздел "Баня". Голям проблем се оказа и тя...

И... не пазарувайте в Бриколаж - надценки от 30-50% минимум на абсолютно всичко...

Прикачен файл

IMG_0611.jpg
IMG_0611.jpg (82.43 KиБ) Видяна 12426 пъти
masteradmin - майстор
аз откога казвам че в повечето неща в Бриколаж и Практикер са много скъпи. Иначе до тука добре. Кога ли я завършиш ?
крум - специалист
Мдам, хубав въпрос...Тая седмица много пиене, много работа, много именни и рожденни дни и не мога да стигна до слагането на фугата....
Ама няма как - трябва и да се работи, че стотинките не достигат, и да се води някакъв социален живот.

Иначе не остана много - слагане на фугата, купуване на врата за душ-кабината, купуване/монтиране на вентилатор и въздуховод, монтиране на осветлението, боядисване на стените (вече инвестирахме едни 4 часа в избор и купуване на боя), купуване на радиатор за банята и монтирането му (засега харесаното място е под плота на мивката), купуване и монтиране на врата, купуване на дъските и монтирането на пода, плота за мивката (самата мивка), полиците в душ-кабината и извън нея.

Май за дървенията ще изчакам по-стабилен сезон, примерно късна пролет. До тогава - ще я караме без мивка и под, другите неща се надявам скоро след нова година да съм ги посвършил.
крум - специалист
Да се похваля - днес за пръв път от 2 месеца и 10 дни се изкъпах в собствената си баня.
Вече започнахме да градим (предимно). Има още малко къртене - пода на коридора и каналите за новата ел-инсталация... Ама те - с времето си - към края на месеца.
После викам камиона да изнесе всичките няколко тона строителни отпадъци пред къщата и ще мога най-после пак да си паркирам пред нас, а не на отсрещния тротоар.
Вчера разглобих и част от кофража в хола и вече не си играем на "паяжина", не се промъкваме между гредите, като искаме да влезем в хола или кухнята.

В допълнение към цялостния ремонт поръчах ново стъкло за камината. Наследихме я с една поцинкована ламарина на вратата - грозна гледка.

Малко се отплеснах от темата - банята.
Поръчах вратата за душ-кабината (за жалост няма да е такава, каквато Емералд харесва - масивно стъкло, изчистено и без панти).

Тази седмица, ако ми остане време, ще купя вентилатора и луничките - ще сложим 6х25-35 вата, дано да са достатъчно. Допълнително до огледалото ще има още една или две стенни лампи.

За плот под мивката съм решил да експериментирам с борови дъски, докато се получи нещо, което ми харесва и после на пролет като купим тика ще го направя от "истински" материал.

Като цяло съм доволен как стана. Забележки, разбира се, има - започнах криво последната стена и в третата колона плочки имам мърдане по 0.2-0.3 мм, ама ще го преживея.

Страшно съм доволен от смесителя - на 1/4 оборот е и можеш много прецизно да си регулираш температурата и силата на водата. Никак не сгрешихме, че не се юрнахме по всеобщата мода за едноръкохваткови смесители.
А какъв кеф е да стъпваш с боси крака върху загрятия порцелан... не мога да го опиша.

Смесителят наистина малко стана височко - оправдаха се опасенията на Емералд. Има нещо гнило в Българските стандарти... Разпитах приятели - и при тях така са монтирани.
От друга страна Мария веднага измисли приложение - децата вместо да се къпят под чучура до 3-тата си година, ще могат да го правят до 5-тата - според нея децата много обичали.
Следват снимки.

Ето го и монтирания душ:
Изображение

Смесителят:
Изображение

Слушалката...
Изображение

Отстрани на коритото - отне ни сума ти часове за поставяне на плочките и фугиране, но след тестовете резултатът 100% покрива плануваното - не се събира вода, всичката се оттича.
Изображение

И разбира се, без отпускане вечер пред камината не може....

Новата подпалка за камини:
Изображение

Подпалката в действие:
Изображение

Изображение
masteradmin - майстор
А над плочките какво ще слагаш ?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Банята - как да спечелим още малко място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: